Szósta edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie już 11 czerwca!

Do źródła! to hasło 6. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w dniach 11 – 16 czerwca. Tym razem organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel udowodnić, że literatura przekracza strony książek i sięga znacznie dalej – jest źródłem inspiracji dla innych sztuk i – dlaczego nie? – źródłem dobrej zabawy!

W ramach Festiwalu odbędzie się kilkadziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – od warsztatów, spotkań autorskich z cenionymi twórcami książki dziecięcej, wystaw, poprzez koncerty i projekcje filmowe, aż po konferencję dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Festiwalowe Czytanki przed zachodem słońca to zaskakujące zestawienia tekstów poetyckich i miejsc niekoniecznie związanych z literaturą. Pomagamy wydostać się poezji – niech przekroczy progi szkolnych sal i bibliotek, żeby pokazać, jak dobrze radzi sobie dosłownie wszędzie.W tym roku oprócz czołówki polskich autorów i ilustratorów gościć będziemy twórców książki obrazkowej z Japonii – wizycie Taro Miury i Katsumi Komagaty towarzyszyć będzie wystawa Kon-kon! Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Ostatniego dnia Festiwalu odbędzie się Przygoda miedzy wierszami – gra miejska poświęcona 125. rocznicy urodzin Juliana Tuwima – dla zwycięzców przewidziano książkowe (i nie tylko) nagrody! Nie można również przegapić koncertu japońskich bębnów taiko. Pod koniec dnia, podczas uroczystej gali wręczenia nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci roku 2018 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, laureaci otrzymają statuetkę Ferdynanda Wspaniałego i czek na 20 tys. złotych ufundowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie już od 11 czerwca!

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?