Advertisement
banner

OkoLica Strachu zawieszona – permanentnie?

Sebastian Sokołowski, redaktor naczelny magazynu OkoLica Strachu, poinformował o zawieszeniu projektu – być może permanentnie.
OkoLica Strachu to fanowski kwartalnik wydawany w formie papierowej, skupiony na literaturze grozy, horrorze, niesamowitej – zwłaszcza polskiej. Porusza również tematykę pozaliteracką – od kina po społeczność związaną z tym fandomem. Blisko związany jest też z wydawnictwem Phantom Books – wydali wspólnie sporo książek w klimatach grozy.
Ostatni numer ukaże się w październiku – wyjątkowy, bo podwójny.
Naczelny zamieścił na Facebooku taką informację:
Kochani, czasami w życiu jest tak, że trzeba podjąć bolesne i trudne decyzje. powstała w 2016 roku i przez ponad dwa lata staraliśmy się zapewnić wam intelektualną rozrywkę. Czasopismo od samego początku powstało z myślą przybliżania literatury niesamowitej, staraliśmy się pokazać, jak szerokim wachlarzem może pochwalić się polska kultura grozy. Mam nadzieję, że to się udało. Na łamach OkoLicy Strachu pisaliśmy o: teatrze, komiksie, kinie, zjawiskach społecznych, literaturze klasycznej, ale także o horrorowej pulpie, muzyce inspirowanej grozą czy projektach i ludziach dla których kultura grozy nie jest obojętna, lub wywarła pewien wpływ na ich twórczość. (…) Stworzyliśmy dziesięć numerów i pracujemy nad kolejnym, specjalnym, pożegnalnym, ostatnim.

Niestety, musimy zakończyć naszą przygodę z OkoLicą Strachu. Podjąłem tą decyzję i poinformowałem o niej zespół redakcyjny. Chyba spotkałem się ze zrozumieniem, dlatego mogę napisać to i Wam. Będę pisał za siebie.

Pełen tekst znajdziecie tutaj.

Zobacz również: TOP 50 – Straszne horrory XXI wieku, które warto obejrzeć!

Źródło: Facebook OkoLica Strachu, Katedra; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne OkoLica Strachu

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?