Wiedźmin dostanie swój skwer w Łodzi?

Kilka dni temu Łódź obchodziła 70. urodziny swojego najsłynniejszego mieszkańca, Andrzeja Sapkowskiego. Z tej okazji zapowiedziano nadanie jednemu ze skwerów w centrum miasta imienia Wiedźmina.

Jak podaje strona Urzędu Miasta Łódź, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprezydent Krzysztof Piątkowski zaprezentowali z tej okazji projekt odpowiedniej uchwały: Rada Miejska postanowiła uczcić dorobek literacki oraz osiągnięcia dla polskiej kultury Andrzeja Sapkowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Dlatego chcemy nazwać skwer imieniem najbardziej rozpoznawalnej postaci, jaką wymyślił – powiedział wiceprezydent miasta.

Jak zapowiedziano, projekt zostanie poddany pod głosowanie Rady Miejskiej na początku lipca, prawdopodobnie 04.07. Nowa nazwa ma zostać nadana terenowi w pobliżu placu Komuny Paryskiej i ul. Sienkiewicza, niedaleko Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Wojewódzkiego. Ciekawostką jest też fakt, że wcześniej przez jakiś czas to miejsce nosiło imię Lecha Kaczyńskiego – stało się bezimienne po protestach mieszkańców.

skwer wiedzmina

Zobacz również: Wiedźmin – ruszają castingi! Niedługo poznamy obsadę?

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?