Gwiazdy muzyki w filmie i telewizji #1

Nikogo już nie dziwi, że gwiazdy muzyki co raz śmielej decydują się na spróbowanie swych sił w Hollywood. Artyści Ci często odpowiadają przy okazji za piosenki w filmie, ale – jak już nieraz się okazało – pokazują oni również wielki kunszt aktorski, który później zbiera żniwa w postaci najważniejszych filmowych nagród. Oto piosenkarki i piosenkarze, którzy postanowili wystąpić na dużym ekranie.

Eminem

gwiazdy muzyki w filmie

Fot. indiespace.com.mx

Eminem, znany również jako Marshall Mathers, nie ma za wiele aktorskich ról na swoim koncie. Jedna z nich za to na stałe wpisała się już do historii filmu. Mowa tu oczywiście o 8. mili. Produkcja ta przyniosła Eminemowi wiele nagród, ale te najważniejsze dotyczyły wyłącznie muzycznej strony filmu. Wciąż, raper może pochwalić się Złotym Popcornem oraz dwiema nagrodami Teen Choice, które przyznano mu za umiejętności aktorskie. Drugim popularnym występem muzyka na dużym ekranie było wystąpienie w filmie Wywiad ze słońcem narodu. Eminem zagrał siebie, tyle że… z dodatkiem homoseksualizmu.

Beyonce

Fot. grammy.com

Beyonce w swej aktorskiej karierze najczęściej odgrywała role, gdzie mogła przy okazji zaprezentować swoje talenty wokalne. I choć udało jej się uzyskać nawet nominację do Złotego Globu (Dreamgirls), nie udało się jej uniknąć nominacji do Złotych Malin (Obsesja). Jeśli ktoś należy do fanów piosenkarki, na pewno powinien się zapoznać z takimi tytułami jak Cadillac Records, Wojna Pokus i wspomniane już Dreamgirls.

Lady Gaga

Fot. materiały prasowe

Najświeższy przykład na to, jak gwiazda muzyki może odnosić sukcesy w filmie i telewizji. Lady Gaga już jest laureatką Złotego Globu za American Horror Story: Hotel, a jej rola w Narodzinach Gwiazdy Bradleya Coopera przyniosła jej nominacje do Oscara czy nagrody BAFTA. Trzeba przyznać, że Gaga okazała się nie tylko świetną piosenkarką, ale i dobrą aktorką. Ciekawe, czy A Star is Born to tytuł proroczy i Gaga rzeczywiście zawita w Hollywood na dłużej. Przed nagradzanymi rolami, zaliczyła występy w drugiej części Sin CityMaczeta Zabija Faceci w Czerni 3.

Barbara Streisand

Fot. Hollywood Reporter

Streisand, można powiedzieć pierwowzór Lady Gagi, to prawdopodobnie najbardziej utytułowana piosenkarka w filmowym światku i prawdziwa ikona. W kategorii filmowej, może się ona pochwalić Oscarem za najlepszą rolę pierwszoplanową w produkcji Zabawna Dziewczyna oraz trzema Złotymi Globami, w tym jednym za reżyserię (jedyna sytuacja, gdy kobieta wygrała statuetkę w tej kategorii). Co prawda, aktorka i piosenkarka zdobyła również 4 nominacje do Złotych Malin, ale przy jej dorobku artystycznym, można na to przymknąć oko.

Elvis Presley

Fot. YouTube

Król Rock’n’Rolla zawiesił swoją karierę muzyczną niedługo po tym, gdy zrobił furorę takimi utworami jak Blue Suede ShoesHound Dog czy Heartbreak Hotel. Zamiast tego, Elvis oddał się karierze filmowej, gdzie wystąpił w 31 filmach. W znakomitej większości były to komedie romantyczne, robione głównie dla rozszalałych, nastoletnich fanek Presleya. Stąd też na próżno szukać walorów artystycznych w tych filmach, choć trzeba przyznać, iż niektóre z tych produkcji rzeczywiście są dobre. Elvis pokazuje w nich, że był także niezłym aktorem, jednak największy atut jego filmów to ścieżki dźwiękowe przygotowane przez niego samego. Właśnie dzięki filmowej karierze Elvisa, dostaliśmy takie piosenki jak Can’t help falling in love, Jailhouse rock tudzież Love me tender. Kilka lat po skupieniu się wyłącznie na muzyce, dostał propozycję zagrania u boku Streisand w Narodzinach Gwiazdy. Elvis z nieznanych przyczyn ofertę odrzucił.

Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Jailhouse Rock

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?