Advertisement
Advertisement

Horoskop Filmowy. Luty 2018

19 luty – 20 marzec to czas panowania osób spod znaku Ryb. Osoby te często zmieniają plany i wcześniej obrane cele. Nigdy nie są konsekwentne, ale za to zawsze mówią to, co myślą. Ciężko przyjmują krytykę wobec swojej osoby dlatego często popadają w lęki i depresje. Są niezwykle marzycielskie. Wierzą w idee i w to, że mają misję do spełnienia. Pod tym znakiem urodzili się m.in. George Washington, Albert Einstein, Rihanna, John Bon Jovi, Steve Jobs jak również dużo znanych aktorów. Ciekawi jesteście jacy? Zobaczcie naszą listę aktorów urodzonych pod znakiem Ryb:

daniel craig zakochany głupiec
Daniel Craig (2 marca 1968r.)

Inwazja (2007) – Dramat sci-fi. Ogromna eksplozja rozświetla niebo od Dallas po Waszyngton, rozrywając wahadłowiec Patriot na drobne kawałki, które rozsypują się po całym terytorium Stanów Zjednoczonych. Zaczynają pojawiać się relacje o dziwnej substancji, którą odnaleziono przyklejoną do wraku. Ci, którzy jako pierwsi wchodzą z nią w kontakt, jako pierwsi ulegają też przemianie…

Opór (2008) – Dramat wojenny. Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom Bielskim udaje się schronić wraz z grupką uciekinierów w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze rozchodzi się, w lesie pojawia się coraz więcej mężczyzn, kobiet, dzieci i starców, dla których bracia są jedyną nadzieją na przetrwanie. Tewje obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus, który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci – Asael stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.

Zakochany głupiec (2008) – Starzejący się aktor Joe Scott  jest bogaty i bardzo samotny. Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci swojego największego przyjaciela z dzieciństwa. Wtedy to powraca pamięcią do czasów dzieciństwa i młodości. Wspomnienia te nie są dla niego zbyt miłe.

Zobacz również: Agent o stu twarzach – TOP 5 ról Daniela Craiga

sharon stone william baldwin silver

Sharon Stone (10 marzec 1958r.)

Silver (1993) – Thriller eortyczny z Williamem Baldwinem. Carly Norris (Stone) po nieszczęśliwie zakończonym małżeństwie poszukuje życia pełnego atrakcji i podniet. Przeprowadza się do tzw. „Sliver” – ekskluzywnego wieżowca na Manhattanie. Następuje seria tajemniczych wypadków śmiertelnych. Jej nowi sąsiedzi to Zake (Baldwin) – bogaty kawaler i Jack (Tom Berenger) – autor kryminalnych bestsellerów. Jack wydaje się być pochłonięty badaniem przyczyn ostatnich podejrzanych wydarzeń w budynku. Zake uwodzi Carly, przenosząc ją w tajemniczy świat, w którym realia graniczą z najskrytszymi fantazjami.

 Potężny i szlachetny (1998) – Dramat obyczajowy. Adaptacja powieści Rodmana Hilbricka. Pełna ciepła, inspirująca opowieść o dwóch chłopcach, którzy zafascynowani tradycją Rycerzy Okrągłego Stołu i szlachetnego Króla Artura przeżywają przygody, walcząc o tolerancję, wielkoduszności dobro w najszerszym znaczeniu tych słów. Znajdują w efekcie największy skarb na ziemi – prawdziwą przyjaźń.

 Kula (1998) – Thriller sci-fi z Dustinem Hoffmanem i Samuelem L. Jacksonem. W głębinach środkowego Pacyfiku władze Stanów Zjednoczonych skrywają coś, co może być największą sensacją w historii ludzkości. Jest to statek kosmiczny, który zatonął 300 lat temu. Jakie jest jego pochodzenie? Czy możliwe jest, aby po trzech stuleciach ocalała forma żywej inteligencji? Elitarna jednostka podwodna wyrusza w niebezpieczną misję aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

rachel weisz keanu reeves reakcja łańcuchowa

Rachel Weisz (7 marzec 1970r.)

Reakcja Łańcuchowa (1996) – Thriller. Grupa naukowców pracuje nad wykorzystaniem wody jako źródła energii. W skład zespołu badawczego finansowanego przez wpływowego i zamożnego przemysłowca Paula Shannona (Freeman) wchodzi między innymi dwójka młodych studentów Eddie Kasalivich (Reeves)i Lily Sinclair (Weisz). W dniu, gdy naukowcy dokonali odkrycia zwiastującego rychły sukces całego przedsięwzięcia, Eddie znajduje zwłoki szefa pracowni, a wkrótce po tym, laboratorium wylatuje w powietrze. Głównymi podejrzanymi są Eddie i Lily, u których odkryto materiały szpiegowskie. Obydwoje znaleźli się w samym centrum morderczej rozgrywki stając się obiektami pościgu wysłanników tajemniczej organizacji C-Systems i policji. Osaczeni, zdają sobie sprawę, że nie mogą czekać, aż sytuacja sama się wyjaśni, a jedyną nadzieję stanowi dla nich potężny Paul Shannon. Lecz i on może stać po niewłaściwej stronie.

