Advertisement
Advertisementpixel

Superbohaterowie, którzy mogą należeć do nowego pokolenia w MCU

Filmowe uniwersum Marvela to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych franczyz filmowych na świecie. Świat wykreowany przez Disneya rozwija sie nieustannie od prawie 10 lat, jednak nic nie trwa wiecznie. Aktorzy się starzeją, tracą siły i chęci, by dalej grać w tej niekończącej się opowieści. Najpewniej na przestrzeni kilku lat Marvel rozpocznie wprowadzanie nowego pokolenia bohaterów, którzy zastąpią obecnych. Dziś przedstawię listę potencjalnych nowych herosów, których w najbliższej przyszłości możemy ujrzeć na ekranach kin.

Pierwsze efekty nowej fali moglismy już dostrzec w ostatnich filmach, do stałego kanonu filmowego świata Marvela dołączył Falcon, Ant-Man, Winter Soldier, czy Spider-Man. W tym artykule nie będę wymieniał istniejących lub zapowiedzanych herosów, jak i ich ewentualnych nowych wcieleń. 


X-Men

x menuxm 0500 1024x518 x men movie titles house of m to second coming jpeg 304482

Karuzela teorii i spekulacji związana ze sprzedażą 20th Century Fox została juz tyle razy obgadana i przeanalizowana, że nie będę na nią tracił czasu. Faktem jednak jest, że niezależnie od tego, czy Amerykański urząd antymonopolowy pozwoli na inwestycje Disneya, czy nie, prawa do mutantów najpewniej wrócą do macierzystej spółki, zatem widok ekipy Charlesa Xaviera u boku Avengers to tylko kwestia czasu. X-Men w przeszłości byli jedną z najważniejszych i najpopularniejszych marek Marvela, czego efektem jest niezliczona ilość postaci, motywów i historii, które tylko czekają na opowiedzenie. Sądzę, że w ciągu 5-6 lat cieżar MCU zostanie w dużej częsci położony na mutantów.


Ms. Marvel aka Khamala Khan

ms marvel social

Mimo, że na historię losów Carol Danvers (oryginalnej Ms. Marvel) poczekamy jeszcze do 2019 (w tej roli Brie Larson), to możemy już zacząć powoli myśleć o wprowadzeniu jej następczyni: Khamali Khan. Nowa Ms. Marvel to bohaterka, która jakiś czas temu zyskała w USA ogromną popularność, to kwestia czasu, nim młoda bohaterka stanie u boku herosów znanych z Avengers. Prywatnie Khamala to muzułmanka pochodząca z Jersey City, która w wieku nastoletnim trafiła na chmurę terrigenową, którą można kojarzyć z serialu Agenci Tarczy. Anomalia obudziła w niej moce, podobnie jak u wielu innych. Jednak ze względu na jej mocne powiązania z Inhumans włodarze Marvela mogą nie być skłonni na szybkie wpuszczenie jej do MCU.


Hawkeye aka Kate Bishop

e7ebfda31746eca55a5fa01e34b48e30c21251c4 hq

Kate Bishop to utalentowa wojowniczka, która została wyszkolona w samoobronie. W komiksie Young Avengers tytułowa grupa miała za zadanie ją chronić, wyręczyła ich, wykorzystując sprzęt młodych bohaterów. Niedługo potem Iron Man wręczył jej łuk poległego Hawkeye’a i poprosił ją, by przyjeła jego miano. Kiedy Clint Barton zmartwychwstał, przyjął imię Ronina, wiele plotek wskazuje, że charakterystyczny kostium założy też w Avengers: Wojna bez granic, czyli furtka na wprowadzenie jego uczennicy/przyjaciółki/partnerki została otwarta. 


 Fantastyczna Czwórka

quarteot

Drugą po X-Men grupą, która może w najbliższym czasie wrócić pod skrzydła Marvela jest Fantastyczna czwórka: Grupa naukowców, którzy po wyprawie w kosmos nabyli nadludzkie zdolności i używaja ich, by pomagać światu. Na dzień dzisiejszy światło ujrzały dwie wersje przygód tej grupy, żadnej z nich nie możemy zaliczyć do udanych. Może magiczna ręka Disneya zdejmie klątwę wiszącą nad Fantastyczną Czwórką? Przecież James Gunn pokazał, że można stworzyć świetną historie w marvelowskim kosmosie.


Miles Morales/Spider Gwen

Spider Gwen 16 Panel 2

W lipcu ubiegłego roku na ekranach polskich kin moglismy zobaczyć kolejne podejście do tematu Spider-Mana. Choć uważam Homecoming za najlepszy film o pajączku, to naprawdę szkoda skąpości pokazanego świata. Komiksowy świat Spider-Mana jest ogromny i pełen różnorakich postaci, z których to można by upleść uniwersum równie duże, co całe tło historii o Avengers. Sądzę, że skoro za Parkerem do MCU przywędrował Vulture i niejako Marry Jane to wkrótce umowa zostanie zacieśniona i do świata Disneya dołączy kilku znanych bohaterów: choćby wspomniani Miles Morales i Spider Gwen. Powodzenie tego marzenia zależy zapewne od wyniku nadchodzącego Venomu z Tomem Hardym.


She-Hulk aka Jennifer Walters

maxresdefault 3

She-Hulk to jedna z bardziej rozpoznawalnych kobiecych postaci w Marvelu. Na co dzień jest walczącą z mafią prawniczką z Los Angeles, nocą – potężną wojowniczką stającą w szranki tam, gdzie jej ludzka forma przegrywa. Oprócz tego kuzynka Bruce’a Bannera, który w specyficznych okolicznościach musiał przekazać jej krew Hulka. Tak narodziła się ona – She-Hulk. Podobnie jak większość przedstawionych bohaterów, jest za mało ważna i rozpoznawalna, by uzyskać własny film, ale wystarczająco ciekawa, aby pojawiać się jako bohaterka drugoplanowa w filmach MCU.


MoonKnight

Moon Knight in the moonlight

Jedyny dziś przedstawiony bohater, który w pojedynke może ubiegać się o własny film/serial. Jednak jest to postać inna, specyficzna, trochę oderwana od Marvela. Moonknight to komandos, który został pozostawiony na śmierć w Egipcie. Uratowali go czciciele Chonsu, którzy obdarzyli go nadludzkimi mocami. Po wszystkim wrócił do Nowego Yorku wymierzać sprawiedliwość w imię swojego nowego boga. Jak już mówiłem, Moonknight to bohater specyficzny, który walczy ze znanymi bohaterami ramię w ramię, ale sądzę, że lepiej czułby się poza tym całym konfliktem o rękawice nieskończoności.

Kogo jeszcze byście widzieli na tej liście?

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Jestem uczniem 1LO w Gdańsku. Interesuje się Gwiezdnymi Wojnami, komiksami, filmami i ogólnie pojętą fantastyką. W czasie wolnym prowadzę sesje RPG, oglądam seriale lub delektuje się grami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?