Loki – co zdradza zwiastun? Analiza trailera serialu MCU!

Tak jak wielu fanów mogło się domyślać, podczas Disney Investor Day, Marvel w końcu pokazał pierwszy, oficjalny zwiastun serialu Loki, czyli produkcji z uniwersum MCU na którą czekają miliony fanów. Specjalnie dla Was analizujemy materiał i odpowiadamy, co mogliście przeoczyć oraz podsumowujemy najciekawsze momenty z trailera. Oczywiście nie będę omawiał każdej sceny, gdyż w niektórych po prostu nie ma nic odkrywczego. Skupię się tylko na tych, które dają nam jakieś wskazówki, co do fabuły, bądź zawierają ciekawe elementy.

Zobacz również: Falcon and The Winter Soldier – co zdradza zwiastun? Analiza trailera serialu MCU!

Co to za miejsce?

Gdzie trafia Loki po przechwyceniu Tesseraktu w filmie Avengers: Koniec gry? Odpowiedź najwyraźniej znajdujemy już w zwiastunie. Loki teleportuje się za pomocą Tesseraktu z Nowego Jorku na pustynię. Opierając się na widoku natury oraz podchodzących do Lokiego ludzi w mongolskich ubraniach, wydaje się, że Loki trafia na pustynię Gobi, która obejmuje części południowej Mongolii i północnych Chin. Może się oczywiście zdarzyć, że dzieje się to gdzieś indziej w dziewięciu królestwach, w świecie opartym na ludziach i ubraniach Mongolii, ale bardziej prawdopodobne wydaje się lądowanie po drugiej stronie świata. Wciąż jednak otwartą kwestią pozostaje to, na której Ziemi Loki skończył – czy jest to oryginalna Ziemia MCU, czy też gdzieś indziej w multiwersum oraz czy przypadkiem przybrany brat Thora nie cofnął się też w czasie.

Znajoma twarz?

Poznajcie Time Variance Authority, biurokratów strzegących granic czasu i multiwersum. O ich obecności w serialu można było już usłyszeć dzięki przeciekom z planu zdjęciowego, ale teraz mamy tego potwierdzenie. Owen Wilson gra Mobiusa M. Mobiusa (jego przyjaciele nazywają go Moby), jednego z urzędników TVA, który też najczęściej występuje w komiksach Marvela. Tylko nie zdziwcie się, jeśli w serialu będzie go na prawdę dużo, ponieważ na kartach powieści graficznych większość pracowników tego urzędu jest klonami.

Jak widać Loki został schwytany oraz w kolejnych kadrach widać, że będzie też sądzony przez TVA. Najwyraźniej Loki będzie musiał bardzo poważnie nabroić po ucieczce z Nowego Jorku.

Postać w kapturze. Kim jest?

Ta tajemnicza postać w kapturze pojawia się kilka razy w całym zwiastunie Lokiego. Po raz pierwszy jest widziana stojąca w wysokiej trawie pośród niesamowitej błękitnej mgły. Postać upuszcza latarnię i atakuje agentów TVA. Pojawia się również później w zwiastunie, oglądając misję TVA w supermarkecie na ekranach monitorów CCTV. Wszystko wskazuje na to, że jest to główny czarny charakter serialu Loki , ale biorąc pod uwagę pokręconą naturę multiwersum, może to być również alternatywna wersja Lokiego. Inną opcją jest czarodziejka Enchantress, szczególnie biorąc pod uwagę brak ujawnienia ról kilku aktorek w serialu i sugestię telekinetycznych mocy. Macie jakieś pomysły, kto to?

Lustro w Stark Tower?

Chociaż to lustro w tle może wyglądać jak jakieś okno w multiwersum to w rzeczywistości jest częścią estetyki projektowej Tony’ego Starka. Lustro znajduje się w Stark Tower i można je zobaczyć w Avengers: Endgame, gdy zespół superbohaterów eskortuje aresztowanego Lokiego do windy. Ze Stark Tower można również rozpoznać ścianę ze złotych filarów, które odbijają się w lustrze. Co ciekawe, ten Loki ma na sobie inne ubranie niż to, które nosił w The Avengers i Avengers: Endgame.

Dziwne i tajemnicze sceny

Zwiastun zawierał wiele tajemniczych ujęć, na których działy się dziwne rzeczy, ale ten jest szczególnie interesujący ze względu na przedstawienie postaci podobnej do diabła. W Marvel Comics jest naprawdę tylko jedna postać, która pasuje do tego opisu i może być jedynym przebiegłym oszustem gorszym niż Loki: Mephisto, w zasadzie Szatan z uniwersum Marvela. Jeśli domysły okażą się prawdziwie, w serialu zderzą się dwie najbardziej kłamliwe postacie w historii całego MCU! Natknąłem się również w Internecie na domysły, że ze względu na pewne fizyczne podobieństwo, może to być Czarna Wdowa. Jednak sugerując się nieoficjalnymi zdjęciami z planu, jest bardzo prawdopodobne, że to aktorka Sophia Di Martino, której rola wciąż zachowywana jest w tajemnicy przez producentów.

Oficerowie i Black Mirror

Wracając do Time Variance Authority, Gugu Mbatha-Raw (Black Mirror ) wydaje się odgrywać wysokiego rangą członka organizacji. Tutaj jest otoczona przez kilku opancerzonych oficerów. Prawdopodobnie są to takie postaci jak Justice Hope, Justice Might i Justice Truth, charaktery stworzone w komiksach jako parodie słynnego Sędziego Dredda. Patrząc po wyglądzie ścian wydaje się też, że będą walczyć z Loki, gdy ten odzyska swoje ostrza.

loki kadr z trailera

Nieprzyjemne Wspomnienie Dla Lokiego

To ujęcie w zwiastunie Lokiego pokazuje, jak Mobius ponownie przypomina jeden z przykrych momentów biografii boga psot: jego porażkę z Avengersami. To ujęcie, przedstawiające punkt widzenia Lokiego, gdy leży pokonany przed najpotężniejszymi bohaterami Ziemi, jest jednym z najbardziej znanych momentów w MCU, definiującym moment, w którym wszyscy Avengersi zjednoczyli się, by chronić Ziemię. Mobius mógł po prostu przywołać go, aby wbić klasyczną szpilkę podczas przesłuchania, lub – biorąc pod uwagę fakt, że Loki najwyraźniej wraca do Stark Tower, co widzieliśmy kilka kadrów wyżej, może objaśniać mu misję.

Postapokaliptyczny Nowy Jork

To ujęcie zniszczonego Nowego Jorku, z prawie zburzoną Wieżą Starka/Avengers jest prawdopodobnie przebłyskiem uniwersum, w którym Avengersom nie udało się powstrzymać armii Chitauri w The Avengers – chociaż nierówny teren wskazuje, że ta apokalipsa jest prawodpodobnie wynikiem katastrofy sejsmicznej, a nie ataku obcych. Bez względu na to, jaka to byłaby wersja Ziemi, to zdecydowanie potwierdza, że ​​istnieje szeroki pełen światów, w których wydarzenia potoczyły się inaczej. Pokazano Lokiego lądującego w tym postapokaliptycznym Nowym Jorku w szarej koszuli i krawacie, które nosi w kilku innych scenach.

Znajome lotnisko? Mylące…

Jest tylko jedno lotnisko, które wydaje się znajome w głowach fanów MCU i to jest to, w którym wszyscy Avengersi zmierzyli się ze sobą w Captain America: Civil War. Ale jednak gdyby bliżej się przyjrzeć, nie są to obecne czasy, a akcja rozgrywa się w porcie lotniczym kilka dekad temu. Zdradzają to m.in. stare samochody na płycie lotniska.

Okazuje się, że Loki może „wyjaśnić” jedną z najbardziej zuchwałych i nierozwiązanych dotąd zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych. W 1971 roku D.B. Cooper porwał samolot pasażerski, wziął okup na 200 000 dolarów, a następnie wyskoczył na spadochronie i ślad po nim zaginął.

Kto wie, może w jednym odcinku cameo zaliczą też Thor i Heimdall, gdyż Loki mówi „Bracie, Heimdallu, obyście byli gotowi„, zanim wyskoczy z samolotu, by wpaść do Bifrostu i przenieść się do Asgardu.

Dość ciekawe zakończenie!

Ostatni moment zwiastuna jest wyraźnym nawiązaniem do satyrycznego komiksu Vote Loki Christophera Hastingsa ( Dr. McNinja ) i Langdona Fossa ( Bucky Barnes: The Winter Soldier). Na jego kartach Loki kandydował na urząd prezydenta USA i zdobywał popularność dzięki szczerości swojej kampanii, w której to ogłosił, że zamierza okłamywać amerykańskie społeczeństwo. Po kostiumach otaczających Lokiego postaci, wydaje się, że to właśnie w postapokaliptycznym Nowym Jorku będzie rozgrywać się ten odcinek.

Ale jeszcze dziwniejsze jest…że są w pokoju z arkadową grą zwaną Polybius. W naszej rzeczywistości gra ta nigdy nie istniała i jest tzw. miejską legendą. Według opowieści, gra miała działać niczym uzależniający środek psychoaktywny. Może to potwierdzać, że Loki podróżuje po różnych wersjach Ziemi.


Loki opowiadać będzie o znanym każdemu sympatykowi MCU antybohaterze z innej linii czasowej – tej, w której nie przeszedł wewnętrznej przemiany prowadzącej przez kolejne filmy z serii Thor aż do tragicznego końca w Infinity War. Obok Toma Hiddelstone’a w roli Lokiego zobaczymy w obsadzie takie nazwiska jak: Sophia Di Martino, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw i Sasha Lane. Producentem wykonawczym jest Kevin Feige. Scenariusz przygotował Michael Waldron. Za reżyserię odpowiada Kate Herron.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznasz film Marvela po kadrze?! [Poziom zaawansowany]

Loki ma zadebiutować na Disney+ w maju 2021. Pierwszy sezon liczyć będzie 6 odcinków. Amerykańska produkcja należeć będzie do IV fazy MCU.


Źródło: trailer serialu Loki / Ilustracja wprowadzenia: kadry z serialu, Marvel, Disney

Dziennikarz

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?