Pierwsze nagranie z kosmosu w jakości 4K – jutro na żywo od NASA

Jutro, 26 kwietnia, będzie można obejrzeć na żywo pierwszą kosmiczną transmisję w jakości 4K. NASA, Amazon Web Services i NAB Show udostępnią je wszystkim chętnym.

To wyjatkowe wydarzenie – astronautka Peggy Whitson, biorąca udział w misji Expedition 51 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, została wyznaczona na pierwszego kosmicznego speakera w jakości HD. O 13.30 czasu wschodniego (19.30 czasu polskiego) rozpocznie dyskusję z Samem Blackmanem, jednym z dyrektorów i współtwórców platformy Amazon Web Services Elemental, na temat Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA and Hollywood. Transmisją zajmie się organizator National Association of Broadcasters Show – w czasie corocznego spotkania w siedzibie NAB Las Vegas będzie czekał Blackman.

Peggy Whitson, astronautka NASA

Fot.Peggy Whitson na ISS

Dodatkowo w dyskusji wezmą udział:

  • Tracy Caldwell Dyson, astronautka NASA,inżynier pokładowy ISS, od 2010 roku na Ziemi
  • Rodney Grubbs, manager programu NASA Imaginary Experts
  • Bernadette McDaid, pracująca w Bau Entertainment szefowa działu rozwoju, VR i rzeczywistości rozszerzonej
  • Khawaja Shams, viceprezes sekcji inżynierii AWS Elemental
  • Dave McQueeney doradca i kontroler IBM Watson Group

Zobacz również: Wiedźmin dostępny za darmo!

Przekaz HD będzie dostępny pod warunkiem, że macie dostęp do urządzeń odtwarzających treści w rozdzielczości 4K i standardzie UHD. Sam streaming znajdziecie pod tym linkiem: https://live.awsevents.com/nasa4k.

Jeśli nie macie dostępu do takich urządzeń, będziecie mieć możliwość obejrzenia transmisji w niższych jakościach w NASA TV, na fanpage’u NASA oraz na stronie samej agencji kosmicznej.

Źródło: informacja prasowa NASA; ilustracja wprowadzenia: NASA

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?