Moc srebra – nowa Naomi Novik w Rebisie!

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało, że 30 stycznia do księgarni trafi najnowsza powieśćNaomi Novik, wielokrotnie nagradzanej autorki fantasy: Moc srebra.

Okładka sugeruje, że powieść łączy się z wcześniejszą, Wybraną (nominowaną do m.in. Hugo i nagrodzoną Locusem i Nebulą). Można spodziewać się dobrego kawałka baśniowej fantasy.

moc srebra

Nota wydawcy:

Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. A kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. W okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków, obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.

Świeża i pełna wyobraźni opowieść oparta na motywach baśni braci Grimm.

Zobacz również: Piorun kulisty – wyczekiwana książka Cixina Liu już w sprzedaży!

Źródło: Rebis; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?