Advertisement

Dom, w którym zmarła Marylin Monroe – teraz na sprzedaż

Wystawiono na sprzedaż willę w Los Angeles, w której żyła i zmarła ikona amerykańskiego kina – Marylin Monroe. To jedyna nieruchomość, jaka do niej kiedykolwiek należała.

Agencja nieruchomości, która zajmuje się transakcją, wyceniła dom w dzielnicy Brentwood na 6 900 000 dolarów (tak, niemal siedem milionów). Marylin Monroe wyszukała go, wybrała i kupiła osobiście w 1962 roku – dom miał wtedy już 35 lat i stylizowany był na hiszpańską hacjendę. Nie wiadomo, ile dokładnie kosztował – według doniesień było to między 67 tys. a 90 tys. dolarów, co jest sumą niebagatelną biorąc pod uwagę ówczesny kurs dolara. 

Dom Marylin Monroe

Dom Marylin MonroeNiestety, slynna aktorka nie cieszyła się nowym domem zbyt długo. Kupiła go na początku 1962 r., a już w sierpniu tego samego roku została znaleziona przez swojego psychiatrę martwa, leżąc nago twarzą w dół na łóżku w jednej sypialni. Popełniła samobójstwo. 

Nieruchomość została od tamtego czasu kilkukrotnie sprzedana, często trafiając w ręce kolejnych aktorów i aktorek. Po jednej z transakcji w trakcie remontu znaleziono w ścianach skomplikowany system… podsluchowy, przypisywany przez wielu siatce wywiadowczej i ochroniarskiej Johna F. Kennedy’ego. Ostatnio willa zmieniła właściciela w 2010 roku, sprzedana za 3,85 miliona dolarów. Zapisy spoza oficjalnego rejestru mówią, że w 2012 roku sprzedano ją ponownie za 5,1 miliona. 

Dom Marylin Monroe

Zobacz również: 7-letnia Bana Alabed zapowiada reportaż o Aleppo

Willa liczy sobie ok. 800 metrów (2 624 stóp) kwadratowych powierzchni. Ukryta jest za wysokim, murowanym płotem i żywopłotem. Ma dach kryty czerwoną dachówką, jest parterowa i mieści się na największej działce przy swojej ulicy. Mimo kilku renowacji i remontów zachowano wiele elementów oryginalnej architektury i wystroju, jak na przykład sztukaterię na ścianach, drewniane sufity czy charakterystyczne okna wraz z kratownicami. Wewnątrz znajdują się cztery sypialnie, trzy łazienki, salon z kominkiem, jadalnia z biblioteczką aż do sufitu oraz gabinet. Do tego oczywiście ogromna kuchnia. W ogrodzie z cytrusowym sadem znajdziemy basen.

Dom Marylin Monroe

Dom Marylin Monroe

Dom Marylin Monroe

Źródło: Variety; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne agencji Mercer Vine

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?