Polcon 2018 już w ten weekend

Już w najbliższy weekend, 12-15 lipca, odbędzie się tegoroczny Polcon – najważniejsza impreza polskich fanów fantastyki.

Nie jest tak duży jak Pyrkon ani nie odwiedzają go gwiazdy filmu jak Warsaw Comic Con, jednak Polcon ma najdłuższą tradycję wśród wszystkich polskich imprez fanowskich. Od pierwszej edycji w 1985 roku odbywa się za każdym razem w innym mieście – w tym roku jest to Toruń. Podczas Polconu wybierani są także laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla – plebiscytu, w którego głosowaniu biorą udział uczestnicy konwentu.

Polcon 2018 uświetnią goście ważni dla polskiej fantastyki. W gronie Gości Honorowych znaleźli się:

  • Jadwiga Zajdel – żona słynnego polskiego fantasty, patrona nagrody
  • Tadeusz Baranowski – twórca komiksów, artysta, autor słynnej Antresolki profesorka Nerwosolka czy Podróży smokiem Diplodokiem
  • Artifex Mundi – jeden z największych na świecie multiplatformowych wydawców gier przygodowych
  • Rafał Kosik – polski pisarz fantastyki naukowej, założyciel agencji, a potem wydawnictwa Powergraph

Na Polconie pojawią się także: pisarze Andrzej Sapkowski, Dave Hutchinson, Aneta Jadowska, Paweł Majka, Ewa Białołęcka, reżyser Stanisław Mąderek, publicysta Staszek Krawczyk, jutuber Bartłomiej Sitek znany jako Generator Frajdy, Grupa Filmowa Darwin, Paweł Opydo, Zwierz Popkulturalny, a także tradycyjnie śmietanka polskich twórców komiksu, LARPów i RPG. Pełną listę gości konwentu Polcon 2018 znajdziecie tutaj.

Jak piszą sami organizatorzy, wiele wyjątkowych atrakcji tegorocznego Polconu to gratka zarówno dla długoletnich fanów, jak i dla osób w luźny sposób zainteresowanych fantastyką. Oprócz setek godzin prelekcji, możliwości zagrania w gry planszowe i elektroniczne, oraz uczestnictwa w różnorodnych panelach i warsztatach,
uczestnicy konwentu będą mogli wziąć udział w Gali wręczenia Nagrody im. Janusza A. Zajdla, spotkaniu z Andrzejem Sapkowskim, obejrzeć niesamowity konkurs strojów, a nawet spróbować się w Walkach Magów!

Dostępna jest także ostateczna wersja programu konwentu – znajdziecie ją na stronie i trzeba przyznać, że jest imponująca.

Źródło: informacje prasowe; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?