Polcon 2018 zaprasza do Torunia

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to jedna z najstarszych imprez dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Organizowany jest co roku w innym mieście, a tegoroczna, 33. edycja odbędzie się w dniach 12-15 lipca w pięknym, historycznym Toruniu – mieście Kopernika, pierników, krzyżaków i aniołów.

Polcon to jedno z najstarszych i zdecydowanie najbardziej tradycyjnych miejsc spotkań dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn” z Torunia.

Z informacji prasowej:

1. FANTASTYKA TO NASZ KONIK

Polcon 2018 w Toruniu to wydarzenie o charakterze uniwersalnym. Tworzony jest z myślą o wszystkich fanach fantastyki, bez względu na to, czy ci dopiero zaczynają się nią interesować, czy są specjalistami w swojej dziedzinie. To impreza wielopokoleniowa, sprzyjająca nawiązywaniu nowych kontaktów i podtrzymywaniu dawnych przyjaźni. Tradycją Polconu jest równość jego uczestników, bez względu na wiek czy pozycję – na Polconie wszyscy mówimy sobie „na ty”.

2. NAGRODA ZAJDLA

Polcon to również konwent, na którym corocznie odbywa się głosowanie i wręczanie Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, czyli nagrody literackiej przyznawanej najlepszym polskim utworom fantastycznym wydanym w poprzednim roku kalendarzowym.

3. CZTERY DNI FANTASTYCZNEJ JAZDY

Uczestnicy Polconu 2018 mogą się spodziewać wielu wyjątkowych gości, w tym naszych Gości Honorowych. Zgodnie z polconowym zwyczajem, Goście Honorowi zapraszani są w trzech kategoriach: Twórca, Fan i Wydawnictwo. Twórcy zaproszeni w tym roku to Tadeusz Baranowski – malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, w tym niezapomnianego „Orient Mena”, oraz Rafał Kosik – pisarz, założyciel wydawnictwa Powergraph, autor cyklu powieści “Felix, Net i Nika”. Zaproszonym Fanem jest Piotr Derkacz, prezes poznańskiego Klubu Fantastyki “Druga Era” (znanego z organizacji Pyrkonu) i jego wieloletni Prezes. Zaproszonym Wydawnictwem pierwszy raz w historii będzie wydawnictwo zajmujące się grami komputerowymi – Artifex Mundi.

Polcon 2018

GOŚCIE HONOROWI

Jak co roku Goście Honorowi Polconu zapraszani są w 3 kategoriach: Twórca, Fan oraz Wydawnictwo.

Twórcy:

  • Rafał Kosik – pisarz, autor cyklu powieści “Felix, Net i Nika”, założyciel wydawnictwa Powergraph, laureat nagród im. Janusza A. Zajdla oraz im. Jerzego Żuławskiego
  • Tadeusz Baranowski – malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych i autor niezapomnianego „Orient Mena”.

Fan:

  • Piotr Derkacz – współzałożyciel poznańskiego Klubu Fantastyki “Druga Era” i jego wieloletni Prezes, organizator wielu edycji Pyrkonu.

Wydawnictwo: 

  • Artifex Mundi – jeden z największych na świecie multiplatformowych wydawców gier przygodowych. Pierwsze wydawnictwo związane z grami komputerowymi zaproszone na Polcon w charakterze Gościa Honorowego.

Pozostali goście zostaną ogłoszeni w czerwcu. Więcej informacji – na stronie wydarzenia.

Źródło: Informcja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?