Paryski Disneyland przeprasza za wyrzucenie chłopca przebranego za księżniczkę

Trzyletni Noah McLean Glass otrzymał zakaz udziału w evencie Disney Princess w paryskim Disneylandzie. Chłopiec jest ogromnym fanem Disneya, a w szczególności księżniczek! Bywał z rodziną w Paryżu już wielokrotnie, aby tylko zobaczyć swoje ulubione bohaterki w rzeczywistości.

Matka Noaha, Hayley McLean Glass, postanowiła zabrać go na Disney Princess w ramach Gwiazdkowego prezentu; była przekonana, że chłopczyk będzie przeszczęśliwy. W końcu potrafi on (w wieku 3 lat!) wyrecytować cały tekst Let it Go. Kobieta twierdzi, że nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby uszczęśliwić jej synka, niż ubranie sukienki, umalowanie się i pozowanie do zdjęć jako księżniczka Disney’a.

Jednak, najwyraźniej, chłopcy nie mogą brać udziału w wydarzeniu jako księżniczki – pisze McLean Glass na swoim blogu. Kiedy zapytała ona o szczegóły dotyczące Disney Princess, otrzymała druzgocącą odpowiedź! W mailu napisano:

Dziękujemy za zainteresowanie, jednak – na chwilę obecną – na nasze wydarzenie nie można wprowadzać chłopców przebranych za księżniczki.

Zamiast tego, chłopczykowi zaoferowano dopasowaną paczkę prezentową, co okazało się tylko dodatkową zniewagą. Rodzina była wściekła, a Hayley postanowiła nagłośnić całą sprawę.

disneyland

Zobacz również: Disney kończy współpracę z Netflixem i zakłada własną usługę streamingową!

Paryski Disneyland niezwykle szybko zareagował po tym, jak media zaczęły opowiadać o wydarzeniu. People Magazine otrzymało odpowiedź od rzecznika wspomnianego Disneylandu:

W wydarzeniu może wziąć udział każde dziecko w wieku 3-12 lat. Dotarliśmy do rodziny i przeprosiliśmy za niesprecyzowane informacje.

Dodatkowo twierdzi on, iż to, co się stało, było tylko pojedynczym incydentem i nie ma to żadnego związku z polityką bądź przekonaniami panującymi w Disneylandzie. Sam park rozrywki natomiast, według niego, stoi murem za różnorodnością. Wszyscy będą się starali, aby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

Dość szablonowy schemat na wybrnięcie z tak niezręcznej sytuacji, nie sądzicie? Matka chłopca nadal ma ogromny żal do pracowników parku – cała próba naprawienia wizerunku poszła więc chyba na marne.

Patrzę na to w ten sposób: jeśli dziewczynka pojedzie do Disneylandu i chce zostać piratem albo Spidermanem, nikt nie będzie robił z tego problemu. Dlaczego jest więc inaczej w przypadku chłopca?

Rodzina McLean Glass nadal nie jest pewna, czy Noah będzie wracał do swojego ulubionego miejsca i brał udział w Disney Princess – zaoferowano im jednak darmowe wejściówki zamiast tandetnej paczki wykonanej prawdopodobnie bez większego zaangażowania. Jedno jest jednak wiadome – od teraz chłopcy także mogą przebierać się w sukienki i być księżniczkami w Disneylandzie!

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Stały współpracownik

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?