Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 – trwa wielkie święto fantastyki!

Wśród atrakcji Pyrkonu znajdzie się oczywiście Maskarada, czyli konkurs przeznaczony dla cosplayerów. W tym roku, ze względu na popularność pokazu, przygotowano telebim, na którym rywalizację śledzić będą mogli ci, którzy nie zmieścili się na widowni. Maskarada odbędzie się w sobotę o 19:00 w Sali Ziemi.

Ciekawie będzie też w Bloku Filmowo-Serialowym. W ostatniej chwili do grona jego gości dołączył Nathaniel Buzolic – australijski aktor znany z roli Kola Mikaelsona w serialu Pamiętniki wampirów oraz jego spin-offu The Originals. Na MTP spędzi cały weekend, podczas którego miłośnicy jego talentu będą mogli zapolować na autograf oraz zdjęcie – wszystko oczywiście w cenie wejściówki, bez dodatkowych kosztów. Buzolic zajmie miejsce Sebastiana Roché, który ze względu na zdjęcia do nowej produkcji nie będzie mógł pojawić się na festiwalu.

Nathaniel Buzolic

Zobacz również: Pyrkon 2017 nadchodzi! Poznań przywita fanów fantastyki już 28 kwietnia!

Festiwal Fantastyki Pyrkon to jednak nie tylko czas dobrej zabawy, ale także okazja, by pomóc potrzebującym. Tradycją poznańskiej imprezy jest akcja „Krewni Pyrkonu”. W jej ramach na placu Marka pojawi się wielki namiot, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew i zapisać się do rejestru potencjalnych dawców szpiku. Ponieważ pogodzenie ze sobą wszystkich ciekawych punktów programu może być dla uczestników prawdziwym wyzwaniem, organizatorzy przygotowali też PyrApkę – mobilną aplikację, która ułatwi poruszanie się po terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (więcej na stronie organizatora). Dzięki niej każdy zapozna się z mapami poszczególnych pawilonów oraz zaplanuje swój pobyt na Festiwalu w ramach własnej Agendy. Integracja z wbudowanym w telefon kalendarzem pozwoli uniknąć przegapienia ważnych prelekcji.

Krewni Pyrkonu

Nadal istnieje możliwość zakupu biletu na imprezę. Festiwalowe kasy w Holu Północnym Międzynarodowych Targów Poznańskich są dzisiaj otwarte w godzinach 10:00 – 19:00. Wejściówkę można nabyć także podczas trwania Pyrkonu – od godziny 10:00 w piątek do 15:00 w niedzielę punkty sprzedaży na targach będą działać w trybie non-stop.

Źródło: Materiały prasowe / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe organizatorów

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?