Będzie grane! – czyli growe premiery lipca

Sezon ogórkowy w pełni i na próżno nam wypatrywać wielkich premier growych w tych nadchodzących miesiącach wakacyjnych. Czas ten można poświęcić na nadrabianie zaległości, bo trzeba przyznać, że początek roku obfitował w wiele znakomitych gier i z pewnością nie każdy był w stanie ograć każdą z nich na bieżąco. Jednak dla osób, które liczą na zagranie w coś nowego podczas upalnych letnich dni prezentujemy najciekawsze growe premiery na lipiec 2018.

Zobacz również:

E3 2018 okiem redakcji Movies Room

Jakie gry nas definiują, czyli #GamesStruck4 według redakcji Movies Room!

TOP 10 – Najlepsze gry 2017 roku!

TOP 15 – najbardziej oczekiwane gry 2018 roku!

TOP 2018 – Najlepsze Gry 2018 Roku! Ranking aktualizowany!


Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered – 3 lipca

Moda na remastery trwa w najlepsze. 3 lipca gracze będą mogli ponownie trafić na czerwoną planetę gdzie wcielą się w Aleca Masona. Jest on członkiem ruchu oporu sprzeciwiającemu się złej organizacji trzymającej Mars w garści. Trzeba przyznać, że obecnie marka Red Faction nie cieszy się takim zainteresowaniem jak kilka lat temu, pomimo tego warto się nią zainteresować gdyż nadal zaimplementowany model zniszczeń w produkcji robi duże wrażenie. Niestety tytuł nie doczeka się większych usprawnień w rozgrywce, a odświeżona wersja dostarczy tylko lepszej jakości grafikę i płynniejsze animacje. 

Platforma: PC, PS4, XONE


Mushroom Wars 2 – 5 lipca

Bardzo sympatyczna i lekko humorystyczna strategia w której zadaniem gracza jest poprowadzić do zwycięstwa armię grzybków. Pomimo lekko absurdalnej stylistyki gra do zaoferowania ma bardzo wiele zawartości. Rozgrywka polega na przejmowaniu kolejnych strategicznych lokacji, rozbudowywaniu ich i odpieraniu ataków wrogów. Zwycięzcą zostaje ten kto przejmie wszystkie obiekty na planszy. Gra składa się z wielu mniejszych misji dlatego sprawdzi się jako gra zarówno na krótkie jak i długie posiedzenia.

Platforma: Switch


Islands of Nyne: Bettle Royale – 12 lipca

Kolejny tytuł w zestawieniu bazujący na obecnie panującej modzie w branży. Islands of Nyne jak sama nazwa wskazuje jest niczym innym jak kolejną produkcją starająca się coś zagarnąć z obecnego szaleństwa na punkcie battle royal. Jednak tym co ma wyróżniać ją na tle konkurencji są realia w jakich przyjdzie się mierzyć graczom. Zmierzą się oni na futurystycznych wyspach, na których odbywać się będą rozgrywki na śmierć i życie zorganizowane przez wysokorozwiniętych kosmitów. Brzmi ciekawie, w porównaniu do wszystkich podobnych do siebie gier z tego gatunku. 

Platforma: PC


Danger Zone 2 – 13 lipca

Ósma generacja konsol nie rozpieszcza fanów samochodówek, w których zwycięzcą nie jest ten kto pierwszy dotrze do mety, lecz ten kto więcej rozwali. Dla tych wszystkich osób, którzy tęsknią za taką rozgrywką interesująca może okazać się produkcja Danger Zone 2.Pozwoli ona na niczym nieskrępowaną rozwałkę prowadząc różnego rodzaju pojazdy jak na przykład buldożer czy ciężarówka

Platforma: PC, PS4, XONE


Octopath Traveler – 13 lipca

Bardzo ciekawie wyglądający przedstawiciel gatunku jRPG. Gra będzie oferować typowe rozwiązania związane z tym gatunkiem jak na przykład turowa walka. Warstwa fabularna ma być jednak tym co wyróżni Octopath Traveler na tle typowej japońszczyzny. Historię będziemy śledzić z perspektywy ośmiu różnych bohaterów, których losy będą się splatać. Dodać do tego trzeba jeszcze bardzo ciekawą oprawę wizualną mieszającą pixel artową grafikę z dynamicznym oświetleniem.

