Tak się ogłasza wyniki wyborów prezydenckich w Azji, czyli kandydaci postaciami z Gry o Tron!

Suche wykresy i tabelki? Nuda. Ale nie w Azji. Jak się okazuje inwencja Koreańczyków nie ogranicza się tylko do kreatywności w kinie, ale podobną fantazją popisują się też pracownicy telewizji. Najnowszym przykładem jest południowokoreańska stacja SBS, która wzniosła ogłoszenie wyników wyborów na nowy poziom. W efekcie połączenia polityki oraz popkultury powstał materiał, w którym kandydaci na prezydenta kraju, który dał światu Gangnam Style, zostali przedstawieni, jako postaci z Gry o Tron. Może nie jest to tak wciągające, jak produkcja HBO, a z  dwóch ikonicznych elementów serialu wskazanych niegdyś przez Iana McShane’a zachowano wyłącznie smoki, to i tak należy pogratulować twórcom kreatywności. 

https://www.youtube.com/watch?v=4HiwwfsRwgE

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Nowym Prezydentem Korei Południowej został Moon Jae-in, który przez media zajmujące się polityką określany jest mianem centrolewicowego liberała. Zdobył on niewiele ponad 40 proc. głosów, lecz w koreańskim systemie wyborczym mamy tylko jedną turę, więc zwycięzcą zostaje osoba z największą liczbą głosów. Przyspieszone wybory ogłoszono po głośnej aferze z poprzednią Prezydent Park Geun-hye, którą w 2016 roku poddano procedurze impeachmentu, a w marcu bieżącego roku osadzono w areszcie.

Premiera siódmego i przedostatniego sezonu Gry o Tron nastąpi 16 lipca.

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: HBO

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?