Advertisement
Advertisementpixel

Ojciec Heatha Ledgera uważa, że jego syn sam jest sobie winien śmierci

W 2008 roku świat filmowy doznał potężnego ciosu – 22 stycznia tego roku Heath Ledger (Mroczny Rycerz, I’m not there. Gdzie indziej jestem, Tajemnica Brokeback Mountain) został znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Jak ostatecznie ustalono, przyczyną śmierci było stopniowe gromadzenie się w organizmie aktora mieszanki sześciu różnych leków na receptę, co doprowadziło do zatrucia i tragicznego końca. Wiadomość zszokowała wszystkich, a wielu z nich długo opłakiwało jego odejście.

7988adad a837 4327 a663 b69396a24975 830x830

Jednakże ojciec aktora, Kim Ledger, daje wyraźnie do zrozumienia, że ludzie powinni wyciągnąć wnioski z dramatu jego syna. W rozmowie z The Daily Mail, opowiedział on o śmierci Heatha oraz o niektórych wydarzeniach do niej prowadzących. Ledger senior stwierdził, iż winę ponosi tylko i wyłącznie jego syn, a swoją wypowiedzią ma nadzieję zaszczepić w ludziach świadomość na temat niebezpieczeństwa związanego z nadużywaniem leków. Zaznaczył on również, że rodzina ostrzegała aktora o negatywnych skutkach jego postępowania:

To była tylko i wyłącznie jego wina. Nikogo więcej – to on sięgał po leki. To on aplikował je swojemu organizmowi. W takiej sytuacji nie można obwiniać nikogo innego. Ciężko to zaakceptować ponieważ bardzo go kochałem i byłem z niego dumny. Jego siostra dzwoniła do niego dzień przed tym zdarzeniem i ostrzegała go, aby nie brał leków na receptę z tabletkami nasennymi. Powiedział jej: „Katie, Katie, nic mi nie będzie. Wiem co robię.” W rzeczywistości nie miał pojęcia co robi. 

joker prison close there s a secret hidden behind heath ledger s joker jpeg 194290 heat

Zobacz również: Jared Leto na temat kreacji Heatha Ledgera w Mrocznym Rycerzu

Warto zaznaczyć, że komentarze Kima Ledgera zbiegły się w czasie z ujawnianiem coraz częstszych przypadków nadużywania leków (szczególnie opioidów) w Australii. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez organizację ScriptWise (której przewodzi Kim Ledger), 1/4 Australijczyków używa przepisanych na receptę środków przeciwbólowych co najmniej raz w miesiącu. Istotę problemu potwierdza fakt, iż połowa badanych nie przyznałaby się do uzależnienia z powodu możliwych represji społecznych.

https://www.youtube.com/watch?v=Jrt2xoy5UHo

Heath Ledger zmarł w wieku 28 lat i jak mawia się w Hollywood: „nikt nie potrafi sobie wyobrazić, ile mógłby osiągnąć, gdyby nie przedawkował”. Terry Gilliam – reżyser, który współpracował z Ledgerem przy produkcji Nieustraszonych braci Grimm oraz Parnassusie – porównywał nawet aktora do wielkiego Marlona Brando. Nic dziwnego, skoro nieukończywszy 30 roku życia mógł już pochwalić się zdobyciem nagrody BAFTA, Złotego Globa oraz Oscara.

Źródło: cinemablend.com/Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?