Będzie grane! – czyli growe premiery września

Wakacje…wakacje…i po wakacjach. Dla uczniów wrzesień to smutny czas w którym trzeba wrócić do smutnej, szkolnej rzeczywistości. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Bo tak się składa, że nieszczęsny czas dla uczniów to także moment rozpoczęcia się jesiennego sezonu na hity.


Zobacz również:

TOP 2018 – Najlepsze Gry 2018 Roku! Ranking aktualizowany!

TOP 20 – Najstraszniejsze gry ostatnich lat!

TOP 20 – Najlepsze gry z zombie!


V-Rally 4 – 6 września

Już za parę dni premiery doczeka się czwarta odsłona serii gier wyścigowych V-Rally. Wydanie tej produkcji może być dużym zaskoczeniem, gdyż poprzednia część ukazała się w 2002 roku! Przez wiele lat pomimo świetnego wykonania V-Rally pozostawało w cieniu swojego największego konkurenta, jakim jest cykl Colin McRae Rally. Gracze dostaną do swojej dyspozycji ponad 50 wozów, które będą mogli modyfikować i wykorzystywać w wielu zróżnicowanych wyścigach.

Platforma: PC, PS4, XONE


Spider-Man – 7 września

W kwestii komiksowych uniwersów filmowych to Marvel dzierży miano lidera mocno deklasując DC. Jednak to druga z tych firm może  pochwalić się większą ilością wydanych świetnych gier. Seria Arkham czy Injustice przez wielu krytyków uważane są za najlepsze produkcje w swoim gatunku. Marvel sięgnął po rozum do głowy i zainteresował się także rynkiem gier wideo. Już 7 września premiery doczeka się długo wyczekiwany exclusive na PS4 opowiadający o przygodach „Człowiek Pająka”. Nadzieje fanów są ogromne, a wszystkie przedpremierowe zapowiedzi wskazują na to, że na platformie Sony ponownie ukaże się świetny hit.

Platforma: PS4


Shadow of the Tomb Raider – 14 września

Shadow of the Tomb Raider  to trzecia odsłona odnowionej serii gier o przygodach  Lary Croft. Kontynuacja nie przyniesie wielkich zmian, a jedynie ewolucję wcześniej już wprowadzonych mechanik. Ponownie będzie to tytuł nastawiony na bardzo filmowe doświadczanie rozgrywki, z wieloma scenami akcji oraz zwiedzanie pięknych lokacji.

Platforma: PC, PS4, XONE


Insurgency: Sandstorm – 18 września

Kontynuacja wydanej w 2014 roku sieciowej strzelanki taktycznej. Twórcy zapowiadali, że w nowej odsłonie poza trybem online pojawi się także kampania dla pojedynczego gracza. Tak się jednak nie stanie, gdyż postanowiono na skupieniu uwagi tylko i wyłącznie nad elementem multiplayer. Insurgency: Sandstorm zamiast być rewolucją w serii, będzie ewolucją tego co gracze doświadczyli poprzednio.
Platforma: PC


The Bard’s Tale IV: Barrow’s Deep – 18 września

To już czwarta odsłona niezwykłej serii gier zapoczątkowanej w 1985 roku! Przykład Bard’s Tale pokazuje jak zmienia się branża growa. W 2018 roku ponownie wcielimy się w barda, przemierzającego fantastyczną krainę, którego nie interesuje ratowanie świata, a jedynie zapełnienie swojej sakiewki dużą ilością złota. Niecodzienne przedstawienie bohatera to nie jedyny aspekt, który wyróżnia tę produkcję. System walki stworzony przez twórców polegający na jednoczesnym przeprowadzaniu ataku przez całą naszą drużynę pozwoli na tworzenie nieskończenie wiele śmiercionośnych kombinacji.

Platforma: PC


60 Parsecs! – 18 września

60 Seconds! okazało się bardzo ciekawą grą indi o tematyce survivalowej. Gracz posiadał dokładnie 60 sekund na zgromadzenie zapasów i schowanie się w bunkrze przed nuklearną eksplozją, a następnie z tym co zabrał przetrwać jak najdłużej. Kontynuacja 60 Parsecs! Nie zmieni swojej formuły lecz znacząco rozwinie wszystkie elementy rozgrywki.
Platforma: PC


Rune – 19 września (wczesny dostęp)

Wrzesień 2018 chyba zostanie okrzyknięty miesiącem zapomnianych kontynuacji, bowiem Rune to kolejny tytuł na którego kontynuację zdecydowano się po bardzo wielu latach. Osiemnaście lat, dokładnie tyle musieli czekać fani pierwszego Rune na kontynuację (która notabene nosi taki sam tytuł). Klimat i fabuła ma być mocno inspirowana pierwowzorem, zaś mechanika rozgrywki doczeka się ogromnej rewolucji. Zrezygnowano z liniowej gry akcji na rzecz produkcji RPG osadzonej w otwartym świecie.

Platforma: PC


Pathfinder: Kingmaker – 25 września

Pathfinder: Kingmaker to kolejne klasyczne RPG z rzutem izometrycznym, które powstało dzięki wsparciu na Kickstarterze. Platforma ta wydaje się wręcz stworzona do finansowania tego typu produkcji. Pathfinder  będzie pierwszym tytułem osadzonym w świecie “Skradzionych Ziemi” znanego z popularnego papierowego systemu RPG Pathfinder.

Platforma: PC


Valkyria Chronicles 4 – 25 września

Czwarta odsłona nietypowej serii gier taktycznych z elementami jRPG. Gra ponownie zabierze grających do alternatywnej wersji XX wiecznego świata targanego wielkimi konfliktami. Tytuł zaoferuje miks wielu gatunków w którym znalazły się elementy gier fabularnych, taktycznych oraz strzelanek TTP.

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch


Life Is Strange 2 – 27 września

Pierwsza część Life is Strange okazała się niemałym zaskoczeniem na rynku. Tytuł po którym wiele osób nie spodziewało się niczego wielkiego okazał się jednym z najlepszych interaktywnych doświadczeń. Historia zachwycała klimatem, zwrotami akcji, potrafiła bardzo zasmucić jak i bardzo rozbawić. W drugiej odsłonie twórcy ponownie spróbują zaskoczyć graczy oferując przeżycie przygody z całkowicie nowymi bohaterami.

Platforma: PC, PS4, XONE


Fifa 19 – 28 września

„Kolejny rok, kolejna Fifa”. Co by jednak nie mówić, EA co roku święci triumfy za sprawą świetnej sprzedaży kolejnych gier o piłce kopanej. W tym roku lista zmian względem poprzedniej odsłony prezentuje się wręcz fenomenalnie. Największą zmianą, która cieszy fanów to wprowadzenie licencji na rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy oraz nowe warianty zabawy, w tym szalenie interesujący tryb przetrwania, w którym zdobycie bramki równoznaczne jest z utratą jednego zawodnika z drużyny. Twórcy postanowili także na zwiększenie znaczenie elementów taktycznych oraz lepsze dopracowanie trybów kariery, które dotychczas stanowiły raczej mały dodatek, niż pełnoprawny tryb gry.

Platforma: PC, PS4, XONE, Switch, PS3, X360


Dying Light: Bad Blood – wrzesień (wczesny dostęp)

Tematyka Battle Royal nadal pozostaje gorąca i co jakiś czas słyszy się o kolejnym tytule, który ma zdetronizować liderów w tym gatunku. Bad Blood od Techlandu jest o tyle interesującą pozycją, gdyż jest to pierwszy tytuł o tej tematyce tworzony przez polaków. Produkcja ta zaoferuje bardzo oryginalne podejście do gatunku, gdyż naprzeciw siebie stanie zaledwie 12 graczy. Kluczem do zwycięstwa będzie odpowiednie wykorzystywanie mechaniki porkour, walki w zwarciu oraz umiejętne unikanie hord krwiożerczych zombie.
Platforma: PC


Ilustracja wprowadzenia: Mat. prasowe

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Angelika Borucka pisze:

a PUBG? 🙁

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?