Advertisementpixel

Polcon – specjalna antologia fantastyki na konwencie

Śląski Klub Fantastyki zapowiedział, że na tegorocznym Polconie – konwencie fanów fantastyki – ukaże się specjalna antologia Skafander i melonik z serii Ścieżki wyobraźni. Wersja elektroniczna będzie dostępna za darmo.
Śląski Klub Fantastyki to stowarzyszenie propagujące fantastykę w Polsce. Zrzesza znanych działaczy fandomu oraz pisarzy, m.in. Jakuba Ćwieka czy Michała Cholewę. Istnieje od 1981 roku i jest najstarszą działającą nieprzerwanie organizacją tego typu w Polsce.
Polcon to jeden z najstarszych konwentów w Polsce, tradycyjne miejsce spotkań członków fandomu – tak tych doświadczonych, jak i świeżo upeiczonych. Podczas jego trwania m.in. przyznaje się Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Polcon co roku odbywa się w innym mieście – w 2018 będzie to Toruń w dniach 12-15 lipca.

Podczas tegorocznego Polconu będzie miała miejsce premiera antologii członków Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus”. „Skafander i melonik” to drugi zbiór w serii „Ścieżki wyobraźni”, która zastąpiła broszurowe wydawnictwo, jakim był Nieoficjalny Obiekt Literacki.

polcon antologia

Tym razem czytelnicy będą mogli się zapoznać z dziewięcioma opowiadaniami:

  • Detektyw Fiks i sprawa mechanicznego skafandra Anny Hrycyszyn,
  • Flaun Marty Potockiej,
  • Ekonomia to dolina niesamowitości Anny Łagan,
  • Jeden spalony rzut Krystyny Chodorowskiej,
  • La Estrella Aleksandry Sokólskiej,
  • Matki płaczą solą Alicji Tempłowicz,
  • Pościg Michała Cholewy,
  • Ślady w popiele Karoliny Fedyk,
  • Zwierciadło w dziurce od klucza Marty Magdaleny Lasik.
Podobnie jak zeszłoroczna antologia „Ścieżki wyobraźni: Zabawa w Boga”, „Skafander i melonik” będzie dostępny w wersji papierowej podczas konwentów, a także w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki w Katowicach (możliwy zakup na odległość), natomiast nowość w stosunku do roku ubiegłego stanowi fakt, że sekcja planuje udostępnić e-booka (wersja pdf, epub i mobi) za darmo.
Źródło: informacja prasowa

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?