Wyjątkowy album Star Wars – Propaganda już w sklepach!

Z okazji kinowej premiery nowego filmu z uwielbianego przez fanów uniwersum wydawnictwo AMEET przygotowało szczególny album, który pojawił się w sprzedaży 25 maja. Star Wars Propaganda to wyjątkowe spojrzenie na siedem dekad historii świata Gwiezdnych wojen oczami zamieszkujących go twórców sztuki propagandowej.

Star Wars - Propaganda

Fot. AMEET

Książka przedstawia ponad 70 prac, które powstały na potrzeby kolejnych konfliktów zbrojnych: wojen klonów, galaktycznej wojny domowej i walki Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Wszystkie one są opatrzone komentarzem wyjaśniającym okoliczności ich powstania oraz przybliżającym postaci ich autorów. Całość spaja fascynujący esej autorstwa Janyora z Bith, jednego z największych artystów Sojuszu Rebeliantów i Nowej Republiki. Poświęcony historii propagandy jako formy artystycznego wyrazu tekst jest pełen nieznanych wcześniej faktów i informacji, które zainteresują nawet najwierniejszych sympatyków opowieści z odległej galaktyki. Do tej wyjątkowej kolekcji ikonicznych obrazów ze świata Star Wars dołączono również reprodukcje dziesięciu wybranych plakatów propagandowych do osobnego oprawienia.

Star Wars - Propaganda

Fot. AMEET

Sztuka propagandowa jest nieodłączną częścią życia. Może nią być podkreślający imperialną dominację plakat z gwiezdnym niszczycielem unoszącym się nad powierzchnią planety, namalowany na ścianie rebeliancki symbol nadziei albo mural ze zwartymi szeregami szturmowców promujący jedność pod rządami Najwyższego Porządku. Propaganda wyrażona poprzez artystyczną ekspresję stanowi świadectwo politycznych przemian i aktualnych nastrojów społecznych w galaktyce – bez względu na to, czy służy wywoływaniu strachu, czrozbudzaniu żarliwego idealizmu. Sztuka jest odzwierciedleniem cywilizacji, podobnie jak wojna – zaś sztuka w służbie wojny odzwierciedla cywilizację podwójnie!

Janyor z Bith

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?