Advertisement
Advertisement

Super Bowl w Telewizji Polskiej!

Już dzisiaj w nocy najważniejsze sportowe wydarzenie roku w USA. Podczas Super Bowl co roku przedstawiane są nowe zwiastuny filmów, gadżety, etc. W tym roku wszystko to w TVP Sport.

Super Bowl jest najważniejszym sportowym wydarzeniem Stanów Zjednoczonych. Co roczny finał NFL, czyli National Football League, zbiera cały amerykański (i nie tylko) naród przed telewizorami. Tak jak u nas w kraju Polacy zrzeszają się w około różnych dyscyplin, tak w USA króluje jednogłośnie football amerykański. Wieczór Super Bowl, to niesamowite wydarzenie pod wieloma względami.
Najważniejszy jest oczywiście football, to znaczy podczas tego wydarzenia zmagają się ze sobą dwie finałowe drużyny, które były najlepsze podczas minionego sezonu. Super Bowl to wielkie święto sportu, a także nieoficjalne święto narodowe. Przerwa w połowie meczu, uświetniana jest przez najlepszych i najpopularniejszych muzycznych artystów.
Oprócz tego, widzowie mogą ujrzeć reklamy. Nie jest to jednak zwykły blok reklamowy. Super Bowl to najdroższy wieczór dla reklamodawców, w całym roku. Finał NFL zrzesza miliony amerykanów, co przekłada się na ceny reklam. Dlatego więc blok, który się ukazuje jest w większości zajęty przez największe amerykańskie koncerny, w tym również wytwórnie filmowe.
Podczas przerwy w rozgrywkach można ujrzeć wiele różnych zwiastunów. W zeszłym roku była to na przykład zapowiedź nowego Bonda. Oprócz tego inne firmy, również starają się zaciekawić widza. Amerykański sklep Walmart przedstawił następujący spot z bardzo dużą ilością filmowych i kreskówkowych nawiązań:

Zobacz również: The Mandalorian w październikowej zapowiedzi Monday Night Football

Tak więc, wieczór Super Bowl nie jest wyłącznie gratką dla fanów football amerykańskiego, ale również pasjonatów popkultury. Wydarzenie dzisiejszej nocy, będzie transmitowane od godziny 00:30 (do około 4) czasu polskiego, na TVP Sport. Transmisja będzie z Polskim komentarzem. Zmierzą się dwie najlepsze drużyny minionego sezonu: Kansas City Chiefs i Tampa Bay Buccaneers. Tegoroczny finał NFL drużyny rozegrają na Raymond James Stadium w Tampie. Podczas dzisiejszego wydarzenia ilość widzów na stadionie będzie mocno ograniczona przez pandemię. Każdego roku jednak wszyscy fani futbolu marzą, aby znaleźć się na trybunach. W trakcie przerwy wystąpi kanadyjski piosenkarz The Weeknd.


Źródło: TVP Sport / Ilustracja wprowadzenia: Oliver Cardall from Pixabay

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?