YouTube wprowadza płatne komentarze!

SuperChat – tak się ma nazywać nowa usługa na Youtubie mająca pozwalać na promowanie komentarzy do transmisji na żywo – za pieniądze. Ma to rozwiązywać kilka problemów – po pierwsze komentarze do takich filmów często przesuwają się tak szybko, że bardzo trudno by konkretny komentarz pozostawał zauważalny przez dłuższy czas. Po drugie ma to być nowy, skuteczniejszy sposób zarabiania przez twórców treści transmitowanych na żywo – który ma zastąpić poprzedni system Fan Funding, który i tak był używany głównie podczas live streamów.

Zobacz również: Injustice 2 – widowiskowy zwiastun fabularny!

Oczywiście ten system może także przynieść dodatkowe zarobki dla samego Youtube’a. Poza tym można mieć nadzieję, że jeżeli ktoś będzie musiał zapłacić za komentarz, by pozostał on widoczny na dłużej, to będzie on przedstawiał sobą jakąś wartość. W najgorszym razie ta opcja może działać trochę jak portal Rich Kids – przynajmniej twórcy będą wiedzieli, którzy z ich fanów są na tyle zamożni, że mogą sobie pozwolić na płacenie za komentarze w Internecie.

youtube super chat cennik

Na razie system jest testowany w 12 krajach, wśród których nie ma Polski. Pod koniec stycznia SuperChat ma być wprowadzony dla kanałów z 20 krajów i użytkowników z 40. Nie wiadomo, jak będą się prezentowały ceny w Polsce – jeżeli system będzie wprowadzony w naszym kraju. Powyżej możecie zobaczyć, żę ceny stosowane w USA byłyby bardzo wysokie jak na nasze warunki – żeby uzyskać efekt przypięcia na 2 minuty trzeba zapłacić minimum ponad 20 złotych a umieszczenie komentarza tak, by pozostał widoczny przez pół godziny wymaga już wydatku rzędu 200

Źródło: Oficjalny blog youtube/ Ilustracja wprowadzenia: Mateirały prasowe.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?