Advertisement

Wydawnictwo AMEET prezentuje album i plakaty z serii Star Wars Art™!

W oczekiwaniu na kinową premierę nowej odsłony uwielbianej przez fanów gwiezdnej sagi wydawnictwo AMEET przygotowało dwie kolejne pozycje z publikowanej pod patronatem George’a Lucasa serii Star Wars Art™!

ASW-3.jpg

Pierwszą z nich jest dostępny w sprzedaży od 6 października album Star Wars Art: Koncepty, który zawiera wyjątkową kolekcję obrazów koncepcyjnych powstałych na przestrzeni niemal czterdziestu lat na potrzeby filmów, seriali animowanych i gier wideo. Jest to pierwszy opublikowany w Polsce zbiór prac stworzonych w różnych technikach przez artystów, którzy ukształtowali styl wizualny odległej galaktyki jaką znamy. Wśród wielu prezentowanych twórców znaleźli się Ralph McQuarrie i Joe Johnston, autorzy projektów kultowych miejsc, postaci i pojazdów do oryginalnej trylogii filmowej, a także ci, którzy rozwinęli ich artystyczną wizję w późniejszych produkcjach – Doug Chiang, Ryan Church, Iain McCaig i Erik Tiemens. Galerię ilustracji, która stanowi główną część albumu, uzupełniają wypowiedzi Johnstona, Churcha, Chianga i Tiemensa oraz krótkie biogramy twórców zebranych prac.

kon.jpgStar Wars Art: Kolekcja plakatów, druga pozycja z tej samej serii, pojawiła się w sprzedaży 22 listopada. Zawiera ona szesnaście reprodukcji w ekskluzywnym formacie 266 × 386 mm – trzynaście z nich to postery pochodzące z albumu Star Wars Art: Poster Collection, a trzy są zupełnie nowymi plakatami stworzonymi na potrzeby najnowszego filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, który wejdzie na ekrany kin 14 grudnia. Autorami tych prac są artyści z całego świata zainspirowani uniwersum gwiezdnej sagi znani nie tylko fanom Star Wars – m.in. Ralph McQuarrie, odpowiedzialny za kultowe projekty koncepcyjne do oryginalnej trylogii, John Alvin i Roger Castel, weterani amerykańskiego plakatu filmowego, Jeffrey Brown, autor wydanych w Polsce humorystycznych serii graficznych Darth Vader i… oraz Akademia Jedi, a także Philippe Druillet, jeden z największych rysowników światowego komiksu.

Zestaw Star Wars Art: Koncepty i Star Wars Art: Kolekcja plakatów będzie wspaniałym prezentem dla każdego fana sagi Gwiezdnych wojen i z pewnością umili czas oczekiwania na premierę jej najnowszego filmowego epizodu.

1 posters.jpg

posters 2.jpg

Źródło: informacja prasowa

Dziennikarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?