• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Jessica Chastain jest w Polsce od poniedziałku i spędzi w kraju najbliższe dni. Okazuje się, że wizyta nagrodzonej Złotym Globem aktorki nie jest wyłącznie związana z wzięciem udziału razem z reżyserką Niki Caro i aktorami Danielem Bruhlem oraz Johanem Heldenberghiem we wtorkowej konferencji prasowej, uroczystej premierze w Warszawie i promocją jej najnowszego filmu Azyl. Otóż hollywoodzka gwiazda za pomocą kont w mediach społecznościowych ogłosiła, iż 8 marca, w Dzień Kobiet, w ramach solidarności z polskimi kobietami pojawi się również na marszu związanym z Międzynarodowym Strajkiem Kobiet. Amerykanka jest znana ze swojego zaangażowania w walkę o prawa kobiet, czego ostatnim wyrazem było jej uczestnictwo w styczniowym marszu w Waszyngtonie.

Najważniejszymi postulatami wydarzenia są żądania pełni praw reprodukcyjnych, państwa wolnego od zabobonów, wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej oraz poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.  Azyl (oryg. The Zookeeper's Wife) przedstawi inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię opiekunów warszawskiego ZOO, państwa Żabińskich, którzy podczas niemieckiej okupacji ukrywali w swojej willi i murach opustoszałego ogrodu zoologicznego uciekinierów z Getta. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.Jessica Chastain wciela się w postać Antoniny Żabińskiej, a jej męża Jana odgrywa Johan Heldenebrgh. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści non-fiction Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO autorstwa Diane Ackerman, a przygotowała go Angela Workman.

Zobacz również: Niezrealizowane zagraniczne produkcje w Polsce

Film trafi do polskich kin 24 marca. 

azyl chastain zabinska zookeepers wifefot. materiały prasowe

Źródło: facebook / ilustracja wprowadzenia:materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.