Sandman – znamy obsadę audiobooka na podstawie komiksu!

Od dłuższego czasu szykuje się netfliksowy serial oparty o komiksy Sandman. Póki co fani otrzymają całkiem ciekawą odmianę.

I zasadniczo jest ona na tyle miła, że w wielu przypadkach aż żal, iż sam serial nie ma tak znakomitej reprezentacji. James McAvoy na ten przykład wciela się w Sen, Andy Serkis w jego wiernego kruka o imieniu Matthew, a Michael Sheen – w samego Lucyfera! Produkcją angielskiego audiobooka zajmie się firma Audible, a adaptacja tyczyć się będzie trzech zeszytów. Poniżej pełny spis obsady:

Sandman audio series … featuring a cast of thousands, including me.

Opublikowany przez Kima Newmana Środa, 13 maja 2020

Zobacz również: Sandman – gwiazda Bożego Ciała na przesłuchaniu do serialu! Zagra w adaptacji komiksu Gaimana?!

Sandman, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tomów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie). Seria ta zyskała wiele nagród, w tym World Fantasy Award, po raz pierwszy przyznaną powieści graficznej.

Jak wcześniej informował na Reddicie Neil Gaiman, serialowy Sandman nawiązywać będzie co najmniej do większej części historii związanych z władcą snów. A to doprawdy przeogromny zbiór historii, które mają miejsce w różnych czasach i miejscach, tworząc jednocześnie spójną całość, jak i składając się w głównej mierze z samodzielnych historii.

Źródło: The Hollywood Reporter  / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?