Będzie grane! – czyli growe premiery grudnia

W końcu nastał grudzień. Ostatni miesiąc roku to czas przygotowań do świąt oraz moment wszelkich podsumowań. Zasada ta dotyczy także branży gier. Końcówka roku zapowiada się jednak interesująco i jeszcze zanim prezenty zagoszczą pod choinkami, na rynku pojawi się kilka interesujących pozycji.


Zobacz również:

TOP 2018 – Najlepsze Gry 2018 Roku! Ranking aktualizowany!

TOP 20 – Najstraszniejsze gry ostatnich lat!

TOP 20 – Najlepsze gry z zombie!


JUST CAUSE 4 – 4 grudnia

To już czwarta odsłona przygód Ricko. Bohater ponownie trafi na tropikalną wyspę, na której znów za zadanie będzie miał obalenie złego tyrana. I prawdopodobnie tak jak poprzednio gra przyniesie mnóstwo frajdy osobom, które uwielbiają siać destrukcję w grach. Bowiem gry z serii Just Cause na ostatnim miejscu stawiają wciągającą fabułę i realistyczną mechanikę, przekładając nad te elementy dobrą zabawę i frajdę z grania.

Platforma: PC, PS4, XONE


THRONEBREAKER: THE WITCHER TALES – 4 grudnia

Miesiąc po pecetowej premierze, najnowsza produkcja w świecie Wiedźmina zagości także na konsolach. Być może premiera ta będzie dodatkowym bodźcem, który polepszy sprzedaż Wojny Krwi. Sama gra zbiera bardzo pozytywne oceny zarówno przez krytyków, jak i samych graczy (w naszej recenzji 86 punktów). Gra chwalona jest za wciągającą fabułę, nietuzinkową oprawę graficzną oraz ciekawe eksperymenty z partiami gwinta.

Platforma: PS4, XONE


MUTANT YEAR ZERO: ROAD TO EDEN – 4 grudnia

Dość osobliwa produkcja, łącząca w sobie szereg różnych gatunków. Poczynając od gry turowej, z elementami skradanki podlanej sosem systemu RPG. Z takiego misz-maszu nie może wyjść nic złego, w szczególności, że głównymi bohaterami produkcji są zabójczy wieprz, szalony kaczor oraz nieznajoma kobieta, umiejąca zamieniać się w kamień. Brzmi tak dziwnie, że aż ciekawie!

Platforma: PC, PS4, XONE


JAGGED ALLIANCE: RAGE! – 6 grudnia

Niegdyś seria gier Jagged Alliance była dobrze znana każdemu fanowi wirtualnej rozrywki. Obecnie marka ta znacząco podupadła i niewiele osób ją kojarzy. Twórcy nie wydają się zrażać tym faktem, produkując kolejne jej odsłony. W tym miesiącu na sklepowe półki trafi już szósta część, w której to poza kierowaniem grupą najemników na barkach gracza spoczywać będzie odpowiedzialność za dbanie o finanse grupy.

Platforma: PC, PS4, XONE


BATTLE PRINCESS MADELYN – 6 grudnia

Przyjemna pixel-artowa grafika i staroszkolny styl gry prezentuje się bardzo interesująco. W Battle Prince Madelyn wcielamy się w tytułową księżniczkę, która musi walczyć ze złem o spokój i harmonie w swoim królestwie.

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch


SUPER SMASH BROS. ULTIMATE – 7 grudnia

Największa premiera na Switcha tej jesieni. Super Smash Bros. Ultimate to prawdopodobnie czarny koń tego roku dla fanów Nintendo. Za jego sprawą sprzedaż Switcha wyniesie niebotyczne wartości. W Polsce bijatyki bohaterów gier Nintendo nie cieszą się dużą popularnością, lecz w USA tytuł ten jest wręcz kultowy. Zapowiedź kolejnej edycji wywołała na zachodzie niemałe poruszenie. Być może grudniowa premiera przyczyni się do zwiększenia popularności serii w naszym kraju.

Platforma: Switch


BORDERLANDS 2 VR – 11 grudnia

Po udanej konwersji Doom, Skyrima i innych dużych gier na reali rozszerzonej rzeczywistości, na takie rozwiązanie zdecydowali się kolejni twórcy. Tym razem z hełmem na głowie gracze będą mogli zagrać również w Borderlands 2. Jak pokazują liczne tytuły, strzelanie w VR potrafi być rozwiązane w bardzo ciekawy sposób. Wygląda na to, że i tym razem deweloperzy zdecydowali się na lekkie zmiany w rozgrywce, aby dostosować styl rozgrywki do realiów grania w VR.

Platforma: PS4 VR


INSURGENCY: SANDSTORM – 12 grudnia

Jesteśmy już po premierze dwóch głównych zawodników rywalizujących o miano gry FPS 2018 roku. Nowe Call of Duty stawia na rozgrywkę Battle Royal, a Battlefield V ponownie kładzie nacisk na tradycyjne rozgrywki multiplayer. W całej tej walce pojawia się również Insurgency Sandstorm, które może być ciekawym rozwiązaniem dla fanów drużynowych starć online, w których kluczową rolę odrywa taktyka oraz komunikacja z zespołem.

Platforma: PC


Ilustracja wprowadzenia: Mat. prasowe

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?