Będzie się działo! Czyli grudzień w kinie i telewizji!

Rok 2017 dobiegł wreszcie końca. W kinach zobaczyliśmy zarówno wielkie hity, jak i spektakularne porażki. Do której z tych kategorii zaliczą się grudniowe premiery? Wkrótce się przekonamy. Mimo wszystko, w grudniu tylko jeden film tak naprawdę się liczy…


 

Wielkie premiery: 

Zabicie świętego Jelenia (01.12.2017)

 Arcydzieło czy wydmuszka? Oto jest pytanie! Jeden z najbardziej nietypowych tytułów okresu zimowego już przyciągnął uwagę krytyków z całego świata. Co powiedzą o nim polscy widzowie?

Zobacz również: Zabicie świętego jelenia – przedpremierowa recenzja najnowszego filmu Yorgosa Lanthimosa!


Na karuzeli życia (01.12.2017)

Dramat z Kate Winslet w roli głównej nie zdobył uznania wśród widowni i uzyskał niskie noty. Czy słusznie? Lata pięćdziesiąte, park rozrywki i lekko komediowy ton mogą do siebie niestety nie pasować…


 Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (14.12.2017)

Dobrze wiemy, na co czekacie w tym miesiącu, a nawet w tym roku, najbardziej. Trzecia trylogia gwiednej sagi ponownie zawita na wielkich ekranach, bijąc zapewne wszelkie rekordy finansowe. Jakie tajemnice ujawni nam Epizod VIII? Kim jest Snoke? Skąd pochodzi Rey? Jaki będzie los złamanego Luke’a? Co z Leią? Dowiemy się już za niecałe dwa tygodnie.

Zobacz również: Luke Skywalker po ciemnej stronie mocy?! Nowy baner Ostatniego Jedi wzbudza kontrowersje!


Pitch Perfect 3 (22.12.2017)

Musicalowa potęga powraca! Anna Kendrick i spółka ponownie wkroczą na scenę. Oby utrzymały ten poziom co zawsze. Do trzech razy sztuka, prawda?


 Jumanji: Przygoda w dżungli (29.12.2017)

Nasze dzieciństwo zostało zgwałcone. Jumanji z 1995 roku stało się dziełem kultowym, ale jego kontynuacja nie wygląda, jakby miała szansę powtórzyć ten sukces. Zwiastuny zapowiadają żenującą rozrywkę, opierającą się wyłącznie na akcji i efektach komputerowych. Nie o takie kino nowej przygody walczyliśmy…

Zobacz również: The Rock, Jack Black i Kevin Hart kontra dżungla. Nowy zwiastun Jumanji


Paddington 2 (29.12.2017)

Kultowy pluszak powraca, by wpaść w kolejne tarapaty! Poprzednia część jego przygód przypadła do gustu zarówno młodszym jak i starszym widzom. Liczymy na powtórkę i kolejną porcję znakomitych żartów.


 

Na małych ekranach coś się kończy: 

3. sezon Outlander (10.12.2017)

W pierwszej połowie grudnia zakończy się jedna z ważniejszych pozycji miesiąca. Kto dalej ogląda perypetię młodej sanitariuszki, niech nie przegapi tego momentu!


4. sezon Peaky Blinders (20.12.2017)

Wszystko ma swój koniec. To samo jest z czwartą już odsłoną znakomitego serialu o mafijnej rodzinie Shelbych na początku XX wieku. Jak Wam się podoba jak dotąd?

Zobacz również: Peaky Blinders – nowi wrogowie w pierwszym zwiastunie 4. sezonu!


 

... i coś się zaczyna!

5. sezon Agenci T.A.R.C.Z.Y. (01.12.2017)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Powraca do nas serialowa odsłona Marvel Cinematic Universe. Wciąż jeszcze śledzicie koleje losu tej jednostki?


1. sezon Templariusze (06.12.2017)

Słynny i owiany tajemnicą zakon, poszukiwanie świętego Graala i całą otoczka związaną z intrygami ówczesnego średniowiecznego świata. Nic, tylko oglądać! Być może czeka nas ciekawa alternatywa dla Wikingów, i to na tej samej stacji.

Zobacz również: Knightfall – Templariusze poszukują świętego Graala w nowym zwiastunie serialu


2. sezon The Crown (08.12.2017)

Jeden z największych hitów telewizyjnych ostatnich lat powrócił, to było oczywiście nieuchronne przy takim wzięciu. Jak zatem scenarzyści dalej poradzą sobie z historią Elżbiety II? Wkrótce zobaczymy!

Zobacz również: Jej Królewska Mość powraca! Zwiastun 2. sezonu The Crown Netflixa!


4. sezon Czarne Lustro

Mocny serial SF opowiadający o przyszłości i ukazujący w ten sposób w krzywym zwierciadle współczesne społeczeństwo wraca z kolejnym sezonem. Jeden z odcinków wyreżyseruje sama Jodie Foster!

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?