Przebudzenie pełni – szósty tom Skrzydeł ognia już jest

Na księgarskich półkach można już znaleźć szósty tom przesympatycznej serii Tui T. Sutherland opowiadającej o smoczym świecie. Kolejna odsłona serii rozgrywa się już po wielkiej, rozdzierającej smocze Plemiona wojnie, a jej główną bohaterką jest Nocoskrzydła Luna, smoczyca, która naprawdę posiada przypisywane jej pobratymcom moce.

Powieść przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, jednak doskonale nadaje się jako lekka lektura również dla starszych odbiorców. O tej serii wspominaliśmy ponadto w naszym zestawieniu 30 najlepszych książek dla dzieci.

fot. Wydawnictwo MAG

Zobacz również: Kącik Nostalgii #8 – pierwsze książki, komiksy i lektury szkolne

Opis za wydawcą

Wojna między plemionami wreszcie się zakończyła i teraz smoczęta przeznaczenia mają plan, jak zapewnić wszystkim trwały pokój: otworzą Akademię na Jadeitowej Górze, szkołę, która zgromadzi smoki z różnych plemion i nauczy je żyć razem, może nawet się przyjaźnić.

Luna nie jest jednakże pewna, jakie uczucia budzi w niej ta szkoła. Ta młoda Nocoskrzydła, która przez większość życia ukrywała się w lesie deszczowym, ma potworną tajemnicę. Potrafi czytać w myślach, a nawet widzieć przyszłość. Mieszkanie w jaskini z dziesiątkami smoków oznacza dla niej hałas i jest wyczerpujące. A także niebezpieczne.

Już po kilku dniach Luna zorientuje się, że jej skrywane moce ją przerastają. Bombardują ją dziwne myśli, między innymi tajemniczego smoka, który może okazać się straszliwym wrogiem. A kiedy ktoś zacznie atakować smoki w akademii, Luna będzie musiała zdecydować: ukrywać się i zapewnić sobie bezpieczeństwo? Czy zaryzykować i ratować swoich nowych przyjaciół?

Źródło: Wydawnictwo MAG

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?