the old guard background Advertisement

Fantastyczny Toruń. Copernicon już za miesiąc

Już za miesiąc, 14-16 września, odbędzie się Copernicon, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich konwentów fantastyki.

W tym roku toruński Copernicon odbędzie się w czterech lokalizacjach w okolicy starówki miasta: Collegium Minus UMK, Młodzieżowym Domu Kultury, Wydziale Matematyki i Informatyki UMK oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Budynki mają różny stopień przystosowania do organizacji dużych imprez, są też od siebie oddalone na odległość spaceru – najdalej ok. 900 metrów.

Konwent ma stosunkowo długa tradycję – odbywa się rokrocznie od 2010 roku. Obecni są na nim najbardziej popularni polscy pisarze fantastyki, twórcy internetowi, a także cosplayerzy i wykładowcy. W tym roku jeszcze nie zaprezentowano listy gości, ale warto ją śledzić na stronie Coperniconu. W zeszłym roku na konwencie przyznawano także Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego – możliwe, że będzie to miało miejsce też w tym roku, ale to informacja niepotwierdzona.

copernicon

Organizatorzy zapraszają tak:

3 dni, dziesiątki gości, setki godzin programu i tysiące uczestników. Copernicon to cykliczna impreza dla osób interesujących się fantastyką, grami i popkulturą, odbywająca się od 2010 roku w Toruniu. To festiwal otwarty, z atrakcjami rozsianymi po pięknej, zabytkowej toruńskiej starówce. Programowi bogatemu w prelekcje, konkursy, gry i panele dyskusyjne towarzyszą duża strefa targowa, pełna wyjątkowych wystawców z całej Polski, kolorowe pochody cosplayerów, pokazy Fire Show oraz inne atrakcje dodatkowe, zmieniające Copernicon w autentyczne święto fanów. Prawdziwy karnawał fantastyki, nawet jeśli odbywa się wczesną jesienią.

Zobacz również: Wielkie porwanie kota Behemota z Muzeum Bułhakowa w Moskwie

Źródło: materiały prasowe, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?