the old guard background Advertisement

Najdroższa rzeźba 2018 roku: Play-Doh

Pojawiające się powoli podsumowania odmów aukcyjnych i galerii wskazują, że najdroższą rzeźbą 2018 roku jest Play-Doh Jefa Koonsa. Wyglądające jak kupa posklejanej modeliny dzieło, trzymetrowe warte jest, według szacunków, 22,8 mln dolarów (ok. 83,6 mln zł).

Wbrew pozorom rzeźba Koonsa nie powstała ze słynnej masy dla dzieci, a z wytworzonych z aluminium elementów ułożonych tak, by utrzymywała je razem tylko grawitacja. Co ciekawe, Play-Doh ma dzięki temu aż pięć oficjalnych wersji. Według informacji domów aukcyjnych, rzeźba powstawała 20 lat. Sam artysta mówi, że inspiracją dla niezwykłej formy była plastelinowa zbitka, którą ulepił jego syn.

Koonsa, autora tego dzieła, możecie kojarzyć z niezwykłymi (i również drogimi) rzeźbami w kształcie piesków z baloników czy zwierząt jak z odpustowych balonów z helem.

Fot. Kim, Flickr

Zobacz również: Małe postaci, wielka historia! Minfigurki LEGO® świętują 40. urodziny!

Źródło: WP.pl, Kultura.onet.pl; ilustracja wprowadzenia: JeffKoons.com

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?