Nowe powieści Ziemowita Szczerka oraz Manueli Gretkowskiej od maja w księgarniach

W maju premierę będą miały dwie nowe książki wydawnictwa Znak Literanova: rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości kryminał noir Cham z kulą w głowie  Ziemowita Szczerka oraz powieść historyczna Manueli Gretkowskiej Faworyty.

Cham z kulą w głowie Ziemowita Szczerka  to kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia.

Opis: Warszawa nigdy nie została zniszczona, dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Warszawa – Buenos Aires Słowiańszczyzny – swego tanga nikomu nie szczędzi. Ale teraz, teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Kary, słuchaj, to sprawa dla ciebie. Ten ktoś zabija równie dobrze jak ty. I chce z tobą wyrównać rachunki. Kary, ty jesteś bękart, zdrajca i dezerter. Ale jesteś też detektyw, więc rusz tyłek i zajmij się tym. Przestań chlać i wstawaj. Trupy nie będą czekać. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach.

Zobacz również: Unorthodox – serial to nie wszystko! Książka w nowym wydaniu!

cham z kulą w głowie

fot. materiały prasowe

Faworyty to według zapowiedzi śmiała obyczajowo, zmysłowa, trzymająca w napięciu powieść. Manuela Gretkowska, używając efektownego historycznego kostiumu, odsłania prawdziwy mechanizm rządzący nie tylko polską polityką.

Opis: Trzy faworyty Stanisława Augusta, króla Polski i zabawy, bezpardonowo rywalizują o serce kochanka oraz wpływy w państwie. Która z nich okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska, młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha? W Warszawie szepcze się o nich złośliwie, lecz z podziwem: te kobiety mogą wszystko, ale z nimi też można zrobić wszystko… Bo stroje i dekoracje się zmieniają, ale zawsze chodzi o seks i władzę.

Premierę Chama z kulą w głowie wyznaczono na 6 maja, a Faworyty Manueli Gretkowskiej zadebiutuje 20 maja.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?