Najlepsze momenty z serialu The Walking Dead #1

Oto pierwsza odsłona serii artykułów, które przypomną wam najlepsze momenty z serialu The Walking Dead. Ostrzegamy przed spoilerami z najnowszych odcinków i zachęcamy do dzielenia się, jakie sceny ze świata Żywych Trupów należą do waszych ulubionych!

Otwarta stodoła

Sezon drugi The Walking Dead napędzały poszukiwania córki Carol, Sophii. Scena znalezienia jej w stodole na farmie Hershella do dziś uznawana jest za jedną z najbardziej smutnych i wzruszających scen w serialu. Utracenie córki miało niebagatelny wpływ na Carol i ukształtowało jej charakter. Ten moment to również świetne zobrazowanie, jak różnymi od siebie liderami byli Rick i Shane.

Liar

A skoro już o Hershellu mowa… Hershell, znany również jako Święty Mikołaj, miał niebagatelny wpływ na Ricka Grimesa. Wpływ ten widać w mowie, którą szeryf wygłosił do Gubernatora i jego ludzi. I mimo iż wyglądało na to, że Gubernator oszczędzi spełnionego Hershella… Niestety, stało się inaczej. Jedna ze smutniejszych śmierci w The Walking Dead.

Pierwsze spotkanie z Neganem

Pissing our pants yet? Na tę postać czekali wszyscy fani komiksowego oryginału. A gdy już się pojawiła, momentalnie skradła serca widzów. Monolog Negana, zakończony w serialowej wersji zgonami Abrahama i Glenna, na nowo rozpalił ogień w nieco wypalonym serialu. Wyliczanka Negana, a w efekcie brutalne odebranie życia z pomocą Lucille, stały się już kultowymi motywami w popkulturze. Wystarczy powiedzieć, że Negan pojawił się ostatnio w siódmej odsłonie Tekkena, po raz pierwszy właśnie w parodii tej sceny.

Rzeź w kościele

Piękne czasy, kiedy Rick był u szczytu formy jeśli chodzi o brutalność i bezwzględność. Kanibale z Terminusa przez długi czas nie dawali spokoju grupie naszym ocalałym. Gdy wydawało się, że Rick i spółka raz jeszcze wpadną w pułapkę Garetha, role się odwróciły. Rzeź w kościele należy bez dwóch zdań do jednych z mocniejszych scen serialu,

Rick i Shane po raz ostatni

Mało która para aktorów w The Walking Dead miała między sobą taką chemię, jak serialowi Rick i Shane. W odcinku pożegnalnym Ricka, dwójka byłych partnerów dała nam po raz ostatni świetny popis aktorstwa i równie dobry dialog. Panowie wspominają akcję, przez którą Rick wylądował w szpitalu, a Shane robi przytyki o to, kto tak naprawdę jest ojcem Judith. Później wspomniana jest nawet scena opisana wyżej.

Don’t open, dead inside

Jedna z pierwszych scen w serialu i jedna z bardziej klimatycznych. Najlepiej postawić się w sytuacji Ricka. Budzisz się ze śpiączki w opuszczonym, zdewastowanym szpitalu. Widzisz napis Don’t Open, Dead Inside na zabarykadowanych drzwiach, przez które przedostaje się dłoń w towarzystwie przerażających jęków. Szkoda, że serial tak rzadko decydował się na sceny pełne grozy.

Rick dowiaduje się o śmierci Lori

To bez wątpienia jedna z moich ulubionych scen z serialu. Robotę robi tu świetne aktorstwo Andrew Lincolna. Nie ma w niej za dużo dialogów; twarze bohaterów wyrażają tu więcej niż tysiąc słów. Scena do masowej popkultury wdarła się jednak przede wszystkim za sprawą memów, gdzie to Rick opowiada suchara zażenowanemu Koralowi. 

Granica

the walking dead

Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Najświeższy przykład tego, w jak cholernie dobre sceny obfituje serial ze stajni AMC. W przedfinałowym odcinku sezonu 9, twórcy show zaserwowali nam niespodziewaną śmierć kilku bohaterów, którzy jeszcze w tym samym epizodzie wydawali się bezpieczni od rychłego zgonu. Scena niesie ze sobą niesamowity ładunek emocjonalny i powoduje opad szczęki po samą podłogę. Myślę także, że scena ta na dobre potwierdziła, że Walking Dead z Kang za sterami, powróciło na właściwe tory i odzyskało zaufanie fanów.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?