the old guard background Advertisement

Justice League – analiza pierwszego zwiastuna!

DC Comics w natarciu – w jednym dniu otrzymaliśmy zwiastuny takich hitów jak Suicide Squad, Wonder Woman i Justice League, a w tym materiale zajmiemy się tym trzecim – długo wyczekiwanym przez fanów komiksów i serialu animowanego traktującego o Lidze Sprawiedliwości, filmem w reżyserii Zacka Snydera!

Na początku widzimy wioskę rybacką, w której ukrywa się pewien król Atlantydy. Niejaki Bruce Wayne przyszedł tu w jego poszukiwaniu. Pytanie, jak Wayne dowiedział się o miejscu pobytu tego pana? Z klimatycznej narracji w wykonaniu Afflecka dowiadujemy się, że Aquaman przynosi biednym ludziom ryby na okres zimowy, co jak na tak groźnie wyglądającego osobnika, jest miłym gestem.

Po jego wyglądzie możemy wnioskować, że znalezienie tejże wioski musiało być bardzo czasochłonne. Ciekawe czy zobaczymy jego wędrówkę do tego miejsca, którym może być Amethyst Bay – miasteczko bardzo ważne w historii Aquamana.  I kiedy Arthur Curry dołączy do zespołu. 

Zobacz również: SDCC: Justice League – pierwszy teaser widowiska!

W następnym ujęciu widzimy jakiś lud zakopujący Motherbox, tymi ludźmi są prawdopodobnie mieszkańcy Atlantydy. Wiedząc, jak niebezpieczne mogą być te pudła w nieodpowiednich rękach, zdecydowali się na ich ukrycie.

Wiemy już, że głównym przeciwnikiem ligi będzie Steppenwolf – sługa i generał wojsk Darkseida, z którego mistrzem niegdyś walczyły ludy Atlantydy i Amazonki. Poszło o te pudełka. To, co widzimy w tym ujęciu, to prawdopodobnie koniec pierwszej wojny z Darkseidem, po której zostały 3 Motherboxy. Są one ważne, ponieważ otwierają one portal do planety samego Darkseida – Apocalypse. Zadaniem ligi będzie odnalezienie ich zanim zrobi to ich wróg.

Zobacz również: SDCC: Doktor Strange – Odkryj ukryty przed oczami milionów świat alternatywnych wymiarów w nowym zwiastunie filmu!

Potem możemy zobaczyć Ray’a Fishera w roli Victora Stone’a alias Cyborg, który najwyraźniej uczęszczał do Gotham City University, i o ile Cyborga nie było w oryginalnym składzie ligi, to powodem, dla którego zamienili go z np. Martian Manhunterem, jest prawdopodobnie jego więź z Motherboxami, zapewne to on będzie swoistym kompanem dla drużyny. 

Następnie ukazuje się nam baza operacyjna samego Flasha, w którego rolę wcieli się Ezra Miller! Zwróćcie uwagę na strój szkarłatnego sprintera na wystawie i na serial animowany Rick and Morty na jednym z ekranów. Sama ilość telewizorów i książek w jego siedzibie bardzo dobrze odzwierciedla moce Flasha – zdolny jest do bardzo szybkiego myślenia i wielozadaniowości. Sam Geoff Johns bardzo dobrze nakreślił punkt widzenia Allena – jest on bardzo samotny przez swoją moc. Jego superszybkość sprawia, że świat poza nim jest zawsze zamknięty w stop-klatce, w rezultacie Barry żyje we własnym świecie otoczony własnymi myślami.

Potem widzimy znaną już nam Dianę Prince i Bruce’a siedzących w jakiejś bazie operacyjnej – zostało potwierdzone, że jest to hangar łodzi podwodnych Bruce’a. Omawiają całą rekrutację bohaterów. Na ekranie po lewej pokazana jest analiza szybkości pływania Aquamana. Najwyraźniej chcą dowiedzieć się, do czego jest zdolny. Zwróćcie uwagę na żarty w filmie – sam Wayne w komiksach znany jest ze specyficznego poczucia humoru, co mam nadzieję, znajdzie swoje miejsce w filmach z jego udziałem.

Stały współpracownik

Fan komiksów, gier, filmów i seriali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?