Będzie się działo! Czyli co przyniesie lipiec do świata kina i telewizji!

Lato rozpoczęło się na dobre, a wraz z nim długo wyczekiwane przez wielu wakacje. To idelana okazja, by nadrobić filmowe i serialowe zaległości, jednak nie zapominajmy, że czeka nas mnóstwo nowości, głównie w kinach. Część z nich z pewnością Was zainteresuje, więc bez dalszego przedłużania, zapraszamy do dalszej lektury.

Wielkie premiery: 

Tarzan: Legenda (01.07.2016)

Tarzan lipiec

Stęskinilście się za kolejnymi aktorskimi adaptacjami klasycznych animacji, niekoniecznie w wykonaniu Disneya? Warner Bros przygotowało dla Was historię jednego z najbardziej kultowych bohaterów, opowiedzianą tym razem w nieco inny sposób. Tarzan, Król Dżungli wraca do swoich rodzinnych stron, by ocalić ukochaną żonę, przetrzymywaną przez Kapitana Leona Roma. Czyli to raczej kolejny rozdział znanej nam opowiastki, a nie jej lekko zmodyfikowana wersja. Można zatem liczyć na bardzo ciekawy seans!

Zobacz również: Tarzan: Legenda – recenzujemy nowy film Warner Bros. Pictures!


BFG: Bardzo Fajny Gigant (01.07.2016)

BFG lipiec

Steven Spielberg kontratakuje! Bardzo Fajny Gigant jest już określany jako E.T nowego pokolenia. Piękny i pełen nieoczywistych przesłań odziałuje na wyobraźnię zarówno starszych jak i młodszych widzów, na długo pozostając w ich pamięci. Czy widowisko fantasy przypadnie do gustu również polskim widzom? Przekonamy się już wkrótce! 

Zobacz również: BFG: Bardzo Fajny Gigant – nowy zwiastun filmu Stevena Spielberga


Iluzja 2 (08.07.2016)

Iluzja lipiec

Iluzja Louisa Leterriera z 2013 roku była naprawdę dobrym filmem… do połowy. W pewnym momencie scenarzyści najwyraźniej zrobili sobie wolne, lekceważąc zupełnie dalszą część historii. Mieliśmy nadzieję, że tym razem będzie nieco lepiej. Do obsady dołączyły nowe twarze, z Danielem Radcliffem na czele, a zwiastuny obiecywały wyśmienitą rozrywkę dla pasjonatów tego rodzaju filmów. Niestety, jak się okazuje, nasze nadzieje okazały się płonne, o czym możecie się przekonać czytając naszą recenzję.

Zobacz również: Iluzja 2 – nowy zwiastun i pierwszy klip z filmu!


Noc Oczyszczenia: Czas Wyboru (08.07.2016)

Noc lipiec

Lato to również czas horrorów i thrillerów! Czas Wyboru to już trzecia część cyklu Noc Oczyszczenia, ukazującego nam przerażającą i jakże realistyczną wizję pojedynczej nocy, podczas której prawie każde przestępstwo jest legalne. Morderstwa i grabieże są niczym wobec okrucieństw, jakie cywilom mogą zapewnić psychopaci, nieobawiający się kary za swe zbrodnie. Czy zdołącie przetrwać tę noc? Przekonajcie się w kinach za niecałe dwa tygodnie!

Zobacz również: Noc oczyszczenia: Czas wyboru – nowy zwiastun horroru!


183 metry strachu (08.07.2016)

Strachu lipiec

Kobieta uwięziona na boi, 183 metry od brzegu. Przemoczona i przemarznięta, za wszelką cenę pragnie powrócić na brzeg. Co ją powstrzymuje? Wygłodniały żarłacz biały, trwający w oczekiwaniu aż wejdzie ona do wody… Nieciekawa sytuacja, nieprawdaż? Jak nasza bohaterka sobie z nią poradzi? Film już jest określany jako następca kultowych Szczęk Stevena Spielberga! Survivalowy klimat powinien przypaść do gustu każdemu miłośnikowi mocnych wrażeń!

Zobacz również: 183 metry strachu – nowy zwiastun filmu z Blake Lively w roli głównej!


Ghostbusters: Pogromcy Duchów (15.07.2016)

Duchy lipiec

Fani klasycznych Pogromców Duchów przeboleli wiele. Przeboleli dziesiątki lat wyczekiwania na kolejny rozdział uwielbianego przez nich cyklu. Przeboleli, gdy okazało się, że tytułowi Pogromcy będą się składali wyłącznie z kobiet. Nie przeboleli jednak zwiastunów filmu, które uznano za, co tu dużo mówić – okropne. Jeszcze gorzej przyjęta została fiomowa piosenka w wykonaniu Fall Out Boy. Jak wypadnie sam film? 

Zobacz również: Ghostbusters. Pogromcy duchów – oto nowe gadżety tytułowych bohaterek!


Star Trek: W Nieznane (22.07.2016)

Star Trek lipiec

Kolejna kultowa już seria science-fiction powraca! Tym razem za sterami produkcji stanął jednak nie J.J. Abrams, a Justin Lin (Szybcy i wściekli 5), ktory wprowadził jeszcze większą ilość akcji i dynamizmu do filmu. Miejmy jednak nadzieję, że nie ucierpi na tym fabuła, która i tym razem powinna stanąć na naprawdę wysokim poziomie. Liczymy na pretendenta do konkurencji z tegorocznym Łotrem 1!

Zobacz również: Star Trek: W nieznane – Rihanna podbija wszechświat w utworze promującym film!


Neon Demon (22.07.2016)

Demon lipiec

Wielu koneserów kina czysto artystycznego wyczekiwało na Neon Demon z wypiekami na twarzy, od momentu publikacji pierwszego zwiastuna. Później jednak okazało się, że film Nicolasa Windinga Refna to przerost formy nad treścią, mogący doprowadzić niejednego widza do konwulsji z obrzydzenia (ponoć niektóre sceny są iście obrzydliwe). Nie pomaga również piękna kolorystyka i zdjęcia. Film polecamy więc osobam chętnym przekonać się o jego wadach na własną rękę.

Zobacz również: Neon Demon – przedpremierowa recenzja filmu z Elle Fanning z #Cannes2016


Jason Bourne (29.07.2016)

Bourne lipiec

Kino akcji najwyższych lotów. Matt Damon ponownie jako Jason Bourne! Po średnio udanym Dziedzictwie Bourne’a z 2012 roku, aktor zdecydował się powrócić do serii, by przywrócić jej dawną chwałę. Czy mu się powiedzie? Małe są szanse na porażkę, bowiem zwiastuny zapowiadały iście genialny film sensacyjny, a w samej obsadzie znalazło się miejsce dla Alicii Vikander oraz Tommy Lee Jonesa!

Zobacz również: Jason Bourne – mamy pierwszy zwiastun!


Epoka Lodowcowa 5: Mocne Uderzenie (29.07.2016)

Epoka Lodowcowa lipiec

Czujecie ten dziwny zapach? To smród odgrzewanego już czwarty raz kotleta, którym jest seria Epoka Lodowcowa. O ile pierwsze trzy części są powszechnie lubiane, o tyle czwarta, która weszła do kin 4 lata temu, nie przypadła do gustu zbyt wielu osobom. Czy kolejna część, traktująca o kolizji naszej planety z deszczem meteorytów, odkupi grzechy poprzedniczki? Poddajemy to w wątpliwość…

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?