Japoński MSZ mianował Pikachu i Hello Kitty ambasadorami

Japoński Minister Spraw Zagranicznych mianował Pokemona Pikachu oraz kreskówkową Hello Kitty ambasadorami kraju. Ceremonia nadania prestiżowego tytułu odbyła się w środę i została uwiecziona przez ministra Taro Kono na jego Twitterze.


 

Przyznanie stanowisk bohaterom popkultury ma związek z kandydaturą Osaki na gospodarza światowych targów EXPO w 2025 roku. Jako ambasadorowie kulturalni Pikachu oraz Hello Kitty użyczą swojego wizerunku, który poprzez rozpowszechnianie na ulotkach i prezentach będzie miał za zadanie podnieść wartość japońskiej oferty i pokonać konkurencyjne kandydatury Francji, Rosji i Azerbejdżanu.

Zgodnie ze słowami przytoczonymi przez Japan Times minister Tato Kono miał zwrócić się do obu postaci z następującą prośbą:

Chciałbym, abyście reprezentowali Japonię i proaktywnie promowali urok Osaki zarówno w kraju, jak i poza granicami.

Zobacz również: SZOK! Pikachu przemówił ludzkim głosem

O tym czy strategia ta okaże się skuteczna dowiemy się w listopadzie 2018 roku, kiedy to zostanie ogłoszony gospodarz imprezy.

Przypomnijmy, że postaci z japońskiej popkultury zostały również ogłoszone ambasadorami Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio.

Źródło: dailymail.co.uk / ilustracja wprowadzenia: twitter/konotaromp

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?