Platforma: Switch


Sonic Mania Plus – 17 lipca 

Ulepszona wersja zeszłorocznej dobrze przyjętej gry o Sonicu. Fani tego niebieskiego stworka jednoznacznie uznali Sonic Manie za jedną z najlepszych gier z serii. Receptą na sukces okazało się całkowity powrót do korzeni w każdym aspekcie rozgrywki. Sega idzie za ciosem i już w lipcu do sprzedaży trafi Sonic Mania Plus, która wzbogacona zostanie o nowe plansze, a także postacie, które wymuszą na grającym zmianę stylu rozgrywki.

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch


Post Scriptum – 18 lipca

Post Scriptum może okazać się lekarstwem dla wszystkich tych osób, którym nie podoba się odchodzenie od faktów historycznych w Battlefield V czy Call of Duty WWII. Studio Periscope Games postara się dostarczyć graczom realistyczną strzelankę rozgrywającą się w czasie drugiej wojny światowej. Produkcja zaoferuje aż 5 różnorodnych map, 40 autentycznych pojazdów oraz 50 rodzajów broni. Wspomnieć należy także o tym, że twórcy jasno dali do zrozumienia, że produkcja ta będzie o wiele trudniejsza niż popularne FPSy. Kluczowym elementem do osiągnięcia zwycięstwa będzie współpraca drużyny.

Platforma: PC


No Mans Sky NEXT – 24 lipca

To już czwarta duża aktualizacja  do No Mans Sky zatytułowana NEXT. Debiut jej został zaplanowany wraz z ukazaniem się produkcji na Xbox ONE. Lipcowy update ma dostarczyć największej ilości nowości z dotychczasowych aktualizacji. Sami twórcy nie podali jeszcze wszystkich usprawnień i mechanik jakie zostaną dodane, ale twierdzą oni, że realizują potencjał jaki od początku drzemał w No Mans Sky. Wiadomo jedynie, że w końcu premiery doczeka się, długo wyczekiwany tryb multiplayer.

Platforma: PC, PS4, XONE


The Baner Saga 3 – 24 lipca

Pierwsza część Baner Saga osiągnęła ogromny sukces zyskując uznanie krytyków oraz graczy. Ciekawa oprawa wizualna oraz oryginalny pomysł na rozgrywkę urzekły i wszyscy liczyli na więcej. Kontynuacja nie okazała się jednak tak dużym sukcesem. Studio Stoic Games zdecydowało się pomimo tego na zwieńczenie swojej historii i w lipcu ukaże się ostatnia, trzecia część. Siły ciemności odnoszą sukces przejmując kontrolę nad całą krainą i koniec świata wydaje się już niemal nie do uniknięcia. Jak zakończy się ta wielka przygoda przekonamy się już 24 lipca.

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch


Far Cry 5: Lost on Mars – lipiec

To już drugi duży dodatek do ubiegłorocznego hitu jakim okazał się Far Cry 5. Tym razem, podobnie jak w Red Faction przyjdzie nam zwiedzać czerwoną planetę. Dodatek nie zmieni stylu rozgrywki, który ponownie będzie polegać na poruszaniu się po otwartej mapie i wykonywaniu różnego rodzaju aktywności. To co ulegnie zmianie to oczywiście realia. Gra zamieni się w mięsisty futurystyczny FPS w którym przeciwnikami będą insektoidalne potwory. 

Platforma: PC, PS4, XONE


Pillars of Eternity II: Deadfire – Beast of Winter – lipiec

Kontynuacja Pillars of Eternity spełniła pokładane w niej nadzieje i okazała się sukcesem. Twórcy ze studia Obsidian nie porzucają jednak swojego najnowszego dzieła i cały czas dostarczają fanom dodatkową zawartość. Poza wydaniem kilku mniejszych, bezpłatnych dodatków w lipcu udostępniony zostanie pierwszy duży, płatny. Wprowadzi on do gry nową lokację, opanowaną przez kultystów wyspę, gdzie wykonamy zadania mające na celu poznanie sekretów tajemniczej organizacji.

Platforma: PC


Ilustracja wprowadzenia: Kolaż z materiałów prasowych

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?