Aktorzy, którzy zniknęli z dużego ekranu

Niektórych kojarzymy z filmów nagradzanych, innych z filmów naszego dzieciństwa, a jeszcze innych z totalnych niewypałów. Oto aktorzy, którzy nie pojawiali się na dużym ekranie od bardzo długiego czasu.

Jack Nicholson

Fot. Twitter

Ostatnia rola: Skąd wiesz? (2010)

Rekordzista pod względem nominacji do Oscara dla aktora, Jack Nicholson to prawdziwa legenda i ikona kina. Niestety, to już dziewiąty rok, kiedy nie możemy podziwiać tych niesamowitych brwi i szarmanckiego uśmiechu na dużym ekranie. Choć oficjalnie tego nie powiedziano, Nicholson musiał przejść na emeryturę ze względu na kłopoty z pamięcią. Jeszcze rok temu zapowiadano wielki powrót aktora w remake’u niemieckiej komedii Toni Erdmann, ale Nicholson wycofał się z projektu. Wciąż możemy podziwiać Jacka na meczach Lakersów, których jest wielkim fanem. A już niedługo jego wnuk zadebiutuje w filmie Jordana Peelego, To my.

Rick Moranis

Fot. Bankrate

Ostatnia rola: Kochanie, zmniejszyliśmy siebie (1997)

Jeden z najlepszych aktorów komediowych lat 80. oraz 90. na dużym ekranie nie gościł już 22 lata i nic nie zapowiada się, by ten stan rzeczy uległ zmianie. W 1997 roku, jego żona przegrała walkę z rakiem piersi. Aktor zrobił sobie wtedy przerwę od Hollywoodu, by skupić się na wychowaniu swoich dzieci. Po jakimś czasie, Moranis stwierdził że w ogóle nie tęskni za blaskiem świateł i kamerami i do aktorstwa już nie wrócił. Wyjątek stanowiło podłożenie głosu w kilku animacjach po dwutysięcznym roku.

Shelley Duvall

Fot. kadr z programu Dr. Phil

Ostatnia rola: Manna from Heaven (2002)

O losach aktorki najlepiej znana ze swej genialnej roli w Lśnieniu dowiedzieliśmy się w 2016 roku wraz z odcinkiem specjalnym programu Dr. Phil. Aktorka przyznała, że cierpi na chorobę psychiczną. W wywiadzie twierdziła, że boi się szeryfa z Notthingam, a Robin Williams tak naprawdę upozorował swoją śmierć i jest zmiennokształtny. Tym bardziej smutne jest, że autor programu zdecydował się na emisję odcinka i wykorzystanie tragedii aktorki.

Sean Connery

Fot. Daily Express

Ostatnia rola: Liga Niezwykłych Dżentelmenów (2003)

Legendarny aktor odszedł na emeryturę w 2003 roku w wieku 73 lat i dość rzadko pojawiał się publicznie. Plotka, jakoby Connery zrezygnował z aktorstwa przez to jak bardzo nienawidził Ligi Niezwykłych Dżentelmenów została zdementowana przez przyjaciela aktora, Michaela Caine’a. Caine stwierdził, że to przez brak większych ról, Connery postanowił porzucić swoją pracę. Obecnie, stan zdrowia aktora nie jest najlepszy; Szkot zmaga się z chorobą alzheimera, która niestety co raz bardziej wpływa na organizm aktora.

Jack Gleeson

Fot. HBO

Ostatnia rola: Gra o Tron (2011-2014)

To dość niespotykane, by aktorskie objawienie jednego z najpopularniejszych seriali w historii, zawiesiło swoją karierę zaraz po odejściu z show. Okazuje się, że Gleeson zaprzestał swej przygody w Hollywood ze względu na znużenie show-biznesem. Poświęcił się nauce – studiuje filozofię i teologię w Dublinie.

Marek Kondrat

Fot. Gala

Ostatnia rola: Mała matura 1947 (2010)

Ten legendarny, polski aktor, znany przede wszystkim z Psów Dnia Świra, zniknął może z ekranów kin, ale w życiu publicznym bierze dość czynny udział. Od lat stanowi twarz jednego z banków, a dodatkowo prowadzi biznes związany z winami. W zeszłym roku, w wieku 68 lat po raz kolejny został ojcem.

Gene Hackman

Fot. Virepicf

Ostatnia rola: Witamy w Mooseport (2004)

Odejście Gene’a Hackmana obeszło się właściwie bez większego echa. Sam aktor stwierdził w wywiadzie dla Reutersa, że tęskni za graniem, ale nie za drugą stroną medalu tej pracy – dużym stresem czy  niekomfortowymi kompromisami. Hackman poświęcił się pisaniu książek; wydał ich pięć.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?