Będzie się działo! Czyli lipiec w kinie i telewizji!

W świecie seriali:

5. sezon The Fosters (11.07.2017)

fosters

Zobacz również: The Fosters – recenzja 4. sezonu

Na pierwszą połowę lipca mamy dobre wieści dla fanów seriali, w których rolę przewodnią pełnią wątki LGBT. Stef, Lena i cała reszta sympatycznej gromadki powracają na antenę ze swoimi kolejnymi dylematami życiowymi już po raz piąty!


 1. sezon The Bold Type (11.07.2017)

bold

A tutaj coś dla fanów tematów modowych. Nowa propozycja od stacji Freeform wkrótce w telewizji – sprawdźcie, czy warto!


1. sezon Salvation (12.07.2017)

salvation

Dla tych zaś, co z kolei tematyki powyższych propozycji nie trawią, oto mocny thriller science fiction, opowiadający o zbliżającej się asteroidzie będącej zagrożeniem dla naszej planety. Może się nam szykować coś, co zadowoli tych, którzy czekają na hit w nieco poważniejszym tonie od katastroficznych hitów spod znaku Armageddonu.


7. sezon W garniturach (12.07.2017)

suits

Zobacz również: W garniturach – recenzja 6. sezonu

Co może być kresem najpopularniejszego serialu prawniczego w historii telewizji? Na razie nie wiadomo, bo wkrótce szykuje się nam już siódma odsłona. Czy niekonwencjonalny duet z sali sądowej znowu zwycięży? Sprawdzimy to wkrótce!


 1. sezon Friends form College (14.07.2017)

collage

Kolejny z fali nowych seriali. Tym razem historia starych znajomych z Harvardu, którzy przekroczyli czterdziesty rok życia. W komedii Netflixa zagrają m.in. Seth Rogen oraz znana z Agentów T.A.R.C.Z.Y. oraz kilku filmów z MCU Cobie Smulders.


4. sezon Wirus (16.07.2017)

wirus

Zobacz również: Wirus – zwiastun ostatniego sezonu serialu!

Delikatnie mówiąc, jest to dość nierówna seria, ale jej zaletą jest na pewno dobra obsada (przez serię przewinęli się np. Corey Stoll, Mia Maestro czy David Bradley) i fakt, że to adaptacja prozy Guillermo Del Toro. Przypominamy o premierze tak czy inaczej, gdyż jeżeli do tej pory ktoś z Was wytrwał w oglądaniu, wątpliwe, by odpuścił.


7. sezon Gra o Tron (17.07.2017)

tron

Zobacz również: Gra o Tron – Westeros w stanie wojny w nowym zwiastunie 7. sezonu

Po ponadrocznym oczekiwaniu wreszcie jest! Oto prawdopodobnie najpopularniejszy serial ostatniej dekady, niezależnie od opinii jedna z głównych przyczyn zwiększenia popularności seriali w ostatnich latach. Zmniejszona ilość epizodów, więcej emocji i akcji, ostateczna walka o Westeros! To jeden z dwóch ostatnich sezonów, więc niech nam dadzą ucztę godną Matki Smoków!


2. sezon Strzelec (18.07.2017)

strzelec

W poprzednim sezonie oglądaliśmy perypetie odznaczonego weterana armii USA, którego niesłusznie oskarżono. Jeżeli ta historia Was wciągnęła, gorąco zapraszamy na kontynuację! Obsada składa się m.in. z Ryana Phillipe’a (główna rola), Omara Eppsa i Toma Sizemore’a.


 1. sezon Ozark (21.07.2017)

ozark

Autorski serial dramatyczny Jasona Batemana? Czemu nie, szczególnie gdy wspierają go takie tuzy jak Laura Linney. Osią fabuły będzie wątek człowieka, który musi spłacić dług narkotykowemu baronowi. W tym czasie przeprowadza się nad tytułowe jezioro. Serię obejrzeć można na platformie Netflix.


3. sezon Gracze (23.07.2017)

rock

Zobacz również: Gracze – Zobacz zwiastun 3. sezonu serialu HBO!

Czy to się komuś podoba czy nie, Dwayne Johnson to prawdziwa żyła złota. Odnosi się to nie tylko do przemysłu filmowego, ale i telewizyjnego. Znakomitym na to dowodem jest zaplanowany już na istatni tydzień lipca 3. sezon serialu o emerytowanych graczach futbolu amerykańskiego. Szykujcie się na niezłą zabawę.


2. sezon Cudzoziemianie (24.07.2017)

earth

Brakuje Wam historii o UFO? Być może nie spotkaliście się zatem z Cudzoziemianami, gdzie dziennikarz stara się odkryć prawdę o obcych przy pomocy relacji rzekomych świadków owych wydarzeń.


 1. sezon Room 104 (28.07.2017)

room

Zobacz również: Room 104 – pierwszy zwiastun nowej antologii braci Duplass

Bracia Duplass, twórcy serialu HBO Bliskość, przedstawiają nam na koniec miesiąca 12 historii rozgrywających się w tym samym pokoju pewnego hotelu. Niech to będzie godne zwieńczenie lipca!

 Wielkie wydarzenia: 

San Diego Comic Con (20.07.2017 – 23.07.2017)

comic con

Największy event popkulturowy na świecie jest już tuż za rogiem! Nowe zwiastuny, nowe materiały filmowe, najwięksi twórcy i aktorzy w jednym miejscu! SDCC z pewnością dostarczy nam wielu wartościowych materiałów oraz informacji na temat nadchodzących premier. Czekamy! 

Artykuł sporządzili: 

Kamil Serafin

Szymon Góraj 

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?