Ekranizacja Wiedźmina? Wybieramy kandydatów do ról w filmie

Z okazji premiery gry video Wiedźmin 3 postanowiliśmy popuścić wodzę fantazji i wybrać naszą wymarzoną obsadę ekranizacji gry studia CD Project RED. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie chciałby ujrzeć przygód Białego Wilka na potężnych ekranach kin! Wiedźmin z rozmachem godnym Władcy Pierścieni? Zapowiedziany na 2016 rok film WarCraft, który również jest ekranizacją gry, udowodni, że jest to świetny pomysł. Jeszcze wspomnicie nasze słowa.

Smaczku dodaje fakt, iż wydawcą Widźmina 3 na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady jest Warner Bros. To daje nam odrobinę nadziei na to, że gigant dostrzeże potencjał, jaki drzemie w postaci Geralta i świecie, jaki stworzył Andrzej Sapkowski. W końcu nadzieja umiera ostatnia.

Postanowiliśmy skupić się na najpopularniejszych według nas postaciach, jakie przewinęły się dotychczas przez gry video. Tak więc w naszym zestawieniu otrzymacie kandydatów do roli Geralta, Yennefer, Triss Merigold, Ciri, Jaskra, Vesemira, Zoltana i Emhyra var Emreisa.

Przejdźmy zatem do naszych wyborów:

Geralt z Rivii – tytułowy wiedźmin, zwany Białym Wilkiem

Nasze typy to:

 1. Nikolaj Coster-Waldau – aktor ma już czterdziestkę na karku, jednak jeśli spojrzymy na to, co w wieku ponad sześćdziesięciu lat wyczynia Liam Neeson, to wybór Duńczyka może być trafny. Dodatkowo jego aparycja przemawia na plus.
 2. Mads Mikkelsen – idealna aparycja i ten niski ton głosu robią z niego dobrego kandydata. Lecz również ma już swoje lata.
 3. Zach McGowan – facet jest doskonale zbudowany, wysportowany i zaznajomiony ze sztuką walki. Fizjonomia Zacha jest typowo Wiedźmińska – wyobraźcie go sobie ze szramą na pół twarzy. Dodatkowo samą barwą głosu mógłby powalić niejednego potwora.

witcher2

 

Yennefer z Vengerbergu – potężna Czarodziejka, ukochana Geralta oraz przyszywana matka Ciri

Nasze typy to:

 1. Andrea Riseborough – potrafi być zarówno delikatna, jak i drapieżna. Jest urodziwa i ma ten błysk w oku. Dobrze jej w czarnym.
 2. Eva Green – w zestawieniu z Geraltem po prostu dobrze by się prezentowała. Ma wszelkie predyspozycje do tego, by w pełni oddać postać Yennefer.
 3. Maggie Siff – niby ma już czterdzieści lat, ale Tara z Sons of Anarchy posiada rysy twarzy, jakie chętnie widzielibyśmy u filmowej Yen. Udowodniła również, że potrafi zagrać postacie niedające sobie w kaszę dmuchać.

witcher3

 

Triss Merigold – kochanka Geralta, była przyjaciółka Yennefer, potężna czarodziejka

Nasze typy to:

 1. Natalie Dormer – każdy widz Gry o Tron powinien być tym wyborem zachwycony. Natalie + rude włosy + jej naturalny dzióbek? Bajka!
 2. Scarlett Johansson – po zapoznaniu się z Filmowym Uniwersum Marvela wybór Johansson wydaje się być niezwykle trafny. Urodziwa kobieta, która z łatwością snułaby intrygi wokół Geralta.
 3. Rosamund Pike – można znaleźć kogoś bardziej odpowiedniego, ale wydaje się, że powierzenie roli Triss aktorce Rosamund Pike byłoby ciekawym eksperymentem. Zobaczyć, jak ta zdolna aktorka radzi sobie w rudej roli, byłoby czymś niezwykle intrygującym.

witcher4

 

Ciri, a właściwie Cirilla Fiona Ellen Riannon – księżniczka Cintry, Dziecko Niespodzianka, Dziecko Przeznaczenia, nosicielka Starszej Krwi, genu Lary, Lwiątko z Cintry

Nasze typy to:

