Będzie się działo! Czyli październik 2018 w kinie i telewizji!

Złota polska jesień w pełni i jeśli można korzystać z ostatnich ciepłych dni nie chce się przecież przesiadywać w kinie! Z drugiej jednak strony propozycje kinowe i serialowe są tak kuszące, że trzeba odnaleźć złoty środek i skorzystać z dobroci, które przynosi nam październik. Będzie to m.in. powrót Marka Koterskiego, ale też Michaela Myersa. Zapraszamy!


Wielkie premiery:

Serce nie sługa (5.10.2018)

Najnowsza komedia romantyczna w reżyserii Filipa Zylbera to historie dorosłych ludzi, którzy – pomimo wielkich starań – nie mogą znaleźć drugiej połówki. W głównych rolach Roma Gąsiorowska, Paweł Domagała czy Borys Szyc.


Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem (5.10.2018)

Historia Tody, dziewczynki, której sielankowe życie zostaje przerwane przez wysłanie ojca na wojnę. Osamotniona Toda wyrusza w podróż, by odnaleźć swoją mamę.


Venom (5.10.2018)

Tom Hardy jako Venom to jedna z najdłużej oczekiwanych produkcji ostatnich lat. Po raz pierwszy na dużym ekranie zobaczymy historię Eddiego Brocka, który musi zwalczyć swoje alter-ego, Venoma.


Dotknij nieba (5.10.2018)

Historia Barta Millarda, który całe życie ma pod górkę. Interesujący się muzyką chłopak zakłada zespół i musi poświęcać swoje marzenia gdy los zaczyna je weryfikować. Wszystkie złe emocje przelewa na papier i zaczyna tworzyć.


Hard Paint (5.10.2018)

Młody chłopak jest wycofany i osamotniony. Zaczyna rozbierać się przez kamerką, a jego znakiem rozpoznawczym jest oblewanie się neonową farbą. Ktoś zaczyna naśladować jego poczynania.


Młodość Astrid (5.10.2018)

Historia młodości Astrid Lindgren, autorki m.in. Dzieci z Bullerbyn – książki, na której wychowały się pokolenia dzieci. Znana jako starsza pani, tutaj pokazana z innej strony – jako młoda kobieta.


Kopciuszek. Historia prawdziwa (5.10.2018)

Kolejne już spojrzenie na historię jednej z najbardziej znanych baśni. Tym razem książę zostaje zamieniony w mysz, a Kopciuszek musi pomóc mu stać się znów człowiekiem.


Wieś pływających krów (5.10.2018)

Dokument ukazujący historię trzech berlińczyków, którzy z wielkiego miasta trafiają na wschód Polski. Mała wieś i jej realia, zderzenie z rzeczywistością mogą być ciężkie dla przyjezdnych, ale też nauczyć ich samych czegoś na temat życia.


7 uczuć (12.10.2018)

Po latach kinowej nieobecności powraca Marek Koterski, a wraz z nim Adaś Miauczyński. Tym razem poznamy historię jego dzieciństwa, które ukształtowało go na obraz człowieka, którego znamy z Dnia Świra.


Hotel Transylwania 3 (12.10.2018)

Wielkie wakacje postaci znanych z pozostałych części. W sam raz na wspomnienie upalnego okresu lata w smutny, chłodny październikowy wieczór. W sam raz dla dzieci, ale też tych, którzy dziećmi czują się zawsze.


Źle się dzieje w El Royale (12.10.2018)

Siedmioro nieznajomych spotyka się w hotelu El Royale. Wydarzenia, które staną się rzeczywistością w tym tajemniczym miejscu zmienią ich życie na zawsze. W rolach głównych Jeff Bridges i Chris Hemsworth.


Hellfest (19.10.2018)

Groźny zabójca przywdziewa przerażający strój halloweenowy. Nie pyta o cukierki, ani psikusa – zaczyna mordować ludzi podczas imprezy. Uczestnicy nie wiedzą, że to nie zabawa, a rzeczywistość.


Siedem lat jednej nocy (12.10.2018)

Koreańska propozycja z mistycznym, tajemniczym tłem. Historia zemsty, która dzieje się bez względu na wszystkie okoliczności.


Pierwszy człowiek (19.10.2018)

Ryan Gosling jako Neil Armstrong w historii o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu.


Zwyczajna przysługa (19.10.2018)

Dwie całkowicie różne kobiety poznają się w szkole na spotkaniu dla rodziców. Wkrótce zaprzyjaźniają się, wiedząc jak wiele je różni, ale nie znając historii swojego życia. Jedna przysługa wobec nowo poznanej przyjaciółki uruchamia ciąg niespodziewanych wydarzeń.


53 Wojny (19.10.2018)

Film Ewy Bukowskiej opowiada o reporterze wojennym Witku i życiu jego żony Anny, która żyje w ciągłym strachu o męża. Witek spędza niemal cały rok na wojnie, podczas gdy Anna stara się toczyć normalne życie. W głównych rolach Magdalena Popławska i Michał Żurawski.


Jak pies z kotem (19.10.2018)

Janusz Kondratiuk, twórca kultowych polskich komedii powraca! W głównych rolach Olgierd Łukaszewicz oraz Robert Więckiewicz i ich codzienne, rodzinne relacje, które nie zawsze są łatwe.


Donbas (19.10.2018)

Nieco futurystyczna historia o wojnie hybrydowej i fake newsach w dobie wojny. Historia, w której propaganda jest prawdą, wojna – pokojem. Film zadebiutował na festiwalu w Cannes.


Z perspektywy Paryża (19.10.2018)

Obyczajowa historia chłopaka, który przenosi się z Lyonu do Paryża. Razem z przyjaciółmi dzieli czas na artystyczne pasje. Jeden z nowo poznanych znajomych zaczyna dziwnie się zachowywać i znika na pewien czas. Niepokoi to głównego bohatera, który chce odkryć tajemnicę skrywaną przez przyjaciela.


Książka Lili (19.10.2018)

Lila wydostaje się z książki, w której na co dzień żyje. Żeby odnaleźć drogę do domu musi nawiązać kontakt z chłopcem, który niegdyś ją czytał, ale teraz wydaje się zapomniał o niej. Lili wyrusza w niebezpieczną podróż, by móc odnaleźć własne miejsce.


Dziewczyna w sieci pająka (26.10.2018)

Kontynuacja losów Lisbeth Salander z serii Millenium. Salander współpracuje z dziennikarzem, z którym trafia do świata cyberprzestępców, nadużyć i korupcji.


Halloween (26.10.2018)

Po czterdziestu latach od premiery powraca przerażający i morderczy Michael Myers. W głównej roli kobiecej znów zobaczymy Jamie Lee Curtis.


Bergman – rok z życia (26.10.2018)

Historia roku 1957, kiedy to Ingman Bergman stworzył swoje dwa najsłynniejsze filmy – Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki. Dokument Jane Magnusson zadebiutował podczas festiwalu w Cannes.


Mała czarownica (26.10.2018)

Ekranizacja książki dla dzieci Malutka Czarownica, która znajduje się w kanonie literatury dziecięcej za naszą zachodnią granicą. Mała czarownica chciałaby wziąć udział w sabacie starszych czarownic, ale ze względu na wiek nie może tego uczynić. Musi spełnić parę warunków, które zmienią jej sposób patrzenia na świat.

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?