Kawaii znowu w kioskach! Kultowy magazyn wraca po 15 latach

Jak poinformował dzisiaj Paweł Musiałowski, znany jako Mr Jedi, do kiosków wróci kultowy maazyn Kawaii. Będzie wydany jako numer 46.

Kawaii było pierwszym polskim magazynem poświęconym mandze i anime. Powstało oficjalnie w 1997 roku dzięki współpracy Piotra Rogoży z klubu fanów mangi i anime Kawaii oraz Pawła Mr Jedi Musiałowskiego, współtwórcy magazynu CD Action. Ten drugi został też redaktorem naczelnym pisma. Wydawania pod flagą Kawaii zaprzestano w 2003 roku – potem ekipa redakcyjne powołała dwa kolejne periodyki: Mangazyn Anime+, jednak nie utrzymały się na rynku i w 2005 roku nastapił koniec legendy. Magzyn do dzisiaj uznawany jest za kultowy przez fanów mangi i anime, także tych młodszych.

Now Kawaii w kioskach

Fot. materiały promocyjne – Paweł Musiałowski

Musiałowski pisze na swoim Facebooku:

No i stało się. Sam nie mogę w to jeszcze uwierzyć, ale fakty mówią same za siebie: najnowsze, 46. z kolei wydanie główne Kawaii, trafiło wczoraj do druku. Może to zabrzmi dziwnie, ale po 21 latach udało nam się stworzyć raz jeszcze „pierwszy historyczny numer” tego samego magazynu. I mamy nadzieję, że będzie on pierwszym z wielu.

(…)

Startujemy jako wydanie specjalne CD-Action. Taki zabieg ma na celu m.in. zbadanie rynku. Jeśli uznacie, że nowe Kawaii jest magazynem spełniającym Wasze oczekiwania, po ok. 2-3 „numerach testowych” przejdziemy w „tryb regularnika”. A zatem tak naprawdę ostatecznie wszystko zależy od Was. Oddajemy więc naszego „słodziaka” raz jeszcze w Wasze fanowskie łapki mając nadzieję, że spodoba Wam się to, co w nim ujrzycie. Zapewniam, że włożyliśmy w niego nie tylko całą naszą wiedzę i umiejętności, ale i fanowskie serca.

Nowy numer Kawaii trafi do Empików i kiosków 25 lipca. Ma mieć 100 stron w kolorze, cena: 6.99 zł.

Źródło: Paweł Musiałowski, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agata Włodarczyk pisze:

A to ci niespodzianka! ;D

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?