 1. Dakota Fanning – młoda, zdolna, zadziorna, z ostrymi rysami twarzy. Czego chcieć więcej?
 2. Gaia Weiss – jako Porunn w Wikingach pokazała, że bardzo dobrze radzi sobie z mieczem w ręku. Poza tym ma idealną posturę i jest odpowiednio młoda, aby zagrać tak ważną dla sagi/gier postać.
 3. Katheryn Winnick – sprawdza się w roli walecznej walkirii, dlaczegóż nie miałaby się sprawdzić w roli wiedźminki? Charakterystyczna i charakterna.

witcher5

 

Jaskier, a właściwie Julian Alfred Pankratz, wicehrabia de Lettenhove – bard, jeden z najwierniejszych towarzyszy Geralta

Nasze typy to:

 1. Dominic Cooper – Howard Stark w wersji trubadurskiej skradłby spory skrawek widowiska, tak samo jak robi to w serialu Agentka Carter.
 2. Luke Arnold – oglądając, jak w Black Sails postać grana przez Luke’a Arnolda lawiruje i kombinuje z zawadiackim uśmieszkiem na ustach pomiędzy fabularnymi meandrami, odnoszę wrażenie, że byłby to doskonały Jaskier.
 3. Orlando Bloom – ma doświadczenie w graniu amantów, tak więc z rolą barda również powinien sobie dać radę. Do tego ma też swój urok i uwodzicielskie spojrzenie, na które reagują tabuny kobiet.

witcher6

 

Vesemir – najstarszy z wiedźminów zamieszkujących twierdzę Kear Morhen, nauczyciel Geralta

Nasze typy to:

 1. Jeff Bridges – miałby szansę odkupić swoje winy za udział w filmie Siódmy Syn.
 2. Liam Neeson – mając na uwadze ilość trupów, które pozostawił na ekranie, można spokojnie uznać, że predestynuje to Neesona do roli mentora i najstarszego z Wiedźminów. Na pewno równie dobrze co bronią palną będzie radził sobie magią i mieczem.
 3. Clive Russel – zmęczony wyraz twarzy Blackfisha z Gry o Tron idealnie pasowałby do tak doświadczonej oraz dotkniętej wiekiem osoby jak Vesemir.

witcher7

 

Zoltan Chivay – krasnolud, weteran II wojny z Nilfgaardem, przyjaciel Geralta

Nasze typy to:

 1. Russel Crowe – z brodą mu do twarzy, co udowodnił w filmie Noe: Wybrany przez Boga. Do tego od jakiegoś czas nabrał brzucha, więc do roli krasnoluda akurat.
 2. Brendan Gleeson – z wielką brodą wyglądałby tak samo jak Zoltan w Wiedźminie 3, ma taki krasnoludzki wyraz twarzy.
 3. Vin Diesel – wydaje się, że postura i budowa ciała nie wymagałaby wiele pracy, a zawsze to ciekawe doświadczenie zobaczyć Vina Diesela z olbrzymią krasnoludzką brodą i potężnym toporem w ręku.

witcher8

 

Emhyr var Emreis – Jeż z Erlenwaldu, Duny, cesarz Nilfgaardu; inteligentny i błyskotliwy władca

Nasze typy to:

 1. Michael Fassbender – chłop ma charyzmy za dwóch, tak więc spokojnie udźwignąłby rolę potężnego i inteligentnego władcy.
 2. Charles Dance – skoro wsławił się odgrywaniem mocnych i twardych postaci, to doskonale sprawdziłby się również w roli Emhyra var Emreisa. Poza tym byłby doskonale przygotowany do roli – to on udziela głosu tej postaci w Dzikim Gonie.
 3. Ralph Fiennes – nie za stary i nie za młody, ma już na swoim koncie charakterystyczne role. Mógłby przenieść bezwzględność i charyzmę bondowego M do wiedźmińskiego świata.

witcher9

Mamy nadzieję, że podobają Wam się nasze propozycje. Jest to oczywiście kwestia gustu, tak więc będziemy wdzięczni, jeśli podzielcie się z nami Waszymi typami.

Wyborów dokonali: Bartosz Tomaszewski, Łukasz Szymański oraz Piotr Grabowski.

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?