Najlepsza polska fantastyka już znana! Przyznano Nagrodę im. Janusza A. Zajdla 2018

W sobotę wieczorem na gali podczas konwentu Polcon 2018 przyznano tegoroczne Nagrody im. Janusza A. Zajdla w kategorii Opowiadanie oraz Powieść. Oto laureaci!

Przypominamy, że 18 maja, podczas Warszawskich Targów Książki, ogłoszono oficjalnie listę nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Listę nominowanych znajdziecie w naszym wcześniejszym newsie. Z kolei Stowarzyszenie Fandom Polski udostępnia rokrocznie antologię nominowanych opowiadań w wersji elektronicznej – możecie pobrać ją za darmo ze strony Nagrody. Pisaliśmy o tym pod koniec czerwca.

Laureaci Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za 2017 rok:

  • OPOWIADANIE: Marta Kisiel Szaławiła
  • POWIEŚĆ: Rafał Kosik Różaniec

Laureaci nagrody Zajdla 2018

Gratulujemy!

I przypominamy:  zarówno nominowanych, jak i laureatów Nagrody wybierają fani fantastyki, oddając swoje głosy na opublikowane w ciągu minionego roku polskie teksty fantastyczne. Sama nagroda ma już kilkudziesięcioletnią tradycję – po raz pierwszy „Nagroda Zajdla” przyznana została w 1984 roku.

Źródło: Nagroda im. Janusza A. Zajdla; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?