Będzie się działo! Czyli grudzień w kinie i telewizji!

Nadszedł grudzień. Dla jednych oznacza to przygotownnia świąteczne, dla innych snucie planów przed nadchodzącym rokiem. Dla miłośników filmów to jednak coś zupełnie innego. Wszyscy wiemy, na jaki film czekają kinomani na całym świecie od ponad roku…

Wielkie premiery

Sully (02.12.2016)

bsd 1

Któż z nas nie słyszał o słynnym lądowaniu na rzece Hudson? Uważane dziś za cud wydarzenie, przeniesione zostało na ekrany kinowe przez samego Clinta Eastwooda. W rolach głównych zobaczymy natomiast Toma Hanksa, oraz Aarona Eckharta, co oznacza, że o poziom gry aktorskiej nie musimy się martwić. Jednakże, czy kolejny film Eastwooda, gloryfikujący odwagę amerykanów, nie stanie kością w gardle widzów? Miejmy nadzieję, że okaże się wart obejrzenia.

Zobacz również: Sully – recenzja nowego filmu Eastwooda z Tomem Hanksem


Underworld: Wojny krwi (02.12.2016)

bsd2

Wampiry i Lykanie ponownie w natarciu. Wojny krwi nie zapowiadają się co prawda na arcydzieło kinematografii, jednak z cała pewnością powinny zainteresować widzów, którym do gustu przypadły poprzednie części serii. Produkcja z nieszczególnie wyszukaną historią będzie z pewnością odpowiednią odskocznią, w przerwie pomiędzy bardziej ambitnymi pod względem fabuły premierami. 


Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie (15.12.2016)

bsd3

Oto nadszedł ten moment. Drugi film z serii Gwiezdnych Wojen wychodzi wreszcie spod skrzydeł Disneya. Choć zapewne nie pobije wyników finansowych Przebudzenia Mocy, Łotr 1 ma szansę zyskać miano najlepszego filmu z uniwersum. Pierwszy spin-off Star Wars ma być bowiem filmem dojrzalszym i o wiele bardziej brutalnym, niż wszystkie poprzednie. Wedle słów samych twórców, bliżej mu do wojennego dramatu niż klimatu space fantasy. To najbardziej wyczekiwany tytuł tego roku, który już zdążył przynieść producentom mnóstwo zysków, nie tylko z niedawno rozpoczętej sprzedaży biletów ale i handlu gadżetami reklamującymi sam film. Czy rzeczywiście czeka nas najlepsza w historii podróż do Odległej galaktyki? Na to wygląda!

Zobacz również:  Łotr 1. Gwiezdne Wojny – odświeżona wersja Marszu Imperialnego w najnowszym spocie!


Pasażerowie (25.12.2016)

bsd4

Kolejne pomysłowe science-fiction, z Chrisem Prattem i Jennifer Lawrance w rolach głównych z pewnością powinno trafić na obowiązkową listę każdego miłośnika fantastyki naukowej. Jak ta przedwcześnie wybudzona para poradzi sobie na statku pełnym zahibernowanych pasażerów? Co okaże się dla nich śmiertelnm zagrożeniem? Przekonamy się już wkrótce!

Zobacz również: Pasażerowie – fragment filmu. Jennifer Lawrence i Chris Pratt na kosmicznej randce


Siedem minut po północy (25.12.2016)

bsd5

Film w reżyserii J.A.Bayona, z Sigourney Weaver, Felicity Jones oraz Liamem Neesonem w obsadzie, już zdołał zapracować na opinię jednej z najlepszych i najbardziej poruszających produkcji tego roku. Historia udręczonego przez życie chłopca (Lewis MacDougall), proszącego tajemniczą postać ze swoich snów o uleczenie śmiertelnie chorej matki, z pewnością nie przejdzie przez kina bez echa. Zagraniczne opinie obiecują nam wzruszający i wyjątkowy seans – jest więc na co czekać!

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?