Falcon i Zimowy Żołnierz – co nowego wiemy na temat serialu? Analiza trailera!

Podczas wczorajszego wydarzenia Super Bowl 2021 dostaliśmy zupełnie nowy zwiastun Falcona i Zimowego Żołnierza, z którego możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o nowej produkcji MCU. Specjalnie dla Was analizujemy materiał i odpowiadamy, co mogliście przeoczyć oraz podsumowujemy najciekawsze momenty z trailera. Oczywiście nie będę omawiał każdej sceny, gdyż w niektórych po prostu nie ma nic odkrywczego, lub omówiliśmy je wcześniej. Skupię się tylko na tych, które dają nam jakieś wskazówki, co do fabuły, bądź zawierają ciekawe elementy.

Zobacz również: Loki – co zdradza zwiastun? Analiza trailera serialu MCU!

 

Sam wpatrzony w kostium Kapitana Ameryki.

Jest to scena z krótkiego klipu, promującego trailer, który dzisiaj dostaliśmy. Mamy tutaj Sama wpatrzonego się w strój i tarczę swojego przyjaciela, Steve’a Rogersa. Mówi tam słowa w stylu: Nie jest łatwo, potrzebujemy Kapitana. Nie wiem, czy jest to scena, która zobaczymy w pierwszych odcinkach, czy Sam poszedł tam w trudnej dla niego chwili, gdy po prostu nie wiedział co ma dalej robić. Na pewno Falcon wie, jaka odpowiedzialność teraz na nim ciąży.

 

Tajemnicza rozmowa Sama i Bucky’ego.

Jedną z pierwszych scen nowego zwiastunu, jest ta, gdzie Bucky i Sam są na czymś, co można nazwać terapią. To spotkanie (nie wiemy z kim i gdzie, bo nie mamy żadnych wskazówek na ten temat) ma cel dogadania się dwóch bohaterów pomiędzy sobą. Mamy tutaj też ciekawe zdanie wymówione przez kobietę, która prowadzi, że tak ujmę, przesłuchanie: Dlaczego Sam cię irytuje? 

 

Tajemnicze, futurystyczne miasto – Madripoor

Spora część traileru osadzona jest w futurystycznym azjatyckim mieście, które swoją drogą wygląda świetnie, a jest to najprawdopodobniej fikcyjny wyspiarski kraj Madripoor.  Sugeruje to, że dwaj Avengersi udadzą się do tej niesławnej lokalizacji X-Men. Madripoor, najlepiej opisana jako Mos Eisley Cantina z komiksów X-Men, to tropikalna wyspa zdominowana przez jedno miasto, które jest podzielone na dwie sekcje – Górne Miasto i Dolne Miasto.

 

Komiksowa maska Zemo

Daniel Brühl powraca jako Baron Zemo, czarny charakter, który zadebiutował w Captain America: Civil War. Niektórzy fani komiksów byli rozczarowani postacią Zemo podczas jego debiutu , ponieważ został dość znacząco zmieniony i nawet nie nosił swojej klasycznej fioletowej maski z komiksów. Wygląda jednak na to, że film był dopiero początkiem jego historii, i teraz będzie wyglądał tak jak z kart komiksów!

 

Sam Wilson i tarcza Kapitana Ameryki

Scena pokazuje nam Sama myślącego nad jego przyszłością z tarcza, która przekazał mu Steve Rogers. Zamiast uszanować życzenie Steve’a, rząd Stanów Zjednoczonych ma wyznaczyć swojego własnego Kapitana Amerykę – amerykańskiego agenta.

 

Sharon Carter walcząca z Samem i Buckym

Zwiastun przedstawia powrót Sharon, który aktualnie jest szukanym przez wszelkie służby, zbiegiem. Jest to siostrzenica wielkiej miłości Kapitana Ameryki, Peggy Carter. Towar potwierdził, że Sharon ucieka za złamanie porozumienia w Sokovi, kiedy ukradła tarczę Kapitana Ameryki i skrzydła Falcona, aby uzbroić zbiegłych Avengersów. Podczas którkiej sceny z Carter, widzimy, że jest jednym z najlepszych agentów SHIELD, bo pokazała dość duże umiejętności walki, co za pewne pomogło jej nie zostać złapaną przez tyle czasu! Jestem ciekawy jak potoczy się jej historia, może będzie współpracować z Falconem i Zimowym Żołnierzem?

 

Zbroja Falcona posiada swoją własną tarczę!

Sam Wilson mógł zrezygnować (a raczej został do tego zmuszony) z tarczy Steve’a Rogersa, ale to nie znaczy, że jest bezbronny. Zwiastun pokazuje, jak Falcon radzi sobie ze swoimi skrzydłami, gdy bez wysiłku przechodzi od wybitnych akrobacji z napędem skrzydłami do obrony w ciągu kilku chwil. Bohater staje na wysokości zadania i widać, że jest w dobrej formie, żeby uratować świat.

 

Sam dopełni swojego przeznaczenia?

Jedną z ostatnich scen, jest ta w której widzimy Falcona, tym razem już nie podczas treningów, a w akcji, który trzyma tarczę i ma nad nią pełną kontrolę. W komiksach agent USA okazał się wyjątkowo niegodnym Kapitanem Ameryką, zbuntowanym. Możemy wnioskować, że historia rozgrywa się w ten sam sposób w serialu, więc to ujęcie może być pod koniec serii, a Sam łapie tarczę, której dziedzictwo zostało splamione i twierdzi, że jest jego własnością. Jest to zdecydowania jedna z bardziej epickich scen nowego zwiastuna!

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznasz film Marvela po kadrze?! [Poziom zaawansowany]

Premiera zaplanowana została na 19 marca 2021 roku w serwisie Disney+. Serial z 4. fazy MCU liczyć będzie 6 odcinków. Budżet wyniósł 150 milionów dolarów.


Źródło: trailer serialu Falcon i Zimowy Żołnierz / Ilustracja wprowadzenia: kadry z serialu, Marvel, Disney

Dziennikarz

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?