WoW na Pyrkonie: Christie Golden w bloku literackim

Festiwal Fantastyki Pyrkon zapowiedział nowego gościa literackiego – Christie Golden, autorkę znaną z licznych powieści ze świata World of Worcraft, a także Gwiezdnych Wojen oraz Star Treka.

Organizatorzy tak ją prezentują:

Jako starszy pisarz w zespole zajmującym się rozwojem fabuły franczyzy Blizzard Entertainment, Christie Golden pomaga budować i rozwijać historię uniwersów znanych z gier. Pisze powieści, opowiadania, komiksy, współtworząc materiały filmowe i wiele innych. Golden jest autorką powieści World of Warcraft: Cisza przed burzą, stanowiącej prolog do wydarzeń przedstawionych w dodatku WoW: Battle for Azeroth, jak również większości scenariuszy do materiałów filmowych użytych w dodatku. Napisała także scenariusz do materiału filmowego Lost Honor, opowiadającego historię ludzkiego króla, Anduina Wrynna i orkowego wojownika Varoka Saurfanga.

Autorka będzie obecna przez trzy dni – od 26 do 28 kwietnia. W Polsce wydała m.in. w uniwersum WoW: Przez mroczny portal, Cisza przed burzą, Durotan; do tego Star Wars: Mroczny uczeńStarCraft: Diabelski DługAssassins Creed: Herezja i wiele innych.

chrisite golden

Zobacz również: Oficjalne powieści Marvela po raz pierwszy w Polsce

Źródło: Pyrkon FB; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?