Będzie się działo! Czyli maj w kinie i telewizji!

Mimo że w tym miesiącu liczba premier kinowych jest niska w porównaniu z poprzednimi miesiącami i tak warto zakupić kilka biletów. W maju zobaczymy bowiem aż cztery od dawna wyczekiwane produkcje! Nie zabraknie również seriali, choć one – niestety – w większości dobiegają końca. Zaczynajmy!

Wielkie premiery

Strażnicy Galaktyki vol.2 (05.05.2017)

gotg2

Mały Groot z ekipą powracają! Marvel Studios przez ostatnie miesiące zapewniało nas, że kolejny film Jamesa Gunna, będzie najlepszym ze wszystkich w ich superbohaterskim uniwersum. Czy się udało? Film będzie też ostatnim (prawdopodobnie) pojawieniem się Strażników przed Avengers: Infinity War. Może zobaczymy zatem liczne nawiązania do ziemskich bohaterów?…

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki vol. 2 – przedpremierowa recenzja nowego megahitu MCU!


Obcy: Przymierze (12.05.2017)

obcya

Ridley Scott powraca do uniwersum Obcego. Pytanie brzmi: czy uda mu się go uratować od zapomnienia, czy raczej skaże go na ostateczną porażkę i kompromitację. Niestety, zwiastuny, zapowiedzi, oraz cała machina marketingowa filmu zapowiadają spełnienie się drugiej opcji. Jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero za dwa tygodnie.


The Circle. Krąg (19.05.2017)

emma circle

Emma Watson, John Boyega i Tom Hanks w jednym filmie… Coś takiego z pewnością warto zobaczyć! Jak była gwiazda Harry’ego Pottera wypadnie w roli pracownicy najbardziej prestiżowej firmy internetowej na świecie? Czy historia okaże się prostą wydmuszką, czy sprezentuje nam coś świeżego i zaskakującego? I ostatecznie: jak Hanks odnajdzie się w roli czarnego charakteru?…

Zobacz również: The Circle – pierwszy zwiastun filmu z Tomem Hanksem i Emmą Watson


Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (26.05.2017)

jack pearl

Wszyscy wiedzieliśmy, że to kiedyś nastąpi. Wiedzieliśmy o tym od momentu pojawienia się Czarnej Perły w butelce w Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach w 2011 roku. Wielu rozpatruje kultową piracką serię Disneya w kategoriach guilty pleasure, twierdząc, że jej czas już dawno przeminął. 26 maja dowiemy się, czy Disney nadal chce jedynie odcinać kolejne kupony (zaplanowane są bowiem jeszcze minimum dwa filmy o przygodach Kapitana Jacka Sparrowa) czy jednak uda mu się przywrócić humorystycznym przygodom naszych ulubionych korsarzy dawny blask. 

Zobacz również: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara – Pazura pokazuje, jak dubbingował Jacka Sparrowa

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?