Ostatni Komisarz Maciejewski już 6 czerwca

Gliny z innej gliny, bo tak nazywa się dziesiąty i ostatni tom retro kryminału poświęcony komisarzowi Maciejewskiemu, ukaże się już 6 czerwca (to jutro!). Tym razem Marcin Wroński zaprosił do współpracy trzech swoich kolegów po piórze, Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka, którzy na potrzeby finału serii stworzyli opowiadania o głównym bohaterze, aby uhonorować zamknięcie serii.

Opis tomu

Po jedenastu latach od premiery pierwszego lubelskiego kryminału dziesiąty tom wieńczy historyczne dzieło!

Jak zapowiadał po opublikowaniu Czasu Herkulesów, dziewiątej i ostatniej powieści z Zygą Maciejewskim, Marcin Wroński pomysłowo i ciekawie zamyka swój kryminalny cykl retro. Na pożegnanie w tomie Gliny z innej gliny zbiera opowiadania i prozy, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. do 80. XX wieku. A nawet w XXI wieku! To wyborna lektura dla miłośników serii z Maciejewskim oraz wielbicieli kryminalnych historii.

 

Poprzednie tomy serii o Maciejewskim to: Morderstwo pod cenzurą, Kino Venus, A na imię jej będzie Aniela, Skrzydlata trumna, Pogrom w przyszły wtorek, Haiti, Kwestja krwi, Portret wisielca oraz Czas Herkulesów.

Materiały promocyjne

Fragmentów książki możecie również posłuchać w interpretacji Przemysława Sadowskiego na materiale poniżej.

Spotkanie

Premierze towarzyszyć będzie również spotkanie, które odbędzie się również 6 czerwca w warszawskim Worku Kości (ul. Bagatela 10) o 19:00.

gliny z innej gliny

Materiały promocyjne W.A.B. i Worka Kości

Książkę możecie kupić w salonach Empiku.

Źródło: Wydawnictwo W.A.B. / Ilustracje: Wydawnictwo W.A.B.

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?