Ława Przysięgłych  (2003) – Dramat sądowy. Wdowa po ofierze strzelaniny wytacza proces potężnej korporacji producentów broni, obarczając ich winą za śmierć męża. W bezprecedensowym procesie, gra toczy się o miliony dolarów. Bezwzględny konsultant strony pozwanej nie cofnie się przed niczym, aby umiejętnie dobierając przysięgłych, manipulując nimi, przeciągnąć ich na swoją stronę i zapewnić swym mocodawcom korzystny werdykt. Tymczasem okazuje się, że w skład samej ławy wchodzi zręczniejszy od niego manipulator, który ma do wygrania swoją własną sprawę. Finał zaskoczy wszystkich…

 Lobster (2015) – Film Yorgosa Lanthimosa z Rachel Weisz i Collinem Farrellem. W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta, samotni trafiają do Hotelu. Miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

Zobacz również: TOP7: Rachel Weisz – najlepsze role

javier bardem johnny depp zanim zapadnie noc

Javier Bardem (1 marzec 1969r.)

Zanim zapadnie noc (2000) – Biograficzny dramat o życiu wielkiego kubańskiego poety Reinaldo Arenasa, zwolennika Castro, który stał się jego wrogiem politycznym numer jeden, niepokornego homoseksualisty i jednej z najważniejszych postaci hiszpańskojęzycznej bohemy Nowego Jorku.

 W stronę morza (2004)Kochał życie. Wybrał śmierć. W stronę morza opowiada opartą na faktach historię Ramóna Sampedro, który kochał życie, jednak przez 30 lat walczył o… śmierć. Sparaliżowany po wypadku, mimo że otoczony miłością, latami ubiegał się o zgodę na przerwanie cierpień. Wolał godnie umrzeć, niż żyć ograniczony kalectwem. Zmęczony nieugiętą postawą sądu w końcu zdecydował się na popełnienie samobójstwa. „W stronę morza” to piękna, ciepła opowieść o człowieku, który z miłości do życia postanowił umrzeć.

 Biutiful (2010) – Dramat w reżyserii Alejandro Inarritu. Kameralna opowieść o człowieku, który zdaje sobie sprawę ze swojej samotności. Mężczyzna próbuje utrzymać równowagę pomiędzy przetrwaniem w marginalnym sąsiedztwie a zabezpieczeniem przyszłości swoich dzieci, które płyną przez życie bez celu.

bruce willis

Bruce Willis (19 marzec 1955r.)

Zachód słońca (1988) – Komedia kryminalna. Akcja filmu toczy W Hollywood, w 1929 roku podczas kręcenia filmu o legendarnym szeryfie Waycie Earpie. Doświadczony aktor Tom Mix (Bruce Willis) odkrywa, że prawdziwy Wyatt Earp (James Garner) jest technicznym doradcą przy kręceniu filmu. Zostają przyjaciółmi, ale gdy na planie dochodzi do morderstwa, stają się partnerami i zaczynają tropić mordercę.

 Hudson Hawk (1991) – Komedia sensacyjna. Eddie „Hawk” Hawkins, światowej sławy Człowiek Pająk, który po dziesięciu latach spędzonych w więzieniu, znów wchodzi do gry. Szajka i CIA doszli do porozumienia, że najlepiej będzie zaszantażować Eddiego i jego partnera, by ukradli oni trzy dzieła sztuki Leonarda da Vinci z najlepiej strzeżonych muzeów świata. Podczas próby kradzieży Hawk zakochuje się w pięknej, lecz chorej na schizofrenię zakonnicy.

 Barwy nocy (1994) – Thriller erotyczny. Bill Capa jest psychiatrą praktykującym w Nowym Jorku. Pewnego dnia jedna z jego pacjentek popełnia samobójstwo wyskakując przez okno na oczach doktora. Na skutek szoku Bill traci zdolność rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Aby pozbyć się poczucia winy Bill wyjeżdża do Los Angeles, szukając porady u swego starego przyjaciela – psychologa Boba Moore’a. Bob zostaje brutalnie zamordowany. Policja podejrzewa jednego z pacjentów. Chcąc pomóc w śledztwie i wyjaśnić zagadkę śmierci przyjaciela Capa przejmuje praktykę Moore’a.

Ilustracja wprowadzenia: Kad z filmu Skyfall

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?