Myśleliście, że nic was już nie zaskoczy? Oto reklama lodów inspirowana Odyseją kosmiczną Kubricka!

Lody, lody dla ochłody i dla zdrowotności! Bo ludzie potrzebują lodów. Jakkolwiek szaleńczo nie brzmi ta teza, to mniej więcej w taki właśnie przekaz celowała firma Halo Top, przygotowując najnowszą reklamę swych lajtowych deserów mrożonych. Koncern co prawda od zawsze słynął z dość – dajmy na to – intrygujących pomysłów na marketing, ale tym razem przeszedł chyba nawet samego siebie. Bo jak inaczej nazwać spot inspirowany serialem Black Mirror oraz legendarną Odyseją kosmiczną Stanleya Kubricka?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=MlIZbSEB7z8

Tak, już na pierwszy rzut oka widać, że Halo Top dysponuje niezwykle utalentowanymi architektami wnętrz, którzy w skali 1:1 odtworzyli „białą sypialnię” z kubrickowego opus magnum. I chociażby ten fakt inklinuje niepokojącą atmosferę całości. A gdy dodamy do niego dość natarczywe zachowanie karmiącego robota oraz autentyczne skołowanie bezbronnej kobiety ubranej wyłącznie w biały fartuch, to już nie mam więcej pytań. Zastanawiam się tylko, kto po obejrzeniu tej reklamy (i szczególnie ostatniej sceny) zechce kiedykolwiek kupić normalne lody?

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?