Będzie się działo! Czyli wrzesień 2018 w kinie i telewizji!

Na małym ekranie:

Coś się kończy…

Castle Rock (12.09) – 1. sezon

Serialowe uniwersum Stephana Kinga dobiega końca. Przed nami wielki finał!

Shooter (14.09) – 3. sezon

I również zobaczymy finisz poczynań tytułowego strzelca.

Queen of the South (14.09) – 3. sezon

Queen of the South to całkiem ciekawy guilty pleasure, czerpiący inspiracje z takich tytułów jak np. Narcos. Przed nami 3. sezon, w którym może dowiemy się czy nasza bohaterka zostanie Królową Południa z prawdziwego zdarzenia.

Salvation (18.09) – 2. sezon

Serial stacji CBS, który skupia się na uratowaniu Ziemi przed zbliżającą się katastrofą. Czy kryzys związany ze zbliżającą się asteroidą w końcu zostanie zażegnany?

Snowfall (21.09) – 2. sezon

Kolejny finał, tym razem serialu Snowfall, który porusza temat dystrybucji kokainy. Mocna rzecz.

Killjoys (22.09) – 4. sezon

Kosmiczne przygody grupy śmiałków nieuchronnie zbliżają się do finału swojej 4. odsłony.


…i coś się zaczyna

Drogi wolności (4.09) – 1. sezon

Nowy serial TVP, która zapowiada swoją nową produkcję jako największe przedsięwzięcie od lat. To historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się: Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Aniela) i Julia Rosnowska (Lala). Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane zostaną na tle wielkich wydarzeń historycznych. Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku.

W rytmie serca (2.09) – 3. sezon

W każdym odcinku poznajemy trzymające w napięciu historie medyczne i kryminalne. Uwikłani są w nie pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze. Akcja serialu dzieje się w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego. W obsadzie można oglądać: Mateusza Damięckiego, Barbarę Kurdej-Szatan, Marię Dębską, Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Małgorzatę Foremniak, Artura Żmijewskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Elżbietę Romanowską i Dariusza Toczka. Co tym razem spotka naszych bohaterów?

Vanity Fair (2.09) – 1. sezon

Oparta na powieści z 1848 roku o tym samym tytule miniseria opowie o młodej Becky Sharp, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na drabinie społecznej. Nie jest tajemnicą, że chce się znaleźć na jak najwyższym jej stopniu. Tym razem w główną bohaterkę wciela się Olivia Cooke, a towarzyszą jej Tom Bateman, Michael Palin czy Johnny Flynn.

Korona królów (3.09) – 2. sezon

Telenoweli historycznej ciąg dalszy. Twórcy zapowiadają, że 2. sezon powróci z jeszcze większym rozmachem i nowymi aktorami. Ponadto fani produkcji będą mieli okazję dowiedzieć się jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.

Diagnoza (5.09) – 3. sezon

Kolejne spotkanie z bohaterami polskiego serialu kryminalno-medycznego.  W kolejnej serii ponownie zobaczymy plejadę gwiazd – Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Macieja Zakościelnego, Adama Woronowicza, Magdę PEopławską, Michała Czerneckiego, Aleksandrę Konieczną, Sonię Bohosiewicz, Beatę Ścibakównę, Tomasza Drabka, Antoniego Królikowskiego, Józefa Pawłowskiego oraz Aleksandrę Adamską.

https://www.youtube.com/watch?v=6z2VuZl-HjQ

Mayans MC (5.09) – 1. sezon

Fani Synów Anarchii dobrze znają Mayans MC, bowiem gang ten wystąpił już w tamtej produkcji. Teraz przyjrzymy się dalszym losom tej motocyklowej organizacji, a dokładnie poznamy historie głównego bohatera, którym będzie EZ Reyes. Latynos będzie musiał wykazać się wśród swoich braci i walczyć o pozycję lidera.

The Purge (5.09) – 1. sezon

Jeszcze nie wszyscy ochłonęliśmy po kolejnej odsłonie filmu Nocy oczyszczenia, a już zaraz czekać nas będzie serial, który zabierze nas ponownie na przedmieścia, gdzie króluje przemoc i degrengolada. Za sterami w roli showrunnera stoi Thomasa Kelly’ego, zaś producentem został bez większych zaskoczeń twórca filmowej serii James DeMonaco.

Iron Fist (7.09) – 2. sezon

Pierwszy sezon Iron Fista nie przypadł do gustu zarówno fanom  jak i krytykom, w związku z tym powstanie kontynuacji wcale nie było takie pewne. Jednak o dziwo twórcy postanowili nas uraczyć kontynuacją przygód tego superbohatera. Ile razy usłyszymy Kunlun i czy twórcy poszli po rozum do głowy i czy 2. sezon tego serialu będzie reprezentował lepszy poziom przekonamy się już niedługo.

Telefonistki (7.09) – 3. sezon

Lata 30-te w Madrycie i cztery Telefonistki, walczące o prawa kobiet. Znowu ciekawy, nietuzinkowy scenariusz, tym razem w bardzo hiszpańskim klimacie, przypominającym nieco telenowele, ale w tym przypadku nie ma tu nic złego. Są wątki miłosne oraz kryminalne, a bohaterki prowadzą naprawdę burzliwe życie. Teraz czeka nas spotkanie z naszymi bohaterkami w 2. sezonie.

Atypowy (7.09) – 2. sezon

Jeden z ciekawszych i przewrotnych seriali Netflixa powraca z 2. sezonem. I tym razem będziemy świadkami zabawnych i dramatycznych perypetii Sama, młodego chłopaka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jeśli poziom dorówna poprzedniej odsłonie to czeka nas parę godzin wyśmienitej telewizji.

You (10.09) – 1. sezon

Nowy serial mało znanej stacji telewizyjnej Lifetime. YOU oparto na bestsellerowej powieści o tym samym tytule, której autorką jest Caroline Kepnes. Opowiada o związku dwójki ludzi, którzy poznają się w księgarni. On tam pracuje, ona poluje na książkę, która zmieni jej życie. Joe (Badgley) korzystając ze współczesnych narzędzi, czyli mediów społecznościowych, dowiaduje się najbardziej intymnych szczegółów z życia dziewczyny, w tym jej adres i zaczyna ją śledzić. Chce wykorzystać zdobyte informacje i sprawić, że ta zakocha się w nim bez pamięci, jako w idealnym księciu z bajki.

Shameless (10.09) – 9. sezon

Jeden z niewielu seriali, który prezentuje przynajmniej dobry poziom przy tak dużej ilości  sezonów. Miał oczywiście swoje gorsze momenty, ale oceniając całość to kawał dobrego komediodramatu. Po raz dziewiąty spotkamy się ze zwariowaną rodziną Gallagherów.

Kroniki Times Square (10.09) – 2. sezon

Wielki powrót David Simona, twórcy The Wire. Tym razem przenosi nas do lat 70 i 80 XX wieku, aby przedstawić nam historie powstania biznesu pornogrficznego w USA. James Franco w podwójnej roli, świetna reżyseria i scenariusz. Nic tylko czekać na 2. sezon!

American Horror Story (13.09) – 8. sezon

Kolejna część makabrycznej antologii Ryana Murphego. Po tajemniczym domie, zakonie czarownic, specyficznym cyrku czy groteskowym hotelu przyszedł czas na następony rozdział tego serialu. Tym razem doświadczymy apokalipsy. Poziom każdego sezonu bywał różny, nie mniej jednak warto zobaczyć, co tym razem zaprezentuje nam wszechstronny twórca.

Przekręt (13.09) – 2. sezon

Serialowy przekręt niewiele miał wspólnego z filmem w reżyserii Guya Ritchiego. Nie mniej jednak to naprawdę kawał fajnej rozrywki. Grupka przyjaciół, która podejmuje się tytułowego przekrętu to dobry materiał i ogląda się to naprawdę w dużą przyjemnością. Ciekawe, co twórcy zaserwują nam w 2. sezonie.

American Vandal (14.09) – 2. sezon

1. sezon American Vandal od stacji Netflix był dużym zaskoczeniem. Paradokumentalna forma, w której śledziliśmy sprawę wandalizmu, opierającej się na namalowaniu penisów na maskach samochodów na terenie szkolnego parkingu była czymś nowym w dorobku stacji. I wyszło wyśmienicie. W kontynuacji poznamy dalsze losy Dylan Maxwella.

BoJack Horseman (14.09) – 5. sezon

Jeden z lepszych seriali Netflixa wraca ze swoją 5. odsłoną. Perfekcyjny animowany komediodramat o depresyjnej gwieździe Hollywoodu znów będzie nas bawił i wzruszał. Mam przynajamniej taką nadzieję, ale krytycy już go wychwalają i nie mam powodów, aby im nie wierzyć.

Ślad (18.09) – 1. sezon

Serial przenosi widzów do Wrocławia, gdzie działa seryjny porywacz i zabójca dzieci. Właśnie została odnaleziona piętnasta ofiara psychopaty, którego media nazywają Organistą. Policja jest bezsilna. Nie ma właściwie żadnych tropów. Pod naporem opinii publicznej zostaje powołana specjalna komórka, niezależna od policji – Centralny Wydział Śledczy (CWŚ). Wewnętrzny konflikt w jej strukturach nie ułatwi zadania.

The Good Cop (21.09) – 1. sezon

Nowy serial Netflixa, z aktóry odpowiada Andy Breckman, twórca Detektywa Mnka. The Good Cop opowiada o młodym detektywie (Josh Groban), który szczyci się tym, że zawsze działa zgodnie z zasadami. Tak się składa, że totalnym przeciwieństwem takiego podejścia jest jego ojciec (Tony Danza) – ex-gliniarz, który z kolei nigdy nie widział zbyt wiele miejsca dla zasad.

Wariat (21.09) – 1. sezon

I kolejny nowy tytuł Netflixa. Wariat opowiada historię dwojga nieznajomych, których połączył nie do końca udany test leków. Całość wyreżyserował Cary Fukunaga (Beasts of No Nation, serial Detektyw), a scenariusz amerykańskiego miniserialu został napisany przez Patricka Somerville’a, który dokonał adaptacji norweskiego serialu Maniac z 2014 roku. W głównych rolach pojawią się Emma Stone, Jonah Hill i Sonoya Mizuno. Pozostałymi członkami obsady są: Justin Theroux, Sally Field, Julia Garner, Jemima Kirke.

Młody Sheldon (25.09) – 2. sezon

Kolejne spotkanie z bohaterem serialu Teoria Wielkiego Podrywu. W roli głównej Sheldon Cooper, jednak w młodocianej wersji. Produkcja dla fanów oryginału, którzy mogą poznać tą postać wiele, wiele lat przed tym, co działo się w legendarnym sitcomie.

Teoria Wielkiego podrywu (25.09) – 12. sezon

Nie tylko młodsza wesja Sheldona wraca, ale również i współczesna. Tym razem będzie to ostatnie spotkanie z bohaterami tego specyficznego serialu.

The Good Doctor (25.09) – 2. sezon

Twórca kultowego Dr. House’a – David Shore przedstawia nam tym razem młodszego chirurga, cierpiącego na zespół sawanta. To bardzo rzadka przypadłość, która spotyka osoby niepełnosprawne intelektualne i objawia się genialnymi zdolnościami. W tym przypadku będzie to geniusz, związany z medycyną i nasz bohater będzie miał problemy z nawiązywaniem więzi ze swoimi pacjentami. W roli głównej, znany z „Bates Motel”Freddie Highmore. Czekacie na kolejne ciekawe przypadki medyczne?

This is Us (26.09) – 3. sezon

Ogromny hit, zdobywca wielu nagród wraca z 3. sezonem This is Us to szczery i prowokujący serial, którzy śledzi szczególną grupę ludzi, których ścieżki się przetną i ich życiowe historie wpłyną na siebie w ciekawy sposób. Przygotujcie chusteczki, bo na pewno będzie emocjonalnie!

The gifted (26.09) – 2. sezon

Tematyka superbohaterska nadal w modzie. Tym razem ode stacji FOX zagłębimy się dokładniej w temat rywalizacji między ludźmi, a mutantami. Gratka dla fanów Marvela, a przede wszystkim uniwersum X-men.

Modern Family (27.09) – 10. sezon

Serial opowiada o codziennym życiu niecodziennej rodziny. Jay jest mężem młodszej od siebie Glorii, która ma syna z poprzedniego małżeństwa, Manny’ego.Córka Jaya, Clair jest zorganizowaną panią domu, która z czasem wraca do pracy i staje się prawdziwą bizneswoman. Jej mąż jest typem wyluzowanego ojca, który lubi bawić się z dziećmi. Mitchell, syn Jaya, adoptuje córkę wraz ze swoim partnerem, Cameronem. Na przestrzeni dziewięciu sezonów, które zrealizowane są w stylu mockumentary, obserwujemy ich życie.

Chirurdzy (28.09) – 15. sezon

Z podstawowej ekipy Chirurgów to już niewiele zostało, nie przeszkadza to jednak, aby dalej kontynuować dalej cała historię. Znów przeniesiemy się do szpitalnych czterech ścian, aby obserwować interesujące przypadkii medyczne.

Sposób na morderstwo (28.09) – 5. sezon

Sposób na morderstwo jest serialem, który przyciągnie do siebie widza. Do tego wykorzystywane są kolejne zwroty akcji i inne niedopowiedzenia. Jednak do tych zabiegów można się szybko przyzwyczaić. Każdy oglądając kolejny odcinek po prostu spodziewa się wielkiego wydarzenia, które zmieni dotychczasowy pogląd na bohaterów czy fabułę. Bez całej tej otoczki serial byłby kolejnym prawniczym bełkotem, który do niczego nie prowadzi. Plusem serialu są na pewno dobrze napisani bohaterowie, którzy swoją charyzmą również zainteresują widza. Shonda Rimes wie co robi i zaprasza na 5. sezon swojego serialu.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?