the old guard background Advertisement

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku

Wprost nie możemy doczekać się najbliższych 12 miesięcy w świecie gier. 2019 rok, patrząc na poniższą listę, to masa niewiadomych. Czy Anthem odniesie sukces na miarę Mass Effect? Czy The Last of Us 2 dorówna geniuszowi pierwszej odsłony? Kolejna bardzo ważna kwestia to nowe IP. Mamy ich całkiem dużo i liczymy na to, że w akwenie sequeli, remake’ów i spin-offów, odniosą one sukces i okażą się wartościowymi produkcjami. (K. Wdowik)


Zobacz również:

TOP 10 – Najlepsze gry 2018 roku!

TOP 20 – Najlepsze gry na PlayStation VR | PS VR

TOP 20 – Najlepsze polskie gry!

TOP 30 – Najlepsze gry na PlayStation 3!

Najlepsze gry i największe rozczarowania 2018 roku według redakcji Movies Room


Anno 1800 (Blue Byte Software)

Fot. mat. prasowe

Premiera: 26 lutego 2019
Platforma: PC

Kultowa seria Anno powraca w 2019 roku. Tym razem akcja kultowej strategii ekonomicznej zostaje osadzona w XIX w., prezetując nam czasy postępu industrializacji, a także rozkwitu ery wielkich odkryć. Gracz wciela się, tradycyjnie, we włodarza ziemskiego, rozplanowując rozwój swojego miasta, a następnie całego państwa. Najważniejszym aspektem tej produkcji jest odpowiednie rozplanowanie gospodarcze terenu, a także stworzenie silnej ekonomii, nie zapominając przy tym o zadowoleniu mieszkańców. (R. Pilch)

Anthem (BioWare)

oczekiwane gry 2019

Fot. Materiały prasowe

Premiera: 22 lutego 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

BioWare to już legendarne studio w branży gier, które dało graczom na całym świecie takie świetne serie, jak Baldur’s Gate, Dragon Age oraz Mass Effect. Niestety, ostatnia produkcja studia – Mass Effect: Andromeda okazała się dość przeciętną grą, co z kolei przełożyło się na słabe przychody ze sprzedaży. BioWare zostało postawione w niezwykle trudne pozycji, gdzie ich nowe dzieło będzie dla nich być albo nie być. Nic więc dziwnego, że Anthem wywołuje duże emocje i jest wyczekiwany w wielką niecierpliwością. A o czym będzie nowa gra studia? Będzie to shooter TPP w klimatach science fiction z pewnymi elementami MMO. Fabularnie gra przeniesie nas na odległą planetę, gdzie ludzkość w obawie przed ogromnymi bestiami schroniła się za wielkim murem. Gracze wcielą się tutaj w wolnych strzelców wyposażonych w pancerze, dzięki którym będą mogli stawić czoła bestiom, inteligentnym istotom nazywanymi Scars oraz wrogiej ludzkiej frakcji. Największą niepewność w Anthem budzi aspekt sieciowy, gdyż BioWare słynie przede wszystkim ze świetnych historii skierowanych dla pojedynczego gracza. (M. Chrzczonowski)

Biomutant (Experiment 101)

biomutant

fot. mat. prasowe

Premiera: lato 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Biomutant to RPG akcji osadzone w postapokaliptycznym świecie zamieszkującym przez człekokształtne zwierzęta i roboty. Gracze otrzymają do dyspozycji duży, fantastyczny świat, który przemierzać będą mogli za pomocą skuterów wodnych, latających spodków, czy plecaków odrzutowych. Rozgrywkę oczywiście rozpoczniemy od stworzenia swojej postaci, a w trakcie gry będziemy musieli podejmować decyzje odnośnie dalszego rozwoju bohatera. System walki jest zręcznościowy i niezwykle dynamiczny. Podczas potyczek korzystać możemy z bogatego arsenału broni palnej oraz białej, a także wyjątkowych umiejętności specjalnych naszej postaci. W walce wspomagać będą nas również przyjazne roboty. (M. Sikorski)

Crackdown 3 (Reagent Games)

crackdown

fot. mat. prasowe

Premiera: 15 lutego 2019
Platforma: PC, XONE

Trzecia odsłona sandboxowego cyklu gier akcji stworzona przez studio Reagent Games, na którego czele stoi ojciec marki David Jones. Akcja gry toczy się dziesięć lat po wydarzeniach z Crackdown 2 i ponownie wcielamy się tutaj w stróża prawa pracującego dla Agencji. Kiedy miasto zostaje zaatakowane przez niezidentyfikowanego wroga, a ulice miasta zamieniają się pole bitwy do akcji wkracza nasz bohater. Jego zadaniem jest zaprowadzenie porządku na ulicach miasta, a także całkowite unicestwienie przeciwnika. Rozgrywka w Crackdown 3 nie odbiega znacząco od schematu znanego z poprzednich części. Otrzymujemy tutaj otwarty świat pełen zadań pobocznych i wszelakich znajdziek. Nasz bohater posiada oczywiście futurystyczne umiejętności jak np. zdolność wspinania się po ścianach, czy nadludzko dalekie skoki. Wraz z postępem protagonista uzyska nowe umiejętności dzięki którym będziemy mogli pieszo ścigać się z samochodami. Nasze destrukcyjne działania pozostawią po sobie niemały ślad, a wszystko to dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu zniszczeń. Plusem produkcji jest możliwość ukończenia kampanii fabularnej w towarzystwie maksymalnie trójki znajomych. (M. Sikorski)

Control (Remedy)

control

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Control to trzecioosobowa strzelanka studia Remedy, które zapisało się w pamięci graczy serią Max Pane, czy horrorem Alan Wake. W grze wcielamy się w postać kobiety – Jesse Faden. Bohaterka chcąc uporać się ze swoją przeszłością udaje się do Nowego Jorku, gdzie swoją siedzibę ma Federalne Biuro Kontroli. Niespodziewanie budynek staje się celem ataku nieznanych sił z którymi przyjdzie się jej zmierzyć. To co wyróżnia Control na tle innych strzelanek to wyjątkowy pistolet bohaterki. Broń Jesse poza wystrzeliwaniem kolejnych naboi posiada funkcje telekinetyczne, dzięki czemu otrzymujemy możliwość rzucania przedmiotami, czy przeciwnikami na odległość. Akcja gry toczy się w zamkniętej przestrzeni wieżowca, jednak w trakcie rozgrywki pomieszczenia ulegać będą drastycznym zmianom, zapewniając graczom surrealistyczne doznania. (M. Sikorski)

Crash Team Racing Nitro-Fueled (Activision)

Fot. materiały prasowe

Premiera: 21 czerwca 2019
Platforma: XONE, PS4, Switch

Modły fanów zostały wysłuchane. Po niezwykle dobrze przyjętych remake’ach pierwszych trzech odsłon Spyro oraz CrashaActivision postanowiło odświeżyć również kultowe Crash Team Racing. Ta wyścigówka była swego czasu jedynym godnym konkurentem dla Mario Kart. Co najważniejsze, remake o podtytule Nitro-Fueled będzie posiadał tryb online oraz wiele dodatkowej zawartości względem oryginału, m.in. personalizacja gokarta czy nowe trasy i nowe postaci. (K. Wdowik)

Days Gone (Bend Studio)

days gone

fot. mat. prasowe

Premiera: 26 kwietnia 2019
Platforma: PS4

Days Gone to trzecioosobowa przygodowa gra akcji stworzona przez Bend Studio, które do tej pory zasłynęło jedynie z produkcji Uncharted: Golden Abyss na PS Vita. Fabuła gry toczy się w Ameryce Północnej, dwa lata po wybuchu globalnej pandemii zmieniającej ludzi w zombie. Wcielamy się tutaj w Deacona St. Johna – byłego członka gangu motocyklowego i łowce nagród. Wraz z nim przyjdzie nam się mierzyć z hordami zombie, których ilość może sięgać nawet do kilkuset osobników. Walczyć będziemy z nimi oczywiście za pomocą wszelakiej broni palnej. Oprócz tego Deacon dysponuje swoimi umiejętnościami specjalnymi takimi jak spowalnianie czasu, czy survival vision który umożliwia mu szybciej dostrzec potencjalne zagrożenie. Postapokaliptyczną Amerykę zwiedzać będziemy oczywiście na motocyklu głównego bohatera. Co ciekawe podczas rozgrywki będziemy musieli zadbać o paliwo do naszego stalowego rumaka, co w świecie pełnym krwiożerczych bestii na pewno nie będzie łatwe. (M. Sikorski)

Devil May Cry 5 (Capcom)

oczekiwane gry 2019

Fot. Materiały prasowe

Premiera: 8 marca 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

W końcu Capcom stworzył to, na co czekali gracze, czyli pełnoprawną kontynuację Devil May Cry. Wcześniej dostaliśmy DMC: Devil May Cry, który był rebotem marki, a za jego powstanie odpowiadało brytyjskie studio Ninja Theory. Gra nie spełniła oczekiwać graczy, którzy chcieli powrotu do głównej serii. W tym roku jednak w końcu poznamy dalsze losy Dantego i Nera, gdyż Devil May Cry 5 ma być bezpośrednia kontynuacją czwórki. W nowej odsłonie pojawi się również nieznany dotąd bohater zwany V. Piątka nie będzie znacząco różnić się od poprzednich części jeśli chodzi o rozgrywkę – ponownie dostaniemy dynamicznego slashera z rozbudowanym systemem walki. Z nowości w grze mają pojawić się elementy sandboksowe, choć nie oznacza to pełnoprawnego otwartego świata, jak miało to miejsce w poprzedniej produkcji twórców, Dragon’s Gogmie. Gra to zdecydowanie must play dla fanów serii oraz graczy lubiących slashery. (M. Chrzczonowski)

Far Cry: New Dawn (Ubisoft)

far cry new dawn

fot. mat. prasowe

Premiera: 15 lutego 2019
Platformy: PC, PS4, XONE

Kolejna odsłona kultowej serii FPS-ów. Far Cry: New Dawn to jednak pierwsza w historii marki kontynuacja fabuły znanej z poprzedniej części, a mianowicie Far Cry 5. Tak więc ponownie trafiamy do znanego nam Hope Coutry, gdzie stworzony przez nas bohater musi stawić czoła armii łupieżców. Nie będzie to jednak łatwe ponieważ  dowodzą im bliźniaczki Mickey i Lou. Rozgrywka niewiele różni się od znanych schematów z poprzednich części. Tak więc ponownie będziemy wykonywać misje fabularne, a także będziemy mogli brać udział w różnorodnych aktywnościach opcjonalnych. Niestety Far Cry: New Dawn oddaje nam do dyspozycji jedynie część mapy z poprzedniczki, ponieważ na pozostałych terenach wciąż utrzymuje się wysoka radiacja. (M. Sikorski)

Gears 5 (Black Tusk Studios/The Coalition)

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platformy: XONE, PC

Już piąta odsłona, jednej z najsłynniejszych Xboxowych serii gier na wyłączność. Wcielimy się w niej w Kait Diaz, którą mogliśmy już poznać w czwartej części cyklu. Udamy się z nią na tajemniczą planetę Sera, w celu dowiedzenia się czegoś więcej o genezie Szarańczy. Rozgrywka to standardowy TPS, z systemem osłon oraz mnóstwem dostępnego i bardzo zróżnicowanego oręża. Znając serię możemy spodziewać się porządnej jatki i dużej dawki brutalności. (K. Bilski)

Iron Harvest (King Art Games)

Fot. mat. prasowe

Premiera: 2019

Platforma: PC, PS4, XONE

W tym roku zagramy również w bardzo oryginalną produkcję opartą o nasze rodzime uniwersum 1920+, autorstwa Jakuba Rózalskiego. Mowa tutaj oczywiście o Iron Harvest. Produkcja czerpie dużą inspirację z bardzo udanej gry RTS, a mianowicie Company of Heroes. Przede wszystkim zaczerpnięty został z tej produkcji system walki, który bardzo ceni odpowiednie usytuowanie jednostek. Ważne będą dla walk osłony, zarówno te naturalne jak i nie, a także uwarunkowanie terenu. W grze zostanie zaimplementowany również system zniszczeń, który stworzy dodatkowe możliwości do manipulowania osłonami dla jednostek. Iron Harvest przedstawi nam trzy kampanie dla jednego gracza, tryb kooperacyjny, a także rozgrywkę sieciową. (R.Pilch)

Kingdom Hearts III (Square Enix)

oczekiwane gry 2019

Fot. Materiały prasowe

Premiera: 29 stycznia 2019
Platforma: PS4, XONE

Jedna z najdłużej wyczekiwanych gier z naszego zestawienia, gdyż od premiery dwójki minęło już prawie 13 lat, a oficjalna zapowiedź kontynuacji pojawiła się blisko 6 lat temu. Jak widać, twórcy kazali sobie sporo czekać na pełnoprawną trzecią cześć (w międzyczasie ukazały się różne spin-offy). Za serię Kingdom Hearts odpowiada Tetsuya Nomura, który przez długie lata w branży pracował między innymi nad Final Fantasy. Trzecia część ma pozamykać główne wątki fabularne, które swój początek miały w pierwszej części w 2002 roku, a które przez twórców są określane sagą Xehanorta. Bohaterami serii ponownie będą Sora, Riku i Kairi, a także ich Disneyowi towarzysze, jak Donald, król Miki czy Goofy. Odwiedzą oni światy z animacji Disneya, te zwiedzane już w poprzednich odsłonach – m.in. światy z filmów Herkules czy Śpiąca królewna – a także nowe, reprezentujące niedawane produkcje Disneya – Toy Story, Wielka Szóstka, Potwory i spółka, Zaplątani czy Kraina lodu. Gra w najnowszych materiałach prezentuje się fantastycznie pod względem graficznym. Z niecierpliwością czekamy jednak na to, co w Kingdom Hearts najlepsze, czyli niepowtarzalną historię. (M. Chrzczonowski)

Luigi’s Mansions 3 (Nintendo)

luigi's mansion

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platforma: Nintendo Swotch

Luigi’s Mansion 3 to kolejna odsłona przygód brata Mario eksplorującego nawiedzone rezydencje. Firma Nintendo do tej pory nie podzieliła się zbyt wieloma informacjami na temat swojej zręcznościowej produkcji. Na pewno po raz kolejny wcielimy się w tytułowego bohatera, który będzie musiał stawić czoła duchom zamieszkującym mroczną rezydencję. A będzie robił to za pomocą latarki i noszonego na plecach odkurzacza. Mechanika gry prawdopodobnie nie będzie znacząco różnić się od swoich poprzedniczek. (M. Sikorski)

Man of Medan (Supermassive Games)

Fot. materiały prasowe

Premiera: 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Nowy projekt twórców Until Dawn to cykl gier The Dark Pictures Anthology. W jego skład mają wchodzić growe horrory, w których – tak jak w Until Dawn – mamy ogromny wpływ na fabułę. Pierwszą grą z cyklu będzie Man od Medan, opowiadający o wydobyciu wraku statku z czasów II Wojny Światowej. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra studia niewydana wyłącznie na konsolę Sony. (K. Wdowik)

Marvel Ultimate Alliance 3 (Team Ninja)

marvel ultimate allience

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platforma: Nintendo Switch

Kontynuacja serii gier RPG osadzona w komiksowym uniwersum Marvela. Podczas rozgrywki wraz ze znanymi superbohaterami przyjdzie nam się zmierzyć z Thanosem oraz Czarnym Zakonem. Naszym celem będzie zdobycie Kamieni Nieskończoności przez co pokrzyżujemy niecne plany antagonistów. W Marvel Ultimate Alliance 3 pokierujemy oddziałem superbohaterów, a nasz sukces będzie zależał nie tylko od naszej zręczności, lecz także od właściwego doboru zespołu. Walkę będziemy mogli podjąć w pojedynkę, lub w czteroosobowym trybie kooperacji. Po raz pierwszy w historii serii otrzymamy nie tylko widok w rzucie izometrycznym, ale także widok TPP. (M. Sikorski)

Metro Exodus (4A Games)

metro

fot. mat. prasowe

Premiera: 15 lutego 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Trzecia odsłona serii FPS-ów inspirowana twórczością rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. W Metro Exodus po raz kolejny wcielamy się w postać Artyoma, który przemierza Rosję zniszczoną w skutek nuklearnej wojny. Zadaniem bohatera jest wyprowadzenie grupy ocalałych z tuneli moskiewskiego metra w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, w którym będą mogli się osiedlić. Fabuła gry rozłożona jest na 12 miesięcy, przez co gracze będą mogli doświadczyć zmian pór roku zachodzących w trakcie rozgrywki. Tym razem akcja gry w dużej mierze toczy się na powierzchni, w pół otwartym świecie dając przy tym graczom większą swobodę. Delikatnych zmian doczekała się również sama fabuła, która staje się tutaj nieliniowa, a nasze decyzje będą miały wpływ na to kto z ocalałych przeżyje i odnajdzie nowy dom razem z Artyomem. (M. Sikorski)

Mortal Kombat 11 (NetherRealm Studios)

Fot. mat. prasowe

Premiera: 26 kwietnia 2019
Platforma: PS4, XONE, PC

2019 rok przyniesie nam również jedenastą już odsłonę kultowej serii Mortal Kombat. Kolejna część będzie stanowić spory rozwój dla całej serii, chociaż ciężko tutaj mówić o rewolucjach. Pojawią się nowe postacie, lokacje, a przede wszystkim nowy, rozbudowany system personalizacji postaci. Co prawda po zwiastunie można mieć lekkie wątpliwości, jeżeli chodzi o względy muzyczne produkcji, jednak miejmy nadzieje, że Nether Realm nie pójdzie tą drogą już nigdy więcej.  Nowy Mortal Kombat, to także nowe Fatality, X-Ray’e, combosy postaci, a więc cała masa rzeczy, które będzie warte odkrywania i poznawania na nowo. (R. Pilch)

Rage 2 (id Software)

rage 2

fot. mat. prasowe

Premiera: 14 maja 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Rok 2019 niewątpliwie będzie rokiem produkcji osadzonych w postapokaliptycznym świecie. Tak jest również w przypadku Rage 2. W grze trafiamy na zrujnowaną w wyniku uderzenia asteroidy Ziemię. Ludzie którym udało się przeżyć katastrofę zostali zmuszeni do ugięcia się pod rządami twardej ręki wprowadzonej przez Generała Crossa. Nasz bohater – Walker – ostatni ze Strażników Vineland, postanawia pokrzyżować plany totalitarnego przywódcy. Do naszej dyspozycji oddany zostanie rozległy otwarty świat na który składać się będą pustynie, opuszczone miasteczka, bagna, czy dżungle. Oprócz eksploracji świata naszym zdaniem będzie likwidowanie hord przeciwników, których eliminować będziemy za pomocą różnorodnego arsenału, a także specjalnych umiejętności bohatera. (M. Sikorski)

Resident Evil 2 (Capcom)

Fot. mat. prasowe

Premiera: 25 stycznia 2019
Platforma: PS4, PC, XONE

2019 rok zaczyna się z naprawdę grubej rury, a mianowicie od premiery remake’a kultowej produkcji z 1998 roku – Resident Evil 2. Produkcja stanowi praktycznie nową grę z jedynie zachowanym klimatem i fabułą klasycznej wersji. Przeniesienie tak leciwego już, jak na standardy rynku gier, tytułu, wymagało zaimplementowania kilku modyfikacji w rozgrywce, a przede wszystkim poprawieniu względów wizualnych. Capcom bardzo poważnie podszedł do tego remake’u, zatrudniając całą masę ludzi, którzy go tworzyli, tak więc, można oczekiwać czegoś naprawdę dużego. (R. Pilch)

Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware)

fot. mat. prasowe

Premiera: 22 marca 2019
Platformy: PC, XONE, PS4

Tym razem studio FromSoftware zaprezentuje nam przygodę w XV- wiecznej Japonii. Wcielimy się w tytułowego bohatera, który chce zemścić się za wyrządzone mu krzywdy i uratować swojego pana. Standardowo dla Solulsowych gier, głównym nacisk położony zostanie na walkę z różnego typu przeciwnikami. Co ciekawe, tu śmierć bohatera (który jest nieśmiertelny) nie ma przeszkadzać graczom, a wręcz przeciwnie, poszerzać możliwości taktyczne. Także szykuje się jeszcze więcej umierania, więc fani poprzednich produkcji studia powinni być zachwyceni. (K. Bilski)

Shenmue III (Ys Net)

Fot. Materiały prasowe

Premiera: 27 sierpnia 2019
Platforma: PC, PS4

Trzecia część serii, której początki sięgają ery Dreamcasta. Jedynka ukazała się 1999 roku, dwójka w 2002, lecz na kolejną odsłonę fani musieli czekać aż 17 lat. Shenmue III nie ukazałoby się, gdyby nie akcja crowdfundingowa, dzięki której udało się zebrać potrzebne środki na produkcję gry. Trójka ma podjąć przerwany wątek Ryo Hazukiego, adepta sztuk walki, który poszukuje zabójców swojego ojca. Akcja będzie się dziać w chińskich wioskach Bailu oraz Choubu. W Shenmue III, podobnie jak w poprzednich częściach, doświadczymy bardzo realistycznego oddania elementów funkcjonowania świata. Gracz będzie musiał nieustannie zarabiać pieniądze, m.in. aby przeżyć, a cykl dnia i nocy będzie wpływał na zachowanie postaci oraz na poszczególne wydarzenia dziejące się w świecie gry. (M. Chrzczonowski)

Skull and Bones (Ubisoft)

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platformy: PC, XONE, PS4

W produkcji wcielimy się w korsarza, przemierzającego wody Oceanu Indyjskiego, w złotej erze piractwa. Dowodząc swoim statkiem, będziemy musieli zbierać załogę, ulepszać naszą łajbę, zwiększać reputację oraz oczywiście grabić i poszukiwać skarbów. W późniejszych etapach rozgrywki, będziemy w stanie zbudować własną, potężną flotę i stanąć na jej czele. Rozgrywka ma mieć charakter taktyczny i wymagać umiejętnego wykorzystywania różnych typów statków, prądów morskich, czy wiatrów. Prócz walki ze sztuczną inteligencją będziemy mogli toczyć batalie również z innymi graczami. (K. Bilski)

Star Wars Jedi: Fallen Order (Electronic Arts)

fot. mat. prasowe

Premiera: 2019
Platformy: PS4, XONE, PC

W grze wcielimy się w jednego z rycerzy Zakonu Jedi, któremu udało się przetrwać czystkę, spowodowaną Rozkazem 66. Będziemy musieli zmierzyć się z Siłami imperium, które ściga ocalałych, by ich wyeliminować. Akcja będzie się toczyć pomiędzy trzecim, a czwartym epizodzie filmowej sagi. Niestety, o produkcji nie wiemy nic więcej, dlatego pozostaje nam czekać na kolejne informacje od Respawn Enterteiment i Electonic Arts. (K. Bilski)

The Division 2 (Ubisoft)

fot. mat. prasowe

Premiera: 15 marca 2019
Platformy: PlayStation 4, PC, Xbox One

Kontynuacja gry akcji z elementami RPG, nastawionej na rozrywkę wieloosobową i wydanej przez Ubisoft. Tym razem akcja gry toczy się w Waszyngtonie, w którym po plotkach o zamachu stanu zapanowało totalne bezprawie. Wcielimy się w żołnierzy ze specjalnej jednostki, która ma za zadnie ustabilizować sytuację i bronić niewinnych obywateli. Gracze do dyspozycji dostaną ogromną mapę miasta, oddanego w skali 1:1. Akcję oglądać będziemy z perspektywy trzecioosobowej, a mechanika będzie nastawiona na strzelanie, ulepszanie swojej postaci oraz zaopatrywanie jej w coraz to lepszy ekwipunek, w celu pokonywania bardziej wymagających oponentów. (K. Bilski)

The Last of Us 2 (Naughty Dog)

Fot. materiały prasowe

Premiera: 2019
Platforma: PS4

W 2013 roku, Naughty Dog zatrzęsło branżą jednym z ostatnich wielkich tytułów na PlayStation 3, The Last of Us. Po sześciu latach powrócimy do Ellie (bo Joela jak na razie nie widać…) i jej historii. Wciąż niewiele wiadomo na temat fabuły, a twórcy bardzo niechętnie zdradzają jakiekolwiek szczegóły odnośnie gry. Zaprezentowany jakiś czas temu kawałek rozgrywki połączonej z krótkim trailerem podsycił apetyt jeszcze bardziej. Spodziewamy się premiery na późną jesień i obszernej zapowiedzi w najbliższych 3-4 miesiącach. (K. Wdowik)

The Outer World (Obsidian Entertainment)

Fot. Materiały prasowe

Premiera: 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Twórcy, którzy dali nam najlepszego Fallouta w historii, czyli New Vegas – no może nie wliczając pierwszych dwóch części – tym razem przygotowują nową grę, która łudząco przypomina produkcję tworzoną pod szyldem Bethesdy. The Outer Worlds będzie grą RPG z pierwszoosobowym widokiem dla pojedynczego gracza. Wcielimy się w niej w postać, budzącą się ze snu na statku kosmicznym, który zaginął podczas podróży do Halcyonu, najodleglejszej ludzkie kolonii kosmicznej. W trakcie gry będziemy eksplorować najodleglejsze zakątki galaktyki, walcząc z przeróżnymi mutantami, a także rozpracowując spisek, mający na celu doprowadzenie do zniszczenia Halcyonu. Ciekawie w The Outer Worlds zapowiada się system wad. Gra ma bowiem analizować zachowania graczy i proponować pewne cechy, aby urozmaicić rozgrywkę. Przykładowo – jeżeli nie będziemy radzić sobie z jakimś typem potworów, gra zaproponuje nam karę z tym związaną w zamian za dodatkowy perk. (M. Chrzczonowski)

Total War: Three Kingdoms (The Creative Assembly)

Fot. mat. prasoswe

Premiera: marzec 2019
Platforma: PC

Dwunasta już odsłona serii Total War, zabierze nas tym razem do Chin za panowania dynastii Hen, a dokładniej do roku 190 naszej ery. Panujący ród chyli się ku upadkowi, a jego wygaśnięcie spowoduje rozpad państwa pomiędzy trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Three Kingdoms przedstawi nam ten konflikt od przysłowiowej podszewki. Będziemy świadkami nie tylko wielkich bitew i konfrontacji, ale również spisków, manipulacji i walki o wpływy polityczne w Państwie Środka. Najnowsza odsłona Total War skupi się, w swojej rozgrywce, nie tylko na wciągających potyczkach i ekonomii, ale również, a nawet przede wszystkim na polityce, która zostanie znacząco rozwinięta i umożliwi tworzenie niespotykanych dotychczas w tego typu produkcji spisków i knowań. (R. Pilch)

Twin Mirror (DONTNOD)

twin mirror

fot. mat. prasowe

Premiera: marzec 2019
Platforma: PC, PS4, XONE

Po świetnie przyjętym Life is Strange i nieco mniej udanym Vampyrze francuskie studio DONTNOD powraca ze swoją kolejną produkcją – Twin Mirror. W tej narracyjnej przygodówce gracz wciela się w dojrzałego mężczyznę o imieniu Samuel. Bohater powraca w rodzinne strony z powodu pogrzebu swojego przyjaciela. Kiedy rano budzi się w pokoju hotelowym, orientuje się że jego koszula jest cała w cudzej krwi. Niestety Samuel nie potrafi przypomnieć sobie wydarzeń z poprzedniej nocy. Rozgrywka w Twin Mirror opiera się głównie na eksploracji, rozmowach z innymi bohaterami oraz podejmowaniu decyzji. Poza odwiedzaniem lokacji w miasteczku, chęć odkrycia prawdy zaprowadzi nas także do wnętrza umysłu Samuela, gdzie poruszać będziemy się po abstrakcyjnych miejscach ukrytych w pamięci bohatera. (M. Sikorski)

Ilustracja wprowadzenia: kolaż – materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?