Advertisement

Zdaniem Komisji Europejskiej oglądanie pirackich streamów nie jest nielegalne

W wielu państwach status prawny oglądania pirackich treści w serwisach streamingowych jest niejasny. Zmienić to może sprawa, która obecnie toczy się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyjaśnić ma ona kwestię naruszania praw autorskich przez nieautoryzowane serwisy streamingowe i legalności oglądania przez użytkowników udostępnianych w nich materiałów. 

Zobacz również: Właściciel Kickass Torrents aresztowany w Warszawie

Całą sprawę zainicjowała holenderska organizacja antypiracka BREIN, która zainteresowała się sprzedawanym przez Filmspeler.nl odtwarzaczem z preinstalowanym programem KODI i wtyczką umożliwiającą oglądanie pirackich treści bezpośrednio strumieniowanych z sieci. Po stronie BREIN stanęły jeszcze władze hiszpańskie, które postulują zakazania streamingowania pirackich treści i zrównania ich z procederem pobierania. Do stanowiska Filmspeler.nl w swojej opinii przychyliła się zaś Komisja Europejska, która uważa, że użytkownicy oglądający treści na nielegalnych serwisach nie łamią praw autorskich. 

Unijni sędziowie werdykt ogłoszą na początku 2017 roku. 

Źródło: torrentfreak.com / ilustracja wprowadzenia: uniaeuropejska